Petr Března v Kalifornii: kapitola 3 (to nejlepší přichází)

Petr Března v Kalifornii: kapitola 3 (to nejlepší přichází)

Pavel Vacek | 11. 11. 2015

Bez názvu.JPG [Text: František Nádvorník] Druhý den ráno si jdeme lehce zacvičit a důkladněji obhlédnout terén gymu. Zkoušíme stroje, o kterých jsme neměli tušení, že existují. Zařazujeme lehké kardio, sprchu a přesunujeme se poté k Pepíkovi a jeho zahradnímu grilu. Po cestě se ještě musíme zastavit v marketu. Losos se osvědčil, takže bereme pořádný kus. Plán dne - výlet do Venice a návštěva tamního nejslavnějšího Gold´s Gymu. Cesta uběhla jako vždy. Pepovy historky a energie, kterou do jejich vyprávění vkládá, nás vždy vtáhnou natolik, že cestu téměř nevnímáme. Výborné je, že máme tak strategickou polohu hotelu, že nejlepší místa v Kalifornii jsou vzdálena jen 50 minut autem. Venice, Santa Monica, Malibu Beach, Long Beach... Dnes je hic. Petr v tílku bez rukávů budí pozornost i zde, kde je nejvyšší koncentrace kulturistů na planetě. Venice Beach je úžasné místo. Všechna etnika se tu nacházejí pohromadě. Cítíte zvláštní soulad všech zúčastněných, ať už jsou to nařachaní kulturisté, hippies se špekem v koutku, malí černouškové, danceři... Prostě všehochuť a přitom absolutní pohoda. Dvacet metrů od nás šumí navíc oceán. 

Musíme pohnout. V pět hodin nás čeká Hidetada. Malý obr, na kterého se už moc těšíme. Po cestě ke Gold´s Gymu se ještě zastavujeme v krámku s výživou, jehož patronem je samotný Jay Cutler. Všude visí Jayovy fotky v parádních rámech a originální diplomy z Mr. olympia. Zvláštní zážitek. Petr je v sedmém nebi. Kupujeme pár nejnovějších DVD a hned musíme mazat. 16:58 a Hide už čeká... 

Hidetada Yamagishi nás dostal. Elegantním obloukem zaparkoval svůj Dodge před Gold´s Gym a s ústy od ucha k uchu na nás přátelsky pokynul. Opravdu neuvěřitelně milý a vlídný člověk. Zároveň na mě silně zapůsobilo i jeho profesionální vystupování. Domlouváme společné fotografování na příští den a vstupujeme do Goldu, kde jsme doslova šokováni. Čtyři mega sály, propojené spojovacími tunely, plus galerie v patře. Zíráte na něco, co jde těžko popsat slovy. Stále je zde přítomno 150 cvičících, kteří se plynule obměňují. Nikdo nelelkuje, všichni makají. Zmíněné konstatování platí o všech posilovnách, které jsme zatím navštívili. Ještě si nakoupíme nějaké suvenýry a jede se domů. 

Druhý den je Hide na místě přesně a jdeme mazat. Mám možnost natírat oba kluky. Hide je vláčný s naprosto dokonale jemnou pokožkou, Petr je drsný a tvrdý. Péče o pleť patří do přípravy profesionálů stejně jako jídlo nebo spánek. Přestěhujeme hromadu světel a kabelů a jdeme fotit. Pepa předvádí fotografický koncert. Jeho entuziasmus je výjimečný naprosto stejně jako jeho život a celá jeho kariéra. Atmosféru můžete z reportážních fotek posoudit sami. Po čtyřech hodinách následuje úklid, losos s rýží, bazén a opalovačka. Vrchol našich zážitků má však přijít zítra. Fotografická mega akce. Deset lidí na place - Petr, Hidetada, modelové a modelky z Muscle&Fitness a... úchvatná Timea Majorová. Vše proběhne na Malibu Beach. Neskutečná jízda po pobřeží, kde 6 proudů dálnice v obou směrech stále lemuje modrý oceán, je něco fantastického. Představte si nejbáječnější scény všech filmů z Kalifornie, přidejte 30 stupňů teplého sluníčka, božský vzduch, americké musclecars a krásné holky na kolečkových bruslích a stejně to nevystihne realitu.

 "Tak to je masakr," jak Petr často opakuje. Jen koukáme a nasáváme ten nezapomenutelný zážitek. Netušíme, že to nejlepší teprve přijde. Zastavujeme přímo na Malibu Beach, kde strávíme celý den. Jen stručné shrnutí: dům za osmimístnou sumu peněz (samozřejmě v dolarech), soukromá pláž, oceán šplouchající 20 metrů od gauče v obýváku a ve francouzském okně stojí... uf... Timea v šatech z šátku... Říci, že je tato dáma velmi, velmi sexy, je velmi, velmi slabý výraz. Její osobnost je zářivá. Mimořádně okouzlující, milá a velmi, velmi vtipná. Hvězdou mezi mužskými modely je 28letý dánský hezoun Tom Voss, který je na titulních stranách světových fitness magazínů jako doma.

Po celodenním fotomaratonu nás Hidetada zve na večeři do extranóbl restaurace. Livrejovaný lokaj nám zaparkuje auta, steaky nemají chybu. Hide je prostě skvělý chlapík. Na to, že má 14 dní před profi soutěží, je v takové pohodě, že je z toho Petr celý paf. Sluníčko, klid, absolutní čisto na ulicích, usměvaví lidé, příjemný a vstřícný personál v restauracích a obchodech, oceán... proto ten Hideův klid. Petr závidí a není divu. Obraz Kalifornie je ale při pohledu na USA jako na celek jistou výjimkou, východ je samozřejmě jiný. Ale tady by se nám chtělo žít. Pro kulturisty je Kalifornie hotovým rájem. 

Na dokreslení uvedu ještě příhodu z fotografování v hasičské stanici. Odjíždíme a za minutu nás obklíčí 3 policejní auta. Následuje důkladná kontrola dokladů a výslech, co jsme zač. Z policistů jde strach, ve vzduchu visí opravdová autorita. Dostali hlášku, že se chováme podezřele, jsme prý hluční a příliš gestikulujeme. Prostě nadšení Češi, kteří jsou nabiti pozitivními emocemi. Není to tu ale zvykem. Všude je klid a ticho. Dostaneme ponaučení, že se máme zklidnit, a pak už nám odblokují cestu a přejí příjemný pobyt. Bonzáctví? Buzerace? Neřekl bych. Jen si svou svobodu a bezpečnost úzkostlivě hlídají.

Poslední den focení přináší sólo pro Petra a Extrifit. Nejlepší forma, nejlepší fotky. Celkem vzniklo 3 tisíce fotografií v nejrůznějších prostředích. Já i Petr si odvážíme neopakovatelné zážitky. Včera jsme si dali pořádnou nálož pravých amerických obřích burgrů v Jack in The Box a navrch pár piv. 

Skvělý týden, skvělá parta, skvělý Pepa Adlt. Moje poděkování patří Petrovi, Pepovi, Terezce a serveru Ronnie.cz. Zdravím své dva milované syny, maličkého Lukáška a teenagera Filipa. Na závěr vzkaz všem návštěvníkům Ronnie.cz: "Ahoj zas někdy z Kalifornie nebo odjinud. Zdraví Vás Franta Nádvorník, majitel firmyExtrifit."
 

Komentáře: