Sabina Pleváková-Objemovka byla moje největší chyba

Sabina Pleváková-Objemovka byla moje největší chyba

Pavel Vacek | 15. 08. 2017

Ahoj Sabčo, půjdeme rovnou k věci a zeptám se tě, jak jde příprava na Evl’s?

Příprava víceméně teď začala, jsem v ní  11 dní, takže to se skoro ani nepočítá. Tzn. že jsem ještě stále happy, v pohodičce, zatím si to užívám. Uvidíme, jak se to bude vyvíjet. Ta minulá příprava na závody byla hodně neočekávaná, v podstatě vyplynula z naléhavé situace, kdy se mi otevřela možnost přestupu mezi Profi, pokud budu startovat na MS, což jsem původně neplánovala. Tuhle aktuální jsem si tedy mohla promyslet, netlačil mě žádný termín, i když jsem původně chtěla startovat už na jaře. Ale jsem ráda, že jsem to posunula a teď mám před sebou Evl’s.

Pro tebe to bude profesionální debut. Znamená to úplně jinou soutěž v tvé kariéře, nebo to bude závod jako každý jiný?

Myslím si, že si to úplně jinak užiju. Je to pro mě úplně nová meta a v tomto ohledu to bude pro mě nové. Na soutěž ale plánuji přijít v mé standardní formě, chci zůstat sama sebou a neměnit styl přípravy ani postavy, takže v tomhle ohledu to bude stejné.

Mezi amatérkami od tebe každý čekal medaili i na těch nejprestižnějších soutěžích. Je na tebe pořád takový tlak, nebo nyní, když si mezi profi, to očekávání polevilo?

Laická veřejnost zase tak moc nerozlišuje mezi profi a amatéry, takže cítím, že i nadále ode mě očekávají nějaký super výsledek. Ale myslím, že jsem ten typ, který to má v hlavě srovnané. Takže já osobně nečekám nic a uvidím, jak to bude a jak budu konkurenceschopná. Takže ten tlak na mě nijak nedopadá. Ale jsou kolem mě poznámky, že by to mělo vyjít a že to bude super atd.. Samozřejmě mě těší, že mi lidi věří a fandí mi, ale nijak mě to nestresuje.

Ale jistě máš v hlavě nějaký výsledek, který by tě uspokojil, ne?

Tak nikdo nechce skončit poslední, to je jasné. Myslím, že v Evropě budou pro mě soutěže trochu těžší, kdežto v Americe by mi to mohlo vyhovovat víc. Proto jsem plánovala spíš soutěže na jaře v USA. Ale teď je přede mnou Evl’s a já se budu snažit udělat skvělou formu.

Proč myslíš, že by ti vyhovovaly soutěže v USA víc než v Evropě.

Zdá se mi, nebo to aspoň pozoruji na výsledcích, že v Evropě mnohem více preferují větší svalový objem a trochu víc vyrýsování. V Americe vyhrávají spíš kulatější, ne tak vysekané závodnice s větším důrazem na ženskost, což mě vyhovuje více. Zatím nemám přesně naplánované další soutěže po Evl’s, ale momentálně volím tu cestu Evropy a uvědomuji si, že ta konkurence je obrovská. Co už teď vím, tak na Evl’s je přihlášeno 5 kvalitních, ale opravdu kvalitních, závodnic. Takže na debut ta kvalita bude obrovská a sama uvidím, jak budu vedle nich vypadat, když jsem oproti nim úplný drobeček. Je to jedna kategorie bez výškového rozdělení, takže i pro mě to bude zajímavé srovnání a uvidíme… Proto nechci nijak odhadovat výsledek. Každopádně teď plánuji nějaké starty v Evropě a na jaře bych už ráda startovala v Americe.

Ty už si na Evl’s úspěšně startovala několikrát mezi amatérkami. Můžeš tu soutěž srovnat s ostatními závody, a jaké máš vzpomínky na tvoje starty na téhle soutěži?

Evl’s je super soutěž. Nejraději vzpomínám asi hned na můj první start, což bylo v roku 2013 a byla to jedna z mých prvních větších pohárových soutěží. Tuším, že dokonce první. To bylo pro mě úžasné. Už tehdy to bylo spojené s profi soutěží, takže bylo hodně lidí, byla plná hala a to se vždy dobře soutěží. Co je skvělé, je to, že tady je vždycky super podium, bezvadné osvětlení, nazvučení a celé zázemí. Takže si to užije nejen závodník, ale hlavně především divák, takže je to oboustranně zajímavá soutěž.

Jaká soutěž je v plánu po EVL’s?

Zatím přemýšlím nad San Marino Pro, které původně být nemělo, ale nakonec tam kategorii Bikiny otevřeli. Mám doma přihlášku a teď jenom přemýšlím, jestli podepsat obě naráz s Evl’s, nebo si to nechat až po tom, jak se budu cítit po Praze. Teď mám po dvou letech konečně pauzu, nic mě netlačí a nenutí, takže soutěže si budu vybírat podle toho, jak se budu cítit.

Tys mluvila o pauze už několikrát v předchozích rozhovorech s tím, že by se ti hodila pro další sezony. Teď ji máš za sebou, jak se změnila tvá příprava? Máš jiný trénink, jde ti to lépe?

Myslím, že jde hlavně o psychickou záležitost. Je obrovský rozdíl, když se nemusíš stresovat přípravou na soutěž, kde startovat ani nechceš. Takže teď jsem si skutečně dala na čas, mohla jsem se věnovat i věcem, na které v minulosti nebyl prostor, mohla jsem se naplno zúčastnit nějakých rodinných akcí, oslav atd.. Takže jsem trochu splatila dluh a teď jsem mnohem víc psychicky srovnaná s dietou a s tím, že teď tyhle věci zase můžou jít na chvíli stranou. Co se týká tréninku, nijak jsem se nesnažila nabrat váhu a dělat nějaké jakoby objemové věci. Pokud jsem přibrala, tak jen proto, že jsem si prostě dopřávala trochu bohatší stravu.  

Mluvíš o přibrání, tak by mě zajímalo, jaký máš názor na ty objemovky u děvčat, resp. závodnic?

Já jsem si jednou velkou objemovkou prošla a pořád budu říkat, že to byla moje největší chyba, ale taky obrovská zkušenost. Rozhodně už bych nikdy nešla do objemovek 10 kilo plus. Myslím, že i 10 kilo navíc od soutěžní váhy je příliš mnoho. Špatně se to shazuje, pokožka se příliš napíná, svaly pak nejsou tak tvrdé, tělo vypadá špatně. Není to dobré ze žádného hlediska, takže si myslím, že 6 kilo je maximum, co by měla bikinářka mimo sezonu přibrat. Je důležité, aby se cítila dobře, měla pěknou pokožku, být zdravotně OK. O tom je bikiny fitness a tak by to mělo být správně.

Pojďme se chvíli věnovat Extrifitu. Už jsi vyzkoušela nová másla? Co na ně říkáš?

Tak teď se mi to úplně nehodí, protože je musím před sebou schovávat. Jedna lžíce je do diety fajn, jenže jsou tak dobré, že bych je prostě snědla nejraději najednou. Já je mám samozřejmě již delší dobu, protože jsem si je vyprosila už před časem, kdy jsem byla na návštěvě v továrně. Takže jsem je sice neměla v tom krásném obalu, ale ta skvělá chuť už tam byla. Já jsem ráda, že je trošku tekutější, než ostatní másla, takže si to mohu rozetřít a mít tak pocit, že toho mám trochu víc. Prostě se to krásně rozleje a ty kešu ořechy dodají sladkost. Je to prostě velmi dobré. A mám samozřejmě i Proteinut v kokosu a to je taky skvělý produkt. Každý, kdo je v dietě a teď se mu dostanou ty křupavé proteinové kuličky do pusy, tak musí být hotový. V tomto se hodně lidí najde a je skvělé, že Extrifit si jde zase trochu jinou, unikátní, cestou. Protože takový produkt takové chuti a v tomto složení tu není. A o to víc, že jde o vlastní výrobek, nic stáčeného odkudsi. To je obrovské plus.

A máš nějaké stálice, na které spoléháš v přípravě?

Tak hlavně v dietě se soustřeďuji na doplňky a jejich kombinace. Klasika je protein, kdy preferuji Hydro Iso 90. BCAA, to je opět klasika a je super, že mám v rámci sponzoringu tak obrovský výběr, protože když potřebuju na kardio instantní, vezmu je. Když potřebuju po tréninku tabletové, vezmu tabletové. Už dlouhá léta mluvím i o tom, že bez Carnitinu se nepřipravuji. K tomu Synefrin a další podobné záchranné věci, které samozřejmě za vás práci neudělají, ale určitě pomohou.

Tak doufejme, že se to odrazí na tvé formě a děkuji ti za rozhovor. 

Komentáře: