Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pomoc s tréninkem po operaci kolene
Zdravím 

Potřeboval bych poradit jelikož už jsem celkem zoufalý. Už to je nějaký pátek co jsem měl operované koleno (utrženy meniskus vnitřně a plastika předního vazu), ale nemůžu moc dřepovat jelikož mě při dřepech, hacken dřepech, legpressu bez jakékoliv váhy píchá ve zdravém kolenu (asi na něho přenáším nevědomky váhu) a už jsem celkem bezradnný. Můžete mi poradit jaké cviky nebo zkušenosti jak se dostat do formy a posílit nohy, hlavně svaly kolem kolene pro zpevnění?  Předem díky za odpověď
Odpovědět
Dobrý den,

to je skutečně těžké poradit, pokud vás to píchá v podstatě pořád a bez zátěže. To zřejmě to koleno asi taky nebude moc v pořádku, protože takový problém nemůže být jen o tom, že na něj přenášíte větší váhu. Pokud tedy nemůžete cvičit ani bez zátěže, nemůžu vám poradit.
Pokud ale tam ale nějaká možnost je, určitě je třeba začít cvikem, kde to nebolí a věnovat tomu několik sérií pro důkladné zahřátí a prokrvení svalu a kolena. No a pak už se řídit pocitem, jaký cvik jet můžete a jaký ne. Nemusíte dřepovat, nikde není psáno, že vám nohy vyrostou jen po dřepech. Ale musíte se snažit sval zasáhnout supersériemi, ubíranými sériemi, pomalými opakováními atd... To lze dělat i s malou vahou a velmi efektivně.
Odpovědět

[-]
Rychlá odpověď
Zpráva
Text Vaší zprávy:

Obrázková verifikace
Do textového pole dole zadejte text, který vidíte na obrázku vlevo. Toto opatření má znemožnit psaní příspěvků spam robotům.
Obrázková verifikace
(necitlivé na velikost písma)

Přejít na fórum:

Uživatel(é) prohlížející toto téma: 1 host(ů)