Suplementace profíka tč hobíka

Suplementace profíka tč hobíka

Pavel Vacek | 09. 08. 2021

Předevčírem zveřejnil na facebooku kolega od konkurence svoji kompletní suplementaci. A ačkoli je to také závodník, také reprezentant a s přimhouřením obou mých unavených očí by se dalo říct, že jsme i podobně staří, překvapilo mě, jak odlišná ta skladba je. A tak jsem se rozhodl, že napíšu článek o tom svém suplementování. Ale než začnu, je třeba si vyjasnit pár věcí. V rozhovoru s hobíky, třeba u plážového baru, se často setkávám s názorem, že jsem profík a že oni si cvičí jen tak pro radost. Vzhledem k tomu, že jsem už úplně zblbnutý a naprosto odtržený od vnímání kulturisty laickou veřejností, automaticky se snažím oponovat, že profíci jsou Big Ramy, Winklaar, nebo aspoň Tomáš Kašpar, kdežto já jsem jen hubený floutek, co taky cvičí jen tak pro radost. Čímž buď vyvolám salvu smíchu, nebo podivuhodnou souhru okolí v disciplíně významně předvedeného ťukání na čelo. A i když to myslím upřímně, brzy kapituluju před tvrzením, že každý, kdo cvičí skoro denně, nejí párky v rohlíku ke sváče, je profík a basta. Takže pokud to vidíte stejně, jsem teda ten profík. Pro všechny ostatní jsem ale úplně stejný hobík, co cvičí pro radost a nějak si drží ten režim, aby se nevypasil jak čuně, a aby do tý posilovny tím pádem nechodil úplně zbytečně. A když potřebuje trochu nakopnout v motivaci, jde si zazávodit. A cíl suplementace? Nabrat svaly. 

Takže jak teda vypadá ten můj suplementační program? Něco z toho bylo (je) k vidění ve videu. Ale málo jsem tam vysvětlil o doplňcích. O to se pokusím teď. Ale nečekejte nějaké rozbory a přednášky, jsem hobík, ne profesor biochemie na UK. Takže spíš stručně, laicky a z mého pohledu. Jdeme na to.

1) Break. Ani nevím, jestli se to dá považovat za doplněk stravy. Pro mě je to prostě kaše, který bych se užral jak mi chutná a co má 20-30 gramů bílkovin a 40-60 g sacharidů, podle toho, jestli do misky jebnu 2 nebo 3 odměrky. Prostě normální jídlo, který má rozhodně víc živin než rohlík s paštikou, co si ráno dávají jiní hobíci. A ještě to líp chutná. Kor když si ji děláte s mlékem jako já. A protože se teď nemusím tolik hlídat jako před soutěží, třeba do vanilkového Breaku přidám Nut6. Protože to má ty zdravý tuky, co se přidávat mají. No ale hlavně proto, že to je fakticky dobrá kombinace, která vás zasytí na dlouho a je to brutální mňamka. Ale přidejte tam lžičku, ne celou skleničku. To by vám pak tukový buňky pukaly rychlejc jak popcorn v mikrovlnce.

2) Imun vita shock. Víte proč ho piju? Protože je prostě strašně chutnej. S perlivou vodou chutná jak Fanta. Jiní kolegové z oboru by vám přednášeli o zdravotních benefitech vitamínů tak dlouho, dokud byste nezemřeli nudou, ale tomu se chci vyhnout. Proto věřím naším vývojářům, že to sestavili dobře, placení jsou za to dost. Vypiju každý den 1 nebo 2 Imuniny, jak říká Karlos Vémola Imun Vita Shocku, a mám pocit dobře odvedené práce pro svůj hashtag healthlife.

3) svačina – protein. Čekáte nějaký hypersuperprotein? V dietě možná. Vlastně ne. V dietě mám k svačině pevné jídlo. Jenže teď jsem tak trochu lempl, kterému se nechce 5-6x denně jíst. Teď jsem hobík. A proto piju první protein, co mi přijde pod ruku. Poslední dobou je to protein Caffe Latte, protože dopolko, kafíčko, kofein, pohoda, chápeš? A taky dalších 30 gramů bílkovin z 1,5 odměrky. Ale zrovna tak si dám High80, Whey 100, to je fuk. Prostě na co mám chuť. Jde hlavně o ty bílkoviny.

