Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mýtus ohledně Sachrů.
Zdravím,

p. Vacek , chtěl bych se Vás  zeptat co si myslíte upřímně o užívaní sacharidu těsně po cvičení má to a nebo nemá to benefity? Znáte to.. tisíc lidí, milion názorů a je mi jasné že na každého platí něco jiného, ale jde mi o tu nejrealnější podstatu jak to s těma sachrama po cvičení je a vy se mi zdáte jako někdo kdo tomu za ty léta rozumí tak proto se chci zeptat ještě Vás :-)) 

Bavme se např. o tom že silovej trenal trvá 1,5h při kterém se spálí cca 500-600kcal ( někdy dávám ještě 20min max. cardio )  - a to při výšce 178cm o váze 74kg . Tuku je kolem 6% - 8% max...  Chodím 5x během 7 dní - A jedu klasicky 2+1 .

Denni příjem B - 160-200. S cca 200g.  T - cca 50-70g ( Když sem jel sacharid kolem 300-350 ) Dočkal jsem se tak max. nového tuku při te samé intenzite atd.. během měsíce.

Před trenálem 100g vloček, odměrka proteinu CFM. 10g Argininu, 10g syne , 200mg coffy , BCAA 5g , Gluta 5g , Crea 5g ... Cvičit jdu do 1,5h max a před cvičením si dám ještě Agrezz. Během cvičení 10g BCAA . Po cvičení 5g Gluta , 5g Crea, Vita-C a Hydro77 odměrka  ( ???? rychlej sachr a kolik cca ANO - NE ?! )

Snad jsem se vyjádřil správně... Předem děkuji za tip radu.

Tom
Odpovědět
Dobrý den,

asi takhle... V tzv. objemové fázi preferuji variantu, kde je to tak půl na půl. 50% sach., 50% bílkovin. V tuhle chvíli pro mě představuje naprostý ideál složení HERO, protože tam jsou na sebe naskládané sacharidy dle GI, vstřebatelnosti atd... a to samé u bílkovinová složka, která je taky vícestupňová dle vstřebatelnosti. + ty další věci jako Gluta, navýšené BCAA atd... To je pro mě TOP vyvážené.
V dietě už preferuju menší podíl sacharidů a počítám s tím energetickým výdejem při tréninku atd...

Jinak já jsem podobně jako Vojta velký zastánce sacharidů. Momentálně jich mám 400 g denně a spíš hubnu. Takže za mě ano, sach. i po tréninku.
Odpovědět
Dobrý večer pane Vacek,

Předem Vám děkuji za odpověď a určitě prubnu Hero. A měl bych na Vás ještě jeden dotaz... Rozvoj prsních svalů. Stačí 3 nebo 4 cviky na prsa? Jedu vše 4x6 nebo 4x8 s tím že se snažím na mě těžké váhy abych tomu dal zabrat. Začinám bench, pak jdu na tlaky na vrchní prsa ( jeden trenal jedu na vršek tlaky pak zase na mulťaku ) pak si dávám rozpažky buď na šikmé a nebo na rovné ( opět jeden trenal na šikmé/rovné ) a jde mi teď o ten poslední cvik jaký by měl být a jestli vůbec.. Vždy ho končím na rovné lavici a to tlaky.... resp. dalo by se říct " druhý bench "

Předem ještě jednou děkuji.
Odpovědět
Mě stačí jeden. :-D, je to partie, která mi jde "sama". Ale biceps mi nejde vůbec a tyhle otázky si kladu taky. Jestli stačí 1 cvik, nebo 4 cviky atd. A kladu si je 20 let a ještě jsem na to pořádně nepřišel. Zdá se, že každou chvíli funguje něco jiného. Chci tím říct, že to prostě musíte zkoušet sám. V tomhle vám moc lidí neporadí.
Odpovědět
Ještě jednou děkuji za vaše rady a názory, od zkušeného se vždy hodí... A měl bych na Vás poslední a možná tak trošku nevšední dotaz..

Po trenalu tam šoupnu hydro ( do toho 20g Maltodextrinu ) gluta,crea a do 90 min mám pravidelné pevné jídlo ale? Do hodiny mám opět hlad jako vlk. Dávám si 200g masa.. krutí,hovezi - hovezi mlete , kureci , veprova pecene obcas a k tomu 400g brambor nebo pytel rýže , kde může být zakopaný pes? Mám do sebe nacpat další i když se mi to předešlé ještě ani nestrávilo...? Leda že by se mi celej ten oběd vcucul do svalů Big Grin nechápu...
Odpovědět
Nerozumím. Píšete: do 90 min mám pravidelné pevné jídlo. Do hodiny mám opět hlad jako vlk. Mám do sebe nacpat další i když se mi to předešlé ještě ani nestrávilo...?

Tak se asi strávilo, když máte hlad.
Odpovědět
Ano po fitku mam do 90 min jídlo a jakmile se najím tak mám do hodiny zase hlad , a to takový že bych si ukousnul ruku :-)) Tak právě proto se ptám jestli mám do sebe cpát opět to samé množství nebo si dát menší abych během té další hodiny do sebe nenapálil to samé... To že mám hlad po hlavním jídle do hodiny není přeci ukazatel toho že je jídlo strávané nebo snad ano? Vždyť to je nějaký process pár hodin... Prostě mi nejde do hlavy jestli je to v pořádku že po hodině bych vysál co mi příjde pod ruku...
Odpovědět
No v momentě, kdy se snažíte o přibrání, tak bych si s tím vůbec nelámal hlavu a jedl podle pocitu hladu. Považoval bych to jako klad, pokud do sebe dokážete bez problémů naházet dost jídla. Já jsem třeba s tímhle měl dost potíže a limitovalo mě to v přibírání.
Odpovědět
Ano cíl je přibrat. V pořádku tedy. Děkuji Vám za odpovědi a rady. S přáním hezkého dne.

Tomáš
Odpovědět

[-]
Rychlá odpověď
Zpráva
Text Vaší zprávy:

Obrázková verifikace
Do textového pole dole zadejte text, který vidíte na obrázku vlevo. Toto opatření má znemožnit psaní příspěvků spam robotům.
Obrázková verifikace
(necitlivé na velikost písma)

Přejít na fórum:

Uživatel(é) prohlížející toto téma: 1 host(ů)