Právě teď v akci: spalovač Fatall 1+1BCAA Instant 1+1
&nsbp;
O anabolikách se bavit nechceme. A dozvíte se proč.

O anabolikách se bavit nechceme. A dozvíte se proč.

Pavel Vacek | 19. 11. 2018

Vsadil bych se, že nejpoužívanějším slovem minulého týdne bylo slovo „nechápu“. Každý druhý status na facebooku jím začínal. Nechápu, jak mohl vyhrát Slovák, nechápu, proč měl tolik hlasů Japonec, nechápu, proč se modří tak radují, nechápu, kde se bere tolik trávy pro vyznavače lebky a zkřížených hnátů... a podobné titěrné malichernosti. To já nechápu mnohem zásadnější věci. Třeba proč se mi stěhují vlasy do uší, proč je odrhovačka Despacito nejsledovanější písničkou na You Tubu a proč se u každého druhého příspěvku nějakého kulturisty ptá někdo na užívání AS….

No vážně. Tomáš vyfotí svačinu Break jako dobrý tip na rychlou přípravu jídla a rázem má na zdi dotaz, jako jestli si nedělá legraci, že po tom má takový svaly? Vojta natočí video, kde cvičí paže s informací, že odpočinková fáze skončila, a že se začne připravovat na to, či ono. A co se stane? Hned mu tam někdo napálí: „Hej kámo, radši koukej vybalit, co sypeš…“ A tohle fakt nechápu. Nejenom že nerozumím, jakou souvislost má příprava sváči se steroidy, ale co mi hlava vážně nebere, jakým způsobem si někdo dovoluje oslovovat špičkového borce. Kámo? Vybal to?

Tvl, kdo si myslíš, že jako seš? Moment, počkej, vždyť já to vlastně už docela dobře vím. Patříš do jedné ze dvou skupin. V té jedné jsou kluci, v jádru slušně vychovaní, kterým v reálu trvá dlouhé minuty, než seberou odvahu, aby si pak rudí ostychem přišli k Vojtovi pro společnou fotku, opocenou rukou ho plácali po zádech a ukazovali jedničky zdviženým palcem. A tihle kluci, kteří jsou v reálu úplně v pohodě se zjančí okamžitě poté, co vlezou na síť. Anonymita internetu jim náhle vstříkne koňskou dávku odvahy do žil pokaždé, když se ocitnou v jakémsi názorovém fóru. „Kámo, vybal to…“ Zapomeň. To, že jsi někomu ohňancal na Evl’s Expu záda potem z tebe kámoše na život a na smrt nedělá. Zato internet z tebe v tu chvíli dělá debila. Ještě klika, že to může být chvilkový duševní stav. Na rozdíl od  stejného, ovšem permanentního stavu osazenstva druhé skupiny. Uhrovití, odulí rádobykulturisté, pravidelně snídající Šalamounův exkrement a kteří vědí o anabolikách všechno, protože už všechny vyzkoušeli. Častokrát však bez viditelného výsledku. Jim jejich anaboliky řádně posílené ego dovoluje pokládat křupanské a drzé formulace otázek na cokoliv a kdykoliv bez sebemenší sebereflexe…

Nicméně, budu k vám upřímný. Ať vaše otázky ohledně steroidů budou sebeuctivější a sebemedovější, nechuť na ně odpovídat ze strany členů Extrifit Teamu zůstane konstantní. A proč? Inu, údajně správnou odpověď na tuhle otázku jsem si přečetl snad už stokrát. Prý si to sponzoři nepřejí, protože by neprodali žádné proteiny.. To je vskutku brilantní myšlenka! Která ovšem postrádá špetku logiky. Ať je to totiž jak chce, když si pomáháte AS, vaše potřeba doplňků neklesá. Spíš naopak. Pokud totiž naturálně zvládnete zpracovat cca 1,5 maximálně 2 gramy bílkovin na kg vaší váhy, tak při té nenaturální cestě je ta schopnost výrazně vyšší. A to nemluvím o tom, že máte víc kil. Pokud si tedy vážně myslíte, že dokážete strávit 300-350 gramů bílkovin pouze v jídle, připravte si balík na přesčasy pro vaše střevní dělostřelectvo, neboť to bude makat nonstop. Z tohoto logického pohledu nám je tedy úplně jedno, co kdo říká. Ty důvody, proč o tom nechceme žvanit jak bába na pavlači, jsou úplně jiné… A začnu hned tím nejdůležitějším.

Chceme dělat dobré jméno tomuto sportu…

Kulturistika a fitness je doslova přecpaná absurdními paradoxy. Soutěž v kulturistice a fitness v podstatě probíhá prostřednictvím disciplíny, kterou celoročně vůbec netrénujete. Abyste vyhráli, musíte bojovat hlavně v kuchyni s přípravou jídla. A v návalu nových disciplín se zdá, že čím víc textilu na pódiu, tím buzerantštěji to vypadá. Ale snad největší paradox spatřuji v tom, že se snažíme prezentovat svá těla jako symboly krásy, síly, zdraví, a především železné vůle, přičemž podstatné části naší komunity nedělá problém, fotit se stříkačkama v puse, bavit se o kombinacích nejrůznějších léků, a dokonce i tvrdých drog. Jinými slovy, snaží se vykreslit kulturisty jako obyčejné smažky bez vůle a nutno dodat, že se jim to u veřejnosti nebývale dobře daří. A proč? No, aby nebyli ti pokrytci přece… OK, rozumím. Každá aktivita, každá věc i vztah není jenom růžovým sluncem zalitá louka. Všechno na světě má výhody i nevýhody, světlé i stinné stránky. Já kulturistiku miluji, kluci z Teamu zrovna tak. Jsem si vědom mnoha negativ, které má náš sport, ale nevidím důvod, proč o nich žvanit. Nelíbí se mi to? No tak to dělat nebudu, přeci. Je to stejné, jako chodit s holkou, se kterou si budete rozumět, ale vy budete každému na potkání vyprávět, že je bezva, ale strašně jí smrděj nohy. A to se přeci nedělá…. Pokud nejste nějakej zhrzenej chudák…

Protože nepotřebujeme vaše views…

Každou chvíli nám někdo vmete do tváře hrdinný přístup Filipa Grznára k dané problematice. Že je první a jediný, co otevírá oči a podobný bláboly. Jasně. První a jediný. Mám tu před sebou Svět Kulturistiky z roku 2002, v kterém byla po mnoho let několikastránková rubrika Bez cenzury (a plná rad o AS) a v živé paměti ještě živější fórum na Ronnie.cz na stejné téma. Nebudu lhát, že to byly vyhledávané rubriky zvyšující prodej, resp. návštěvnost. S příchodem nové legislativy toto zmizelo a já chápu, že dnešní Filipovi fandové, co před 14-16 lety opustili matčino lůno, toto nemohou vědět. Filip prostě tuto uvolněnou díru na trhu zaplnil, vědom si rizik. A udělal dobře. Alespoň pro něj. Role buřiče, nosiče plamenometu „pravdy“, bořiče mýtů a otevíráku očí mu sedla dokonale a vytvořila v ČR do té doby nevídanou porci popularity, ze které chtěli něco vytěžit i jeho další, pohříchu mizerné kopie následovníků. Takže tu máme hromadu klaunů, kteří „zaručeně ví“, jak to dělají profíci, ovšem s vlastním svalovým rozvojem, jenž úpěnlivě žadoní o příspěvek z fondu Unicef pro podvyživené děti. Přesto, což je další položka z dlouhého seznamu věcí, které nechápu, mají sledovanost. A o to tady jde. O osobní prospěch. O love a pochybnou slávu. Money z YT. Filip aspoň vlétl do té díry na trhu jako první, zaplnil ji, vzal na sebe určitou porci rizika, něco z toho vymáčkl a jede se dál. Nelíbí se mi to, ale absolutně to respektuji. Jde o přeci jen o byznys. Nebo si snad vážně myslíte, že jde o upřímnost? Ale no tááák… My si ale zkrátka koruny za videa, kde budeme náctiletým vyprávět, jak si píchat injekce, aby vypadali trochu k světu, klidně necháme ujít.

Protože byste nám stejně nevěřili.

Asi víte, že jsem natočil s Vojtou video, kde vaše dotazy ohledně anabolik bereme stejně vážně, jako facebookovou soutěž o deset tisíc iPhonů X. Byli jsme za trapáky, teda hlavně já, nadáváte nám tam, teda hlavně mně a už nic takového nemáme točit. No to vám slíbit nemůžu, protože to video je jedno z nejsledovanějších rozhovorů, co jsme udělali. Jo, přesně tyhle sračky chcete sledovat, abyste pak mohli zahořet spravedlivým hněvem rozhořčení. Ale zpátky k věci. Jde totiž o to, že se tam Vojty ptáte na věci, o kterých prostě nemá šajnu. A co by asi následovalo, kdyby po pravdě řekl: "Nevím, v životě jsem o tom neslyšel". Ha? Ti samí chytráci by tam psali, ať si tedy strčíme tyhle řeči do míst, odkud pravidelně vyjíždí hnědákův express, když teda nechceme poradit, všechno tajíme apod… Zkrátka, vyšlo by to úplně na stejno. To se radši dobře pobavíme. Drtivá většina lidí, hlavně těch nasypaných s nevalnými výsledky, má za to, že ti, co jsou mnohem lepší, jsou lepší proto, že AS doma dávkují lopatou, berou celý sortiment lékárny, nikdy nevynechávají, a ještě znají nějaké tajemné substance míchané za úsvitu v arabské poušti. Myslí si, že to jediné, co je dělí od titulu Mr. Olympia, je těch pár tablet a injekcí navíc. Oni nečekají na radu, oni čekají potvrzení své domněnky a jakékoliv nabourání jejich představ je lež. Oni potřebují štempl na svoje bytostné přesvědčení, že nejsou špatní proto, že blbě cvičí, blbě jí, jsou to antitalenti atd.., ale proto, že málo sypou. Jenže, bohužel, moje letité zkušenosti říkají, že ti nejlepší, skuteční šampioni, toho berou daleko, daleko míň, než by si běžný nasypanec představoval. Ty smyšlené rozpisy a dávky jsou pak především dílem marketingu dealerů AS.

Ne, my v Extrifitu nejsme pokrytci, nepodepisujeme charty proti dopingu, abychom následně používali v reklamě sportovce, o jejich naturálním vzhledu lze s úspěchem pochybovat. Tohle přenecháme konkurenci. My máme rádi kulturistiku takovou, jaká je. Se vším tím Jin a Jangem. Hodláme ji propagovat jako skvělý sport, který vám přinese do života mnoho skvělých zážitků a naučí vás mnoha pozitivním vlastnostem. A o takové kulturistice budeme mluvit a takovou ji prezentovat. A můžete si brblat pod vousy, co chcete… 

 

Komentáře:

Nejnovější články