Extrifit Poradna
Začátečník - Verze k tisku

+- Extrifit Poradna (https://www.extrifit.cz/poradna)
+-- Fórum: Extrifit forum (https://www.extrifit.cz/poradna/forumdisplay.php?fid=1)
+--- Fórum: Suplementace (https://www.extrifit.cz/poradna/forumdisplay.php?fid=8)
+--- Téma: Začátečník (/showthread.php?tid=599)Začátečník - Michael - 26-04-2016

Dobrý den,
Byl jsem na Vaši přednášce v Hradci Králové na UHK a nakopla mě začít cvičit a hlavně vydržet. Dle rad jsem si udělal pokusný jídelníček, který bych chtěl vychytávat. Ale také potřebuji poradit s vhodnými suplementy. Je mi 24 let, měřím cca 180cm a vážím asi 65kg. Cvičím převážně doma. Mám posilovací věž, jednoručky a vybromazážní stroj. Cvičím 3-5x týdně, ale nepřibírám. V jídelníčku mám vejce, mléčné výrobky, kuřecí, hovězí, ryby, rýži, těstoviny, ovoce a zeleninu. Nepřiberu ani po kfc/mekáči nebo "týdne u babičky". Můžete mi prosím poradit, jaké suplementy zvolit? Rozpočet je cca 3000 kč s tím že až něco dojde, budu doplňovat. :-) Ideálně maximálně jednou měsíčně. Zaujala mě kombinace CFM Instant Whey 80, BCAA GT+, BeefMass. Rád bych věděl, co mi doporučíte Vy? A jaké dávkování?
Děkuji moc.
Michael


RE: Začátečník - Pavel Vacek-Extrifit.cz - 26-04-2016

Dobrý den,

prostě jíte málo. Nebo vydáváte moc energie, anebo vaše tělo nemá stimul adaptovat se na zátěž. Tím mířím na trénink doma, který bez pořádného vybavení téměř nikdy nevede k uspokojivým výsledkům.
Ty produkty jste zvolil správně, tam bych nic neměnil. Je to osvědčený základ, který vašemu tělu dodá vše potřebné. Chyba bude podle mě v málu jídla a nedostatečném stimulu pro nabírání.


RE: Začátečník - Michael - 26-04-2016

Děkuji za odpověď.
Ještě se zeptám, jak nejlépe cvičit pro nabírání? Mám na mysli počty sérii, počty opakování a pauzy? Případně jiné rady?


RE: Začátečník - Pavel Vacek-Extrifit.cz - 26-04-2016

O tom, jak cvičit jsou stohy článků tady na webu. Většinou zde: https://www.extrifit.cz/cs/blog/kategorie/treningove-principy
Ale i kdybych napsal, cvičte dřepy 3 série po 10 opakováních, je to celkem k ničemu. Radit od počítače o cvičení je na nic. Potřebujete zajít do fitka, investujte nějakou korunu, domluvte si trénink u Vojty Koritenského, aby vás naučil zvolit váhu, ukázat provedení cviku, vhodné cviky pro vaši postavu atd...