Předsoutěžní seminář SKFČR v Brně

Předsoutěžní seminář SKFČR v Brně

Pavel Vacek | 07. 02. 2020

Připravujete se na jarní soutěže SKFČR, podzimní kondiční soutěže anebo o svém prvním startu na závodech v kulturistice a fitness teprve uvažujete? V únoru 2020 se v Brně a v Praze uskuteční dva unikátní předsoutěžní semináře spojené s náborem nových závodníků do SKFČR!

Na obou seminářích se dozvíte kompletní přehled o všem, co zahrnuje příprava na soutěže v kulturistce a fitness od prvního rozhodnutí až po úspěšné vystoupení na pódium. Na seminářích zjistíte, jak se přihlásit do SKFČR, jaké se v ČR a v zahraničí konají soutěže, jak si vybrat vhodnou sportovní kategorii, jak probíhají samotné závody a na co se zaměřují rozhodčí. V metodické části obou seminářů pak budou kompletně vysvětleny všechny metodické postupy předsoutěžní přípravy v kulturistice a fitness, např. jak si vybrat a vhodně nastavit předsoutěžní dietu, jak postupovat ve fázi sacharidové superkompenzace a odvodnění a jak načasovat co nejlepší formu na závody.

Zajímá Vás, jak se správně prezentovat na domácích i mezinárodních soutěžích? Chcete si vyzkoušet „nanečisto“ pózing přímo pod dohledem zkušených závodníků a opravit veškeré případné chyby v projevu na pódiu? Anebo Vás zajímá, zdali je Vaše forma dostatečně dobrá pro přípravu na soutěže a chcete mít srovnání s ostatními začínajícími závodníky a závodnicemi? Zúčastněte se jednoho ze dvou speciálních předsoutěžních seminářů spojených s náborem do SKFČR. První seminář bude 22. února v Praze, druhý pak 23. února v Brně.

Úvod

 • typy a druhy soutěží v SKFČR a v IFBB
 • sportovní kategorie a podmínky účasti
 • jak se přihlásit do SKFČR a na jednotlivé soutěže
 • průběh soutěží SKFČR, správná prezentace závodníků a hodnocení rozhodčích

Problematika dopingu

 • Přednáška Petra Vaniše

Seminář k metodice předsoutěžní přípravy

 • periodizace a načasování objemové a předsoutěžní přípravy v kulturistice, bodyfitness, bikiny fitness a mužském physique
 • tréninková metodika v různých fázích přípravy v jednotlivých sportovních kategoriích
 • dávkování živin v objemu i v dietě a individuální nutriční požadavky sportovců s různým somatotypem a dispozicemi pro kulturistiku a fitness
 • výběr a individuální nastavení vhodné předsoutěžní diety, dávkování a načasování příjmu energie a makroživin, zásady efektivní suplementace a výběr vhodných doplňků výživy v předsoutěžní přípravě
 • nejčastější chyby v předsoutěžní přípravě, témata "metabolic damage", "cheat days" a přejídání po závodech
 • závěrečná fáze přípravy na závody a správný postup sacharidové superkompenzace a odvodnění

Tuto část bude v Praze přednášet Lukáš Roubík, v Brně bude probíhat formou moderované diskuse s Elite Profesionály a os. trenéry Pavlem Koukalem, Kristýnou Seidlovou a Vicemistrem Světa Masters Pavlem Vacek.

Praktická část – správné provedení pózingu

 • nejčastější chyby závodníků v prezentaci na soutěžích, důležité informace o nově zavedené kategorii Classic Physique.
 • praktická výuka pózingu pro účastníky semináře a případná korekce chyb při pózingu od rozhodčích SKFČR (pózing na pódiu je pro účastníky samozřejmě dobrovolný) - plavky s sebou!
 • zhodnocení aktuální formy a dispozic pro soutěžní kulturistku a fitness

 • BRNO
  Seminář v Brně se uskuteční v neděli 23. února 2020 od 12 hodin ve Společenském sále - Bzenecká 23-Brno Vinohrady. Brněnským seminářem vás bude provázet Pavel Vacek, Pavel Koukal, Kristýna Seidlová a Petr Vaniš. Prostory v Brně jsou skvělé, přístup do budovy a parkování však komplikované, tak si dejte časovou rezervu.
 • PRAHA

Informace o pražském semináři zde: https://www.extrifit.cz/cs/blog/clanok/predsoutezni-seminar-skfcr-v-praze-1


Účast na obou seminářích je samozřejmě ZDARMA. Chcete-li se ale seminářů zúčastnit, je bezpodmínečně nutné se včas přihlásit, a to e-mailem zaslaným na pavel.vacek@skfcr.cz. V e-mailu prosím uveďte, kterého ze seminářů se chcete zúčastnit, dále pak své jméno (popř. jména všech účastníků, kteří s Vámi přijedou) Pokud se budete chtít zúčastnit výuky pózingu na pódiu, nezapomeňte si vzít plavky. Přihlášení je bezpodmínečně nutné s ohledem na kapacitu obou sálů (70 míst) i přípravu dárků pro všechny účastníky od společnosti Extrifit, která je generálním partnerem Svazu kulturistiky a fitness České republiky.

Těšíme se na Vás!

Komentáře: