NOVÉ TIPY NA KOKTEJLY PRO VÁS

NOVÉ TIPY NA KOKTEJLY PRO VÁS

Pavel Vacek | . .

Pokud patříte mezi pravidelné čtenáře našich stránek, tak jste si pravděpodobně všimli a možná i pročetli článek KOKTEJLY, ve kterém jsme vám představili pět tipů na nové koktejly. Jestli jste se k tomuto článku nedostali, doporučujeme si ho určitě přečíst a zároveň se začíst do článku, který pro vás přinášíme nyní, jelikož i v něm najdete dalších pět tipů na nové koktejly.   A co si budeme povídat – receptů na koktejly není nikdy dost. Čím víc druhů koktejlů budete znát, tím se snižuje riziko, že se jich „přepijete“.   Fruit smoothies with cherry, strawberry and peach isolated on white background
TEKUTÁ ENERGIE PRO VAŠE KVALITNĚJŠÍ SVALY

Tento koktejl se hodí především pro ty z vás, kteří spadají do skupiny cvičenců, kteří mají problém s budováním svalové hmoty (tzv. hardgaineři).
Pro některé je nemožné přijímat dostatek živin z pevné stravy, a proto se nabízí doplnit tyto živiny pomocí tekuté stravy.
Následující koktejl je velmi výživný a má extra rychlý účinek.
Koktejl vám poskytne v jedné porci 873 kcal, 60 g bílkovin, 87 g sacharidů a 32 g tuků.
 

K jeho přípravě budete potřebovat:
½ šálku maltodextrinu
2 lžíce másla z dýňových semínek (lze pořídit v prodejnách se zdravou výživou nebo bio prodejnách)
2 šálky plnotučného mléka
2 odměrky syrovátkového proteinu
 
A proč právě tyto suroviny?
Maltodextrin se skládá z dlouhých sacharidových molekul, které se štěpí pomalu a jsou pro nás zdrojem stabilní energie potřebné k tréninku.
Skvěle se hodí do jídelníčku všech, kteří chtějí nabrat hmotu.
Smíchejte maltodextrin s malým množstvím vody (0,8 – 1 dcl) a pak ho přidejte do koktejlu.
Máslo z dýňových semínek patří mezi přírodní druhy másel. Všechny tyto druhy obsahují hodnotné živiny a zdravé tuky, současně se ale nemusíte obávat nadbytečných cukrů a dalších aditiv, které jsou běžně přítomné v komerčních produktech.
Máslo z dýňových semínek obsahuje mononenasycené tuky, které jsou důležité pro budování svalové hmoty, jsou také zdrojem vitamínů, zinku, železa a například i draslíku.
Plnotučné mléko je pro hardgainery vhodnější než mléko nízkotučné, které si vybírá většina lidí.
Hardgaineři ale mají problém s nabíráním hmoty, proto se pro ně netučné varianty zase tolik nehodí.
Tuky obsažené v plnotučném mléce vám pomohou zvýšit denní příjem kalorií.
Syrovátkový proteinový prášek je klasikou v budování svalů, takže ani v tomto nápoji nemůže chybět.
Vzhledem k tomu, že jde o rychle stravitelné bílkoviny, které se do krve dostanou rychleji než jiné proteiny, budete svaly včas zásobovat živinami a vytvoříte jim prostředí pro kvalitní regeneraci a růst.
  protein-shake
NEZAPOMÍNEJTE NA VLÁKNINU
Mnoho kulturistů přehlíží důležitost příjmu vlákniny.
Přitom právě tato složka vám může pomoci mimo jiné i při rýsování svalů, jelikož umožňuje efektivně odbourávat tuky a potlačuje chuť k jídlu.
Rozhodně tedy stojí za to, abyste následující koktejl zahrnuli do svého „koktejlového“ plánu.
1 porce obsahuje cca 467 kcal, 2 g bílkovin, 73 g sacharidů, 10 g tuku a 20 g vlákniny.
 
Ingredience:
¼ šálku vanilkového (nejlépe konopného) proteinového prášku
2 lžíce drceného lněného semínka
Lžíce neslazