Předsoutěžní seminář SKFČR v Praze

Předsoutěžní seminář SKFČR v Praze

Pavel Vacek | 06. 09. 2019

Připravujete se na jarní soutěže SKFČR, podzimní kondiční soutěže anebo o svém prvním startu na závodech v kulturistice a fitness teprve uvažujete a nevíte, jak se máte přihlásit, kam a jak to na takové soutěži vlastně chodí? Pak je tu seminář určený právě pro vás!

21.9.2019 se v Praze uskuteční unikátní předsoutěžní seminář spojený s náborem nových závodníků do SKFČR!

Na semináři se dozvíte kompletní přehled o všem, co zahrnuje příprava na soutěže v kulturistce a fitness od prvního rozhodnutí až po úspěšné vystoupení na pódium. Zjistíte, jak se přihlásit do SKFČR, jaké se v ČR a v zahraničí konají soutěže, jak si vybrat vhodnou sportovní kategorii, jak probíhají samotné závody a na co se zaměřují rozhodčí. V metodické části obou seminářů pak budou kompletně vysvětleny všechny metodické postupy předsoutěžní přípravy v kulturistice a fitness, např. jak si vybrat a vhodně nastavit předsoutěžní dietu, jak postupovat ve fázi sacharidové superkompenzace a odvodnění a jak načasovat co nejlepší formu na závody.

Zajímá Vás, jak se správně prezentovat na domácích i mezinárodních soutěžích? Chcete si vyzkoušet „nanečisto“ pózing přímo pod dohledem profesionálního kulturisty, či reprezentantky ČR a opravit veškeré případné chyby v projevu na pódiu? Anebo Vás zajímá, zdali je Vaše forma dostatečně dobrá pro přípravu na soutěže a chcete mít srovnání s ostatními začínajícími závodníky a závodnicemi? Pak si zaškrtněte datum 21. 9. 2019 v kalendáři.

Program a témata semináře

Úvod

 • typy a druhy soutěží v SKFČR a v IFBB
 • sportovní kategorie a podmínky účasti
 • jak se přihlásit do SKFČR a na jednotlivé soutěže
 • průběh soutěží SKFČR, správná prezentace závodníků a hodnocení rozhodčích

Seminář k metodice předsoutěžní přípravy

 • periodizace a načasování objemové a předsoutěžní přípravy v kulturistice, bodyfitness, bikiny fitness a mužském physique
 • tréninková metodika v různých fázích přípravy v jednotlivých sportovních kategoriích
 • dávkování živin v objemu i v dietě a individuální nutriční požadavky sportovců s různým somatotypem a dispozicemi pro kulturistiku a fitness
 • výběr a individuální nastavení vhodné předsoutěžní diety, dávkování a načasování příjmu energie a makroživin, zásady efektivní suplementace a výběr vhodných doplňků výživy v předsoutěžní přípravě
 • nejčastější chyby v předsoutěžní přípravě, témata "metabolic damage", "cheat days" a přejídání po závodech
 • závěrečná fáze přípravy na závody a správný postup sacharidové superkompenzace a odvodnění
 • zakázané látky

 

Praktická část – správné provedení pózingu

 • praktická ukázka správného provedení pózingu a prezentace závodníků na domácích i mezinárodních soutěžích
 • nejčastější chyby závodníků v prezentaci na soutěžích
 • praktická výuka pózingu pro účastníky semináře a případná korekce chyb při pózingu od rozhodčích SKFČR (pózing na pódiu je pro účastníky samozřejmě dobrovolný) - plavky s sebou!
 • zhodnocení aktuální formy a dispozic pro soutěžní kulturistku a fitness

 

Informace na závěr a způsob přihlášení

Předsoutěžními semináři Vás bude provázet předseda Komise mládeže a Trenérsko-metodické komise Pavel Vacek, dále člen Trenérsko-metodické komise SKFČR a autor knih Příprava na soutěž v kulturistice od A do Z a fitness bestselleru Moderní výživa ve Fitness a silových sportech Ing. Lukáš Roubík, reprezentant ČR Jakub Prchal a také profesionál Elite Pro Pavel Koukal a reprezentantka ČR Kristýna Seidlová.

 

Kde a od kolika se seminář koná?

Den konání: sobota, 21. září 2019 od 13:00

Místo konání: Hector Sport Centrum, Malešická 655/59c, Praha 10 - Malešice.

Účast na semináři je samozřejmě ZDARMA. POZOR! Kapacita prostoru je omezená, proto je bezpodmínečně nutné se včas přihlásit, a to e-mailem zaslaným na pavel.vacek@skfcr.cz.  V e-mailu prosím uveďte své jméno a jména všech účastníků, kteří s Vámi případně přijedou a kategorii, ve které plánujete závodit (není to podmínkou) Pokud se budete chtít zúčastnit výuky pózingu na pódiu, nezapomeňte si vzít plavky. Přihlášení je bezpodmínečně nutné s ohledem na kapacitu sálu (70 míst) i přípravu dárků pro všechny účastníky od společnosti Extrifit, která je generálním partnerem Svazu kulturistiky a fitness České republiky.

Těšíme se na Vás!

P.S. V týdnu od 18-25 čerpá p. Vacek dovolenou a na Váš e-mail odpoví bezprostředně po návratu.

Komentáře: