'PROČ MÁTE PÍT LONG 80?'

'PROČ MÁTE PÍT LONG 80?'

Pavel Vacek | . .
LONG cerne pozadi.jpg Problém: Sval pojme jen omezené množství bílkovin  Pro růst každého svalu je důležité \"nakrmit\" ho co největším množstvím proteinu. Každý ví, že protein je potravou pro svaly. Kapacita svalových buněk je ale omezená. Prostě není možné dál a dál nalévat do svalu protein, když svalové receptory více proteinu (aminokyselin) nejsou schopny pojmout. To je stejné, jako byste chtěli stále dolévat vodu do kbelíku, který je plný až po okraj. Stále by přetékal a jen byste vodou plýtvali. U svalu ale nemluvíme o vodě, ale o proteinu, který jste si koupili za drahé peníze.


Pít tedy protein každou hodinu? To snad ne! Takže jak zařídit, aby Vaše svalové receptory byly zásobeny proteinem plynule? Aby byla svalová buňka stále doplňována aminokyselinami vždy, když jejich množství ve svalu poklesne?

Řešením je pozvolna se uvolňující protein s postupným uvolňováním aminokyselin, které doplňují hladinu stále. Vždy, když tato hladina bílkovin ve svalu poklesne, protein se sám doplní. To je sci-fi, nebo takový protein existuje? Existuje! Long 80. Více o něm najdete níže.

Teď je nutné stručně vysvětlit, jak rychle se který protein vstřebává: 1. Hydrolyzovaný syrovátkový protein (Hydro 77): Je nejrychlejší, protože je předtrávený. Nastupuje ihned a plní Vaše svaly doslova bleskově. Do hodiny je stráven. Je nejlepší volbou hned po tréninku.

2. Mikrofiltrované (CFM) a ultrafiltrované proteinové koncentráty jsou vstřebávány středně rychle. Dáte-li si 2 odměrky Extrifit WPC 80, doplníte nějakých 40 gramů bílkovin. Více už si dát nemůžete, protože víc nestrávíte. Tento protein je také dosti \"rychlý\" a náš \"kbelík\", o kterém píšeme v předchozích odstavcích, by jednoduše přetekl. Dál byste jen vyhazovali peníze a zatěžovali žaludek.

3. Vaječný (EGG) albumin neboli vaječný bílek: Ten je již tráven déle, ale zase má delší nástup účinku. Takže vzniká po jeho požití \"aminokyselinová díra\", než se jeho vstřebávání naplno rozjede.

4. Micelární kasein (pozor, neplést s nevhodným kaseinátem vápenatým): Jedná se o moderní a velmi drahý protein, který je unikátní tím, že se z něho aminokyseliny krásně plynule uvolňují do Vašich svalů. Je možné ho tedy dát najednou větší množství. Ale pozvolné uvolňování má také svou nevýhodu. A to takovou, že začátek vstřebávání je právě až příliš pozvolný. Proto není optimální používat jen samotný micelární kasein bez přidání \"rychlejších proteinů\" na rychlejší \"start\".

long baner fanda.jpg Řešení problému? Teď, když jsme objasnili, jak se který protein vstřebává, můžete namítnout: \"Aha, takže si musím koupit 4 nebo 5 různě rychlých proteinů a utratit za ně 5.000 Kč měsíčně?\" Ne! Společnost Extrifit tvoří jako jediná své produkty cíleně pro závodní kulturisty (kteří mají velikou spotřebou bílkovin) a jako jediná v ČR nabízí vícesložkový protein, který obsahuje ve správném poměru 5 typů bílkoviny - od nejrychlejší (hydrolyzované) přes středně rychlou (CFM + ultrafiltrát), vaječný albumin (pomalejší), až po unikátní postupně se uvolňující micelární kasein.

Tohle chcete od proteinu Na začátku (když protein vypijete) chcete, aby Vaše svaly dostaly \"proteinový nášup\", a až poté (když je \"svalový kbelík\" naplněn a postupně se vyprazdňuje), aby byl protein do svalové buňky dále plynule doplňován. Pokud se tedy \"micelar\" chytře doplní jinými \"startovacími\" proteiny, je vše ok. Ovšem je podstatné, jakými proteiny se doplní a v jakém poměru. A toto know how je právě unikum produktu Long 80.

Procentuální zastoupení typů bílkovin v je takovéto: 40 % okamžitých a středně rychlých bílkovin a 60 % micelárního kaseinu.

Takže, protein vypijete (dejte si s klidem 2 - 3 odměrky) a máte dvojí jistotu:
  • okamžitý proteinový kopanec
  • následné plynulé zásobení (dolévání svalového kbelíku) aminokyselinami

Příchutě: jahoda&banán, vanilka, čokoláda, borůvka, čokoláda&kokos

Long 80 neobsahuje žádná umělá barviva a v borůvkové příchuti jsou pravé mleté borůvky.
Žádný z vícesložkových proteinů, které najdete na trhu, není postaven tak inteligentně a s prioritním určením pro kulturisty - tak, abyste měli jistotu opravdu plynulé dodávky bílkovin po dobu několika hodin. Žádný konkurenční produkt neobsahuje Hydro + syrovátkový CFM mikrofiltrát + syrovátkový ultrafiltrát + EGG albumin + micelární kasein v tak ideálním poměru jako Extrifit Long 80.

Komentáře: