Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kreatin
Dobrý den,

posiluji již přibližně 4-5 měsíců, zatím užívám pouze protein, nedávno jsem začal dodržovat jídelniček. Brzy budu objednávat další proteiny a uvažuji, že objednám tento kreatin. V druhém odstavci doporučeného dávkování se nachází, že prvních 5 dní by se mělo užívat 15-20 gramů. Chtěl bych vědět, jestli to je před tréninkem 15 gramů a po tréninku také 15 gramů, nebo pouze 7.5 a po tréninku také 7.5. Dále jak je poté denní dávka 5 gramů, tak jestli to také má být 2.5 gramů před a 2.5 po, nebo 5 a 5.
Děkuji moc za odpověď. :-)
Odpovědět
Dobrý den,

ne, jedná se o dělené dávkování. V sytící fázi tedy 10 g před a 10 g po, v té udržovací doporučuji trochu navýšit na 5 g před a 5 g po tréninku.
Odpovědět
Dobrý den,

Moc děkuji za odpověď, ale ještě bych měl jeden dotaz. Na jiné strance jsem četl že v 16 je na kreatin ještě čas. Vzhledem k tomu že mi momentálně je 16 , tak by mě zajimalo zda je vhodné kreatin uživat.
Odpovědět
Já vím. Ale hledám na tohle logickou odpověď. Je ti 16, tvrdě makáš (doufám) a tvoje svaly potřebují nějaké palivo pro svoji činnost. A ty svaly se zatěžují úplně stejně, jako kdybys začal v 17-ti, ve 20-ti atd.. Creatin není hormon, není to anabolický steroid, aby to rozházelo tvůj vyvíjející se hormonální systém.. Je to palivo pro svaly, které najdeš v mase. Akorát bys ho musel sníst kvantum, abys dostal stejné množství jako je v té jedné odměrce.
Odpovědět
Dobrá, tak bych se tedy chtěl zeptat, jestli by jste mi tento kreatin doporučil, jedu především sílu a trochu do toho zakompenzovávám i objem, přibližně 75% síla, 25% objem, vzhledem k tomu, že měřím 184 cm a vážím 78kg +-. Proto bych chtěl vědět, jestli je tento kreatin na toto vhodný, nebo by jste mi doporučil nějaký jiný. Jinak moc děkuji za vaši trpělivost, jsem člověk, co se snaží o všem nejprve zjistit co nejvíc a až pak to užívat.  Smile
Odpovědět
Ano, doporučil. Vždyť to tu celou dobu píšu.
Odpovědět
Dobře, díky moc.
Odpovědět

[-]
Rychlá odpověď
Zpráva
Text Vaší zprávy:

Obrázková verifikace
Do textového pole dole zadejte text, který vidíte na obrázku vlevo. Toto opatření má znemožnit psaní příspěvků spam robotům.
Obrázková verifikace
(necitlivé na velikost písma)

Přejít na fórum:

Uživatel(é) prohlížející toto téma: 1 host(ů)