Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Hubnutí X Objem
Dobrý den,

chtěl bych požádat o radu. Chtěl bych začít posilovat, ale nevím, co zvolit dříve, jestli hubnutí nebo objem.

Je mi 18 let, měřím 193 cm a vážím 115 kg. Jsem endomorf. Od malička jsem byl vždycky tlustej, teda hlavně na břichu, ale jinak vypadám poměrně svalnatě a velce.

Můj cíl je mít něco okolo 100 kg, ale abych měl svaly a nebyl hubenej až na kost.

Je teďka lepší zvolit třeba 3 měsíce objem a potom několik měsíců hubnutí na požadovaných 100 kg nebo je lepší třeba nejdříve zhubnout 
na 100 kg a potom teprve dát objem ?

Nebo by jste mi poradili něco jiného ?

Děkuji Vám, budu rád za každou radu.

Jan
Odpovědět
Pokud teď nasadíš objem a něco zase nabereš (samozřejmě že nabereš i tuk) tak o to dýl to potom budeš shazovat - tak proč objem?
Uber sacharidy a tuky, přidej kardio a jeď ... s úbytkem tuku svaly půjdou více vidět, pokud pojedeš těžké tréninky tak i nějaký ten sval nabereš a máš vymalováno.

Najdeš tady i články, které tě nasměrují do diety, jak si hrát se sacharidama apod. Smile nebo se koukni na Pavla Berana na jeho videa a vzdělávej se a koukej jak to dělá Endomorf Smile a samozřejmě zkoušej na sobě Smile
Odpovědět
Dobrý den,

tyhle úvahy jsou úplně zbytečné. V první řadě je třeba upravit jídelníček tak, aby obsahoval dostatek bílkovin pro růst svaloví hmoty. Tzn. alespoň gramy na kilo váhy. Sacharidy bych ponechal na nějakých 400 gramech na den. To jsou hodnoty, které jsou dostačující pro růst svalové hmoty a pokud se k nim nepřidá nějaké balast v podobě fast foodů a cukrovinek, budete přibírat svalovou hmotu a přitom pálit tuk. A o to přeci jde, nebo ne?
P.S. Radši zkuste nějaké psané články než videa. :-)
Odpovědět

[-]
Rychlá odpověď
Zpráva
Text Vaší zprávy:

Obrázková verifikace
Do textového pole dole zadejte text, který vidíte na obrázku vlevo. Toto opatření má znemožnit psaní příspěvků spam robotům.
Obrázková verifikace
(necitlivé na velikost písma)

Přejít na fórum:

Uživatel(é) prohlížející toto téma: 1 host(ů)