Zveme vás na Extrifit Cup 2020

Zveme vás na Extrifit Cup 2020

Pavel Vacek | 22. 06. 2020

Několik málo pravidelných čtenářů pondělního bloku teď možná napjatě čeká nějaký ten článek na téma, jak nabrat, když budeš jíst rejži s masem 150x jinak. Nebo třeba jak se zlepšit na benč, nebo deadlift, který už asi 20 let necvičím. Anebo taky čekají na tu obvyklou omáčku kolem, kterou se snažím glosovat okolní dění, než vybuduji patřičně pevný oslí můstek, který mě převede od celospolečenského tématu ke cvičení na Scottově lavici. No..., normálně bych začal asi tím, že mi je tu na Liberecku v tom postapokalyptickém pětisetletém suchu, co nám ještě v dubnu slibovali, poněkud vlhko. Možná bych se v tom mém pravidelném sloupku taky podivil nad tím, proč si neušetřit práci a dřinu při svrhávání soch otrokářů, když jejich podobizny mohou ti spravedlivě rozhořčení lidé jednoduše spálit na papírcích zvaných Dollar. Ty ale nikdo neničí, což je zvláštní teda. Všechno tohle by vystačilo na pořádný ranec šmrťouchlat, ale já jsem si tentokrát řekl, NE! Nebudeš psát v pokleslém bulvárním duchu, ale hezky seriózně budeš informovat veřejnost o ještě serióznější akci. Navíc takové, kde tohle všechno od růstu svalů, zvětšování síly, přes podivené pokyvování hlavou nad světovými událostmi můžeme probrat hezky pěkně osobně.

Dámy a pánové, dovolte mi tedy vás pozvat na EXTRIFIT CUP 2020 – Soutěže v benchpressu a deadliftu, které se koná 8.8.2020 v Otvovicích.

Proč se zúčastnit Extrifit Cupu?

Mohl bych si teď vystačit s lakonickým konstatováním, protože to bude super. Ale dneska je super kde co. Takže proč to bude super? Protože to nepořádáme jenom my, ale taky osvědčení borci z Evl’s Prague. Jo, přesně ti, co měli v září dělat další ročník špičkové světové soutěže Evl’s Prague s těmi nejlepšími profíky v kulturistice a fitness. Ale to bylo v plánu ještě předtím, než v Číně snědli přejetýho psa, kterej předtím sežral zdechlýho netopýra a všechny plány šly do kopru. Nicméně je jasné, že jakmile se toho čapnou tyhle profíci, všechno bude šlapat jak švýcarský hodinářský strojek z Pařížské. A pozor! Extrifit Cup nebude jedinou soutěží, následovat bude Evl’s Cup, Fitnema Cup a další… Všechno se bude počítat a započítávat. Extrifit je takovým otvírákem tohoto seriálu, který nebude mít, co se týká ohodnocení a medializace, na tuzemské scéně obdoby.

No dobrý a teď vážně. Proč mám přijet závodit?

Nebudeme chodit kolem horké kaše. Protože tam budou slušný prizey money. Konkrétně 50 tisíc. A taky hromada cen od nás, od Extrifitu. A další od dalších sponzorů. Velká hromada. Ještě že maj všichni ty esúvéčka, aby to odvezli. Nebojte, Kužel závodit nebude, tak to zůstane v banku. To ale neznamená, že nebude slušná konkurence. Bude. Na minulých ročnících byla suverénně nejvyšší účast ze všech konaných pohárovek, dokonce i vyšší jak na ME. I to je důvod, proč si změřit síly. Extrifit Cup už má jméno a ve spojení s dalšími partnery bude jenom větší.

No a taky budete závodit v Otvovicích u Lucky Bílé, kterou tam jistojistě potkáte. Což znamená, že se teď řehtáte, opovrhujete touhle informací a ohrnujete nad ní nos. Někteří z vás. Jenže já vám něco řeknu. Setkal jsem se se všemi posledními pěti Mr. Olympia. Viděl jsem na vlastní oči Dwayna Johnsona, závodil jsem na MS, ale od té doby, co jsem dělal rozhovor s několikanásobnou zlatou slavicí, na rodinných setkáních všechny zajímá jen jedno. Jaká je Lucie Bílá? Je úplně jedno, jestli jste patlali magnesium na dlaně Eddiemu Hallovi, vaši mámu, babičku, tetu, přivede do tranzu až informace, že jedete závodit k Lucce Bílé. Pak teprve budete za hvězdu rodinných sešlostí. Vím, o čem mluvím, věřte mi.

Proč mám přijet, když mě benč a mrtvola vůbec nezajímá?

Jeden důvod se nabízí o pár řádků výše. Ale máme v rukávu i několik dalších. V první řadě si užijete hromadu svalů, tentokrát těch naleštěných. Je to Extrifit Cup, takže čekejte kompletní Extrifit Team na značkách. A nejenom to. Svoji Exhibici ukážou minimálně Slavoj Bednář, který už bude ve fazóně měsíc před soutěží. Můžete obdivovat progres Pavla Koukala, který se taky bude chystat na závody. Tomáš Kašpar je ve formě pořád a jeho exhibice jsou pořádnou show. Vojtu Koritenskýho ještě přemluvíme a Kristýna Seidlová navleče nějaký krátký kaťata, takže si kvůli těm jejím nohám přibalte nějaký sedativa s sebou. Na místě bude i Tonda Hodan a možná Honza Caha, se kterým můžete probrat molekuly rejže zprava zleva. No a vzhledem k atypické postavě Vlasty Kužela připomínajícího džina z lahve, ho můžete zkusit požádat o splnění 3 přání. Třeba to vyjde… Jo a psal jsem, že to spolupořádá i Evl’s? Jo, psal. Takže to nebude konečná s těmi exhibicemi. Jen si namáhejte hlavu, kdo by tam ještě mohl asi tak zatínat bicáky? Prozrazovat to zatím nebudu, ale nikoho lepšího v ČR nemáme. To všechno uvidíte.

A že vás naleštěný borci neberou? Žádný problém. Chybět nebude ani promo stánek s našimi půvabnými Extrifit Girls, s ochutnávkami produktů, zkrátka pastva pro oko i zub.

A že vás neberou ani holky, ani zdravé jídlo? Ufff, no neva, mně s nějakou výmluvou neutečeš. Protože si můžeš dát supr smažáka, nejbarevnějšího a největšího donuta, kterýho jsi viděl a celý to završit tou nejlepší slanokaramelovou zmrzkou, kterou jsem letos ochutnal. A ta byla v Otvovicích. Suma sumárum, užijeme si parádní sobotu. Když bude tak, jak má v srpnu být, budeme venku krásně na pohodu. Grilovačka, pěkný silný kluci, ještě hezčí holky, parádní výkony a dobré pití i jídlo. Co víc si přát?

A když se trochu picnem, a bude se nám tam líbit, můžeme začít skandovat Bílá Lucko Machrovinka! To je dlouhý, takže stačí BLM, BLM, BLM!! To by bylo, aby tohle nepřilákalo i nějakou tu TV station.

Takže konec výmluv, tužte svaly taháním a zvedáním, kroužkujte termíny, ostřete čočky telefonů na selfíčka. Tohle bude tenhle podivnej rok první akce, kde se setkáte s hromadou hvězd na malém prostoru. A všichni si to náramně užijeme. Protože jste srdečně zváni.

Komentáře: