Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Druh cvičení
Dobrý den,

jeden den cvičím izolované cviky (bicáky, tricáky, ramena, trápezy...) a druhý den komplexní (shyby, dipy, mrtvola, dřepy, břicho...) a poté mám 2 dny volna tento a proces opakuji. Cvičím v délce 90-120 minut.

Skoro u všech cviků jedu následovně na objem:

1. série 12 opakování
60 vteřin pauza
2. série 10 opakování
60 vteřin pauza
3. série 8 opakování
60 vteřin pauza
4. série 6-7 opakování
žádná pauza
5. série shozené závaží a jedu do mrtva
žádná pauza
6. série shozené závaží a jedu do mrtva

Shazované série dělám kde to jde, u shybů jdu místo vlastní váhy pak na stroj se sníženou hmotností například. Váhy mám samozřejmě nastavená tak, že bych další opakování už další neudělal. 

Chci se zeptat, jestli je toto cvičení na objem v pořádku, nebo by jste doporučil nějakou změnu, zejména, zda je v pořádku, že při každé další sérii mám menší sílu a udělám méně opakování, takže zda nemám třeba prodloužit přestávky, abych těch opakování udělal podobně stejně. Nějaké výsledky mám s tímto cvičením, měřím 196 cm a vážím 105 Kg.

Děkuji (Vaše výrobky jsou TOP).
Odpovědět
Dobrý den,

já myslím, že to je celé nějaké hodně divné. Jeden trénink je lehký, druhý trénink extrémně těžký. Při tom prvním tréninku si ten váš další postup dokážu představit, v tom dalším jsou dřepy po 12 op. a 60 sekundovou pauzou cvičením spíš na fyzičku, než na objem. Zároveň vás trochu podezřívám z toho, že ty shazované série do mrtva nejsou tak úplně do mrtva, když můžete jet bez pauzy další sérii. To totiž není možné. Po shazovaných sériích do mrtva, pokud jsou dobře provedeny, následuje buď zvracení, nebo konec tréninku. Vy máte jen trochu méně síly. Možná, že jsem to celé jen špatně pochopil, ale tohle je podle mě překombinované a ještě špatně provedené. Omlouvám se.
Odpovědět
Asi opravdu špatně pochopeno. Zkusím vysvětlit ještě trochu jinak.

Například jedu biceps s velkou činkou, zapřené lokty, váha 40 Kg:

1. série 10 opakování (další opakování nejsem schopen provést)
60 vteřin odpočinek (stopuji si to na mobilu)
2. série 8 opakování (další opakování nejsem schopen provést)
3. série 7 opakování (další opakování nejsem schopen provést)
4. série 5 opakování (další opakování nejsem schopen provést)
shazuji závaží z činky na 30 Kg a nestopuji si čas na odpočinek a jdu hned cvičit (při shazování závaží uběhne cca 20 vteřin)
5. série 9 opakování (další opakování nejsem schopen provést)
shazuji závaží z činky na 25 Kg a nestopuji si čas na odpočinek a jdu hned cvičit (při shazování závaží uběhne cca 20 vteřin)
6. série 8 opakování (další opakování nejsem schopen provést)
Konec cvičení bicepsu.

Tento systém jedu u všech cviků, kde je to možné. Například u mrtvého tahu, shybech tento systém není moc možný a tam se mi pouze snižuje počet opakování s každou sérií.

Chtěl jsem se zeptat, zda někdo tento systém cvičí a zda bych neměl prodloužit přestávky mezi sériemi, abych udělal podobný počet opakování při každé sérii.

Děkuji
Odpovědět
Dobrý den,

a to je přesně ten problém u online tréninků. Vy jste totiž moc nepochopil systém shazovaných sérií. Ty se obvykle dělají se sparingem, kdy si na biceps naskládate závaží, které se dá lehce shodit (shazovaná série). Ve vašem případě tedy 2,5 kg na každé straně. Někomu si řekněte, a´t vám to shodí pokaždé, když už nebudete moct, aniž byste to činku vůbec odložil. Odpočinek je tedy 0 vteřin. 20 vteřin je u shazované série věčnost. Tu činku vůbec neodkládáte a proto je dobré to provádět u benče třeba na Multipressu. Pak nemáte šanci žádných 9 opakování po shození vůbec provést.
A navíc, pokud tvrdíte, že každou sérii jedete skutečně nadoraz, tzn., že nejste schopen udělat žádné op. navíc, je to dost odvážné tvrzení, protože jet 3 série nadoraz a pak ještě jednu shazovanou nedokázal jet ani velký propagátor podobného stylu Dorian Yates.
Odpovědět

[-]
Rychlá odpověď
Zpráva
Text Vaší zprávy:

Obrázková verifikace
Do textového pole dole zadejte text, který vidíte na obrázku vlevo. Toto opatření má znemožnit psaní příspěvků spam robotům.
Obrázková verifikace
(necitlivé na velikost písma)

Přejít na fórum:

Uživatel(é) prohlížející toto téma: 1 host(ů)