4) Flexain. Po svačině je samozřejmě oběd. Většinou mám kuře, rejži, páč nic jinýho neumím. Teď určitě nekrabičkuju, takže když jsem na cestách, úplně v klidu vdechnu i nějaký ten prefabrikovaný kousek hovězího ve sladké housce. Ale jde o to, že když zrovna nečerpám výhody bezedného kelímku a nesnažím se upít k smrti (zadara, voe), dám si k pití Flexain. A dám si ho pak třeba ještě jednou během dne. Proč? Protože jsem starej a chci se ještě chvíli hejbat. Myslím ve fitku. A hejbat se budu, jen když budu mít v cajku šlachy a klouby. A to se mi zatím daří. Možná i díky několikaletému popíjení Flexainu se mi jakékoliv příhody a zranění z oblasti šlach a pojiv vyhýbají. Pokud teda se sebou neříznu ze schodů jako minule.

5) Hydro Iso protein. Pokud nemám navařeno (rejži s masem), dám si před tréninkem protein. Tentokrát už nějaký ten hypersuper. A to je určitě Hydro Iso 90. Proč? Protože nechci hodit na tréninku šavli kvůli plnému břichu. A to se z Hydrem fakt nestane. Dám si klidně dvě odměrky (skoro 60 g bílkovin) hodinu před tréninkem a pohoda. Za pár minut nevíte, že jste něco pili a můžete jet těžký Legpress, aniž by z vás odspoda šlehaly hromy blesky.

6) Citrullin, Arginin, Agrezz, HellGel a všechny tyhle ňaminy. Ne najednou, samozřejmě, něco z toho. Teď zrovna miluju Citrullin. A někdy (ne vždy) dám Citrullin ještě s nějakým nakopávačem. Starý morousové trousí po síti, že za nich se makalo i bez těhlenctěch nakopávačů. Že ty mladý by potřebovali spíš nakopnout do prdele, když neumí cvičit bez toho… Blablabla… Cvičil jsem bez toho 30 let, tak bych to snad zvládnul i dál, ale když „s tím“ je to tak boží…  Proč chodí hobík cvičit? Vynechme touhu mít větší bicák, aby mu kolegyně ze skladu klesla k nohám, ideálně on mezi ty její. Je to hlavně pro dobrý pocit z napumpovaných svalů, že? Dá vám dobrý pocit z tréninku protein, nebo všechny ty nezbytné doplňky? Ne. Dají vám je hlavně NO produkty, jak se všem těm prokrvovákům a nakopávačům říká. A proto tvrdím, že to jsou nejlepší věci pro hobíka a budu si za tím stát. Takže pro mě.

7) Aminofree. Málem bych zapomněl. Ty piju při tréninku, nebo během dne. Proč? Protože mají komplexní aminospektrum, takže jsou mnohem lepší než tolik oblíbené BCAA, které má navíc Aminofree v peptivazbě. No, a navíc jsou strašně dobrý, tak proč bych měl pít kolu, nebo tak něco, když mi čistá voda moc nejede?

8) Protein. Zase. Po tréninku. Většinou High80, nebo CFM80, co mi namíchají ve Fitmexxu, kam chodím cvičit. Nic spešl. Já teď bílkoviny moc nepočítám, masa jsem cíleně snížil na půl kila na den, aby si pajšl trochu odfrknul, ale vím, že když dám nějaký ten protein, kaši a tak, s příjmem 2 gramy na kilo váhy jsem v tom úplně v pohodě. 

9) Protein puding. Kdybych měl víc kudrlin na hlavě a míň chlupů v uších, pil bych na noc Micelar, nebo Long. Jenže od té doby, co můj močový měchýř vyniká elasticitou betonové skruže si nemůžu dovolit příjem tekutin na noc, pokud se chci vyspat a neriskovat podřezání manželkou za to, že ji budím při Tour de WC. Proto si dám Protein pudding. S trochou mléka. Je dobrý, hutný, bez tuku, bez cukrů, nasytí a dodá vám dalších 25 gramů kvalitních bílkovin. A hlady se v noci určitě nevzbudíte…

No, a to je všechno. Zdá se vám to moc? Na první pohled asi jo. Ale Break a puding bych asi nepočítal. Něco jíst musíte, tak proč ne tohle? Z mého pohledu je to normální jídlo. A co tam je dál? Imun – 17 korun na den. Flexain, ten vám v klidu vydrží dva měsíce – pětikilo. Nakopávače, OK, to něco stojí, na druhou stranu, za tu zábavu se vyplatí. A pokud nejsou lováky, obejdete se bez nich, do doby, než dorazí prémie. No a pak je tu protein. Hydro Iso 90 v jedné denní dávce vám vydrží měsíce a na potréninkovou dávku a nějakou tu přes den vám vystačí nějaký, co je zrovna v akci. A ta je každou chvilku někde. Každopádně do litru za kvalitní protein se vejdete vždycky. Takže dá se to? Já myslím, že jo.

A tady zase něco o jídle: 

Komentáře: