Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Přeceňované suplementy
Dobrý den pane Vacek

Chci se zeptat upřímně jestli věříte opravdu ve funkčnost BCCA a glutaminu? Dost už lidí proti tomu bojuje, že BCCA je nejvíc přeceňovaný suplement a hlavně marketingový tah. Osobně je nepoužívám a nepociťují žádný rozdíl z dob když jsem je suplementoval. Myslím si, že kvalitní jídelníček který má v sobě vše i když vždy se něco dá zlepšit tak naprosto stačí. Z BCCA je stejně nejdůležitější aminokyselina leucin která kdyby se suplementovala zvlášť tak by to asi bylo lepší než celé BCCA co jsem slyšel. A taky určitě je lepší brát v potaz širší spektrum aminokyselin než jsou jen v samotných BCCA. Nenašel jsem taky studii která by prokazovala funkčnost. Chtěl jsem se zeptat na vaše zkušenosti?

Ohledně glutaminu jsem taky docela skeptický taky bych rád slyšel váš názor. Pokud to řeknu laický člověk který není nemocný nebo popálený a je zdravý tak proč ho brát? Na obnovu síly? Zrovna ho zkouším vysazovat takže si ještě stoprocentně nejsem jisty. Co vy na to?

Děkují moc za odpověď pane Vacek
Přeji hezký den
Odpovědět
Dobrý den, ano, ta "spousta" bojujících lidí najednou přišla s něčím, co už jsme tu psali před mnoha roky. Že kompletní aminospektrom je lepší, než samotné BCAA. Proto je AminoFree lepší, než BCAA Instant, já v tom nejsem v rozporu. S čím v rozporu jsem, je to vyzdvihování Leucinu, protože se domnívám, že na základě zákonů o limitní aminokyselině se ten nadbytek nevyužije.

Důvod, proč brát Glutamin je ten, že je neesenciální aminokyselina bohatě zastoupená ve svalové tkáni. Při intenzivním tréninku spotřeba glutaminu rapidně stoupá, a to až pětkrát oproti klidové potřebě. Glutamin je velmi prodávaný produkt, navzdory tomu, že jsme na něj vlastně nikdy žádný marketing nedělali. Zákazníci si ho kupují opakovaně, takže asi funguje. :-)
Odpovědět
(08-04-2019, 06:34)admin Napsal(a): Dobrý den, ano, ta "spousta" bojujících lidí najednou přišla s něčím, co už jsme tu psali před mnoha roky. Že kompletní aminospektrom je lepší, než samotné BCAA. Proto je AminoFree lepší, než BCAA Instant, já v tom nejsem v rozporu. S čím v rozporu jsem, je to vyzdvihování Leucinu, protože se domnívám, že na základě zákonů o limitní aminokyselině se ten nadbytek nevyužije.

Důvod, proč brát Glutamin je ten, že je neesenciální aminokyselina bohatě zastoupená ve svalové tkáni. Při intenzivním tréninku spotřeba glutaminu rapidně stoupá, a to až pětkrát oproti klidové potřebě. Glutamin je velmi prodávaný produkt, navzdory tomu, že jsme na něj vlastně nikdy žádný marketing nedělali. Zákazníci si ho kupují opakovaně, takže asi funguje. :-)
Dobrý den

Děkuji moc za odpověď vážím si toho. Ohledně toho glutaminu jsem si zjistil už dost a je to opravdu zbytečný suplement pokud je člověk zdravý ! Jestli jsi ho zákaznici kupuji to je jen pro vás dobře. Bohužel v dnešní době je obrovský problém a to je chaos v informacích a pravda o suplementech. Každý vidí jen reklamu na produkty např. (Glutamin, BCCA, L-Carnitin) a myslí si, že to vše funguje, ale nic si o tom nezjisti jen to prostě slepě koupí. Hold taková je dnešní doba :-)

Děkuji a ať se vám daří.
Odpovědět
Nemáte tak docela pravdu. My jsme Glutamin v podstatě nikdy neinzerovali, neboť zákazníci si ho oblíbili a kupují ho bez nějaké zásadní propagace. A kupují si ho proto, neboť jim přináší výsledky. Reklama se příliš preceňuje. Může upozornit na produkt, přilákat pozornost, zakoupí ho, ale pokud nebude fungovat, podruhé si ho nekoupí. Viděl jste snad někdy v posledních 5 letech reklamu na creatin? Já ne. Přesto je to jeden z nejprodávanějších doplňků vůbec pro jeho funkčnost. Přestože jsem článků o jeho zbytečnosti četl desítky.
Odpovědět
(17-04-2019, 07:34)admin Napsal(a): Nemáte tak docela pravdu. My jsme Glutamin v podstatě nikdy neinzerovali, neboť zákazníci si ho oblíbili a kupují ho bez nějaké zásadní propagace. A kupují si ho proto, neboť jim přináší výsledky. Reklama se příliš preceňuje. Může upozornit na produkt, přilákat pozornost, zakoupí ho, ale pokud nebude fungovat, podruhé si ho nekoupí. Viděl jste snad někdy v posledních 5 letech reklamu na creatin? Já ne. Přesto je to jeden z nejprodávanějších doplňků vůbec pro jeho funkčnost. Přestože jsem článků o jeho zbytečnosti četl desítky.

Jestli se mýlím je to možné. Vidím to ze své perspektivy, protože jsem ho vysadil a nepociťuji změnu jak v tréninku, tak v regeneraci ani v obnově síly. A jestli jsi ho zákaznici kupuji to nemusí hned znamenat, že funguje. Znám to i ze své zkušenosti člověk si to koupí někdy i z principu, že to berou všichni, tak i já. Hodně lidí to může brát, ale nikdy to nezkusili např. vysadit a pozorovat co se stane. A když najednou zjisti, že se nic neděje. Tak pak člověk přemýšlí za co vyhazoval peníze. Uškodit to samozřejmě neuškodí. Jsou tu pak lidé, kteří si můžou říkat jak jim to pomáhá, ale co když pociťují jenom placebo efekt a je to vše jen v hlavě toho člověka. Jak všichni víme hlava dělá strašně hodně. Ohledně creatinu to je kapitola sama o sobě. Znám lidi, kteří ho proklínají, ale je to jak pro mě, tak pro spoustu lidí jeden z top produktu ověřený mnohými nezaplacenými studii. To o glutaminu se říct bohužel nedá a co jsem četl nemá důvěryhodný výzkum na to, aby úplně potvrdil funkčnost. Všechno se dělalo buď na nemocných lidech nebo na rekreačních cvičencích, kde nějaké výsledky byly v obnově síly, ale jen u mužů. U žen výsledek nebyl, bohužel ta studie netrvala tak dlouho. Proto jsem názoru, že pro zdravého člověka s funkčním jídelníčkem a dostatkem všech makroživin není potřebný, aby ho suplementoval.

Děkuji za vaši odpověď a názor a cením si ho.
Odpovědět

[-]
Rychlá odpověď
Zpráva
Text Vaší zprávy:

Obrázková verifikace
Do textového pole dole zadejte text, který vidíte na obrázku vlevo. Toto opatření má znemožnit psaní příspěvků spam robotům.
Obrázková verifikace
(necitlivé na velikost písma)

Přejít na fórum:

Uživatel(é) prohlížející toto téma: 1 host(ů)