Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
otazka objemového cvičení vs rysovací fáze
ahoj, potřebovala bych poradit,jak se pustit do rýsovací fáze,co udělat jinak,když chci zakončit objemovou fázi.byl by někdo tak hodný a popsal by mi nějaký fungující plán do rýsovací fáze, popřípadě jake volit cviky,kolik opakovaní,a jak moc mám pozměnit svůj objemový trenink moc všem děkuji za rady
Odpovědět
Ahoj,

mám pro tebe překvapivou odpověď. Nijak se to nemění. Proč by taky mělo? V objemu přeci chceš, aby ti rostly svaly, ne? A to samé chceš přeci i v "rýsovačce", jen s tím rozdílem, že chceš shodit tuk. Čili změna se odehrává v kuchyni, ne v posilovně. V té zařaď tak maximálně nějaké kardio navíc.
Odpovědět
(26-07-2016, 06:35)Pavel Vacek-Extrifit.cz Napsal(a): Právě na internetu jsem se setkala s mnoha články zaměřenými na rýsovací trénink, kde všechny měly společné, že se v rýsovacím tréninku mají jet cviky v supersériích, ve 12-15 opakováních s nižší váhou než v objemovém tréninku. Trénink by měl být max. 45minut a měl by být doplněn kardiem. např. viz.
http://kulturistika.ronnie.cz/c-5691-rys...outez.html
Dnes jsem zkoušela trénink nohou podle výše uvedeného odkazu a pokud můžu porovnat oproti mému normálnímu objemovému tréninku, tak jsem zvládla za 45 minut 8 cviků a daleko více jsem se zpotila než normálně.
Mám teď nastavený redukční jídelníček, cvičím 4xtýdně a 2x týdně jsem zapojila HIIT kardio. Myslíte tedy, že je lepší zůstat u objemového tréninku, jaký jsem měla doposud?
Děkuji za odpověď.
Odpovědět
Ještě bych ráda doplnila popis svého tréninku, který jsem jela doteď asi 3 měsíce.
PONDĚLÍ:

tlaky s jednoručkami 6 sérií po 8 opakování
pek dek 4 série po 12 opakování 
přítahy v předklonu s velkou činkou 6 sérií po 8 opakování
pullover na široko 4 série po 12 opakování
tlaky na ramena s jednoručkami 4 série po 12 opakování
upažování v předklonu s jednoručkami 4 série po 12 opakování

ÚTERÝ:
Dřepy s velkou činkou 6 sérií po 8 opakování
mrtvý tah 6 sérií po 8 opakování
výpady s jednoručkami 4 série po 10 opakování
zakopávání 4 série po 12 opakování
lýtka v sedě 4 série po 12 opakování
břicho

STŘEDA:VOLNO

ČTVRTEK:

bench-press na šikmé lavici 6 sérií po 8 opakování
rozpažování s jednoručkami 4 série po 12 opakování 
stahování horní kladky 6 sérií po 8 opakování
pullover na úzko 4 série po 12 opakování
tlaky na ramena s jednoručkami 4 série po 12 opakování
upažování s jednoručkami 4 série po 12 opakování

PÁTEK:
Dřepy čelní na šikmé plošině 6 sérií po 8 opakování
leg press 4 série po 10 opakování
bulharský dřep 4 série po 10 opakování
předkopávání 4 série 12 opakování
lýtka ve stoje 4 série po 12 opakování
břicho
Odpovědět
Asi takhle... Cílem tréninku je šokovat svaly a donutit je k růstu. Jestli to bude pomocí supersérií s opakováními, nebo s pomocí velkých vah a 5 opakováními, je svalu celkem jedno. To je fakt a důvod, proč existuje asi milion tréninkových metod, které mají za cíl jediné- růst svalů. Máme v Teamu 8 lidí a každý trénuje úplně jinak, ale ty jejich tréninky jsou v podstatě celoročně stejné.
Co se týká vašeho tréninku, nevím, jestli vám přináší výsledky a jestli je tedy dobrý. To musíte vědět vy. Jde totiž o to, jakou intenzitou ten trénink provádíte, s jakou pravidelností přidáváte váhy atd... Jsem si totiž jistý, že i během 5-6 sérií se dokážete zničit mnohem víc, než v uváděných 18 ti sériích.
Změňte stravu, to je klíčové v rýsovacím období.
Odpovědět

[-]
Rychlá odpověď
Zpráva
Text Vaší zprávy:

Obrázková verifikace
Do textového pole dole zadejte text, který vidíte na obrázku vlevo. Toto opatření má znemožnit psaní příspěvků spam robotům.
Obrázková verifikace
(necitlivé na velikost písma)

Přejít na fórum:

Uživatel(é) prohlížející toto téma: 1 host(ů)