Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Suplementy na dlouhý fyzický výkon
#1
Zdravím ve spolek,
nevím, zda bude někdo ochotný se této otázce věnovat, ale rád bych požádal o radu s výběrem suplementů a "stravy" na cyklozávod. Jedná se o závod v těžkém terénu o délce okolo 300km, bez možnosti zázemí, tudíž i občerstvovacích stánků apod. Takže vše s sebou nazádech. A potřeboval bych poradit, čím se po dobu závodu živit, abych neshořel jak papír Wink Kolo využívám hodně, ale většinou vyjížďky do 100km a to si člověk vystačí s "Ionťákem, en.tyčkou". Ale tohle jsou přeci jenom jiné vody a rád bych to zkusil.
Produkty Extrifit využívá už řadu let, ale vše v podobě proteinu, Bcca apod.  pro klasický trénink a byl jsem vždy maximálně spokojený. Ale toto je dosti specifické a tak bych rád požádal o radu.
Děkuji předem za něčí čas. Kamil
Odpovědět
#2
Dobrý den,

na rovinu říkám, že s tím nemám žádné zkušenosti, takže budu radit čistě teoreticky.
V první řadě bych 1-2 týdny před závodem zařadil creatin a v den závodu samozřejmě také. Kreatin je přirozenou látkou lidského organismu, která umožňuje opakovanou svalovou práci a kontrakci svalových vláken. Jde v podstatě o svalové palivo. ten čas před závodem je tam proto, aby svalová buňka měla čas se tím palivem nasytit. https://www.extrifit.cz/cs/eshop/produkt...ne-germany
V den závodu musíte mít svalovou buňku plnou glykogenu. Tzn, buď ve stravě, nebo za pomocí gaineru navýšit 3 dny před soutěží podíl sacharidů ve stravě. Je to něco jako superkompenzace u kulturistů. https://www.extrifit.cz/cs/eshop/kategor...-sacharidy Po závodě ho samozřejmě i nadále využijete jako rychlou náhradu ztrát energie.
No a teď co v den závodu.
Bezpochyby Iontex. https://www.extrifit.cz/cs/eshop/produkt/iontex-forte
K jídlu (doplňování energie) Express. https://www.extrifit.cz/cs/eshop/produkt...energy-gel To je přesně dělané pro tyto účely, jako rychlý zdroj energie, který vám nijak nezatíží žaludek.
Víc toho asi nevymyslíme. Troufám si říct, že mnohem důležitější je příprava těch pár dní předem, aby byly svaly odpočaté a narvané energií k prasknutí.
Odpovědět
#3
Díky moc za postřehy.
Jelikož se závod bude trvat cca 30-40h(s krátkým přespáním), doporučujete po dobu závodu pouze tyto suplemety, nebo zařadit i něco jiného?
Express má dávkování 1 balení denně. V jakém intervalu doporučujete jíst? Pro představu vážím 90kg s výškou 183cm a zvyklý na pravidelné silové i cardio cvičení.
Díky za odpověď.
Odpovědět
#4
Express má takové dávkování, ale nikdo při tom nepočítal s takovou zátěží. :-) Čili to dávkování samozřejmě navyšte podle vašich potřeb. Jakmile budou docházet síly, vycucněter ho do sebe. Jde o ryhlé cukry, kofein atd, zkrátka bleskovou dodávku energie.
Co se týká jídla, tak určitě jíst. Něco vyváženého, lehce stravitelného a hlavně rychlého. Mě napadá ideální kandidát a to BREAK. Který má naprosto vyvážené poměry bílkovin, sacharidů, je lehký na žaludek, skvěle stravitelný, ale hlavně jeho příprava zabere půl minuty. https://www.extrifit.cz/cs/eshop/produkt/protein-break To není doplněk, to je regulérní jídlo. A k tomu třeba jednu Hydro Tyčku.
Odpovědět
#5
Díky za reakce a doporučení
Odpovědět


[-]
Rychlá odpověď
Zpráva
Text Vaší zprávy:

Obrázková verifikace
Do textového pole dole zadejte text, který vidíte na obrázku vlevo. Toto opatření má znemožnit psaní příspěvků spam robotům.
Obrázková verifikace
(necitlivé na velikost písma)

Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející toto téma: 1 host(ů)