Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kalorie - svaly vs tuk
Dobrý den, mám možná hloupou otázku. Rád bych (kdo taky ne) dál přibíral svalovou hmotu a přitom snižoval procento tělesného tuku (vyrýsoval). Je vůbec možné toho dosáhnout zároveň? Jsem z toho trochu zmatený, protože pokud vím bez dostatečného přísunu kalorií svalová hmota neroste, ale zároveň když budu hodně jíst, nebudou ubývat tukové zásoby. Jak tedy na to?
Předem díky za radu!
Odpovědět
Dobrý den,

dobrá zpráva je, že to jde. Horší zpráva je, že to je celkem složité a je k tomu potřeba hrst vědomostí.
V první řadě potřebujete zajistit dostatek bílkovin pro růst svalové hmoty. Tzn. přijmout minimálně 2 gramy bílkovin na kilo váhy. Poté je potřeba určit hladinu sacharidů, při které budete pálit přebytečný tuk, ale pořád budete mít dostate kalorií pro růst čisté svaloviny. Pro začátek tedy zkuste omezit tuk na minimum a sacharidy přijímejte v rozmezí 3-4 gramy na kg hmotnosti. To je cca hladina, která vám zajistí energii, ale určitě už tam není žádný nadbytek kalorií, který by se usadil ve formě tuku. Tímhle způsobem asi nevysekáte na soutěž, ale určitě se dostanete do velice solidní vyrýsované formy.
Odpovědět
Dobrý den,

Díky moc za radu. Do soutěžní formy mám opravdu hodně daleko, takže pro mé účely to bude víc než dostatečné. Smile

Přiznám se že kalorie jsem dosud nijak nepočítal, snažil jsem se prostě jíst "zdravě a s mírou". Asi by to tedy bylo na čase: Můžete mi prosím doporučit nějakou vaši oblíbenou stránku / aplikaci kterou na to použít? Předpokládám že bez toho je to mnohem pracnější Smile

Díky!
Odpovědět
Dobrý den,

vypočítejte si příjem bílkoviny (2g/kg, příjem sacharidů¨(max. 4 g/kg) a pokuste se udržet poměr tuku v potravině pod 10%. Nejlepší aplikace je Kalorické tabulky, kam to všechno naházíte a ono vám to samo spočítá.
Odpovědět

[-]
Rychlá odpověď
Zpráva
Text Vaší zprávy:

Obrázková verifikace
Do textového pole dole zadejte text, který vidíte na obrázku vlevo. Toto opatření má znemožnit psaní příspěvků spam robotům.
Obrázková verifikace
(necitlivé na velikost písma)

Přejít na fórum:

Uživatel(é) prohlížející toto téma: 1 host(ů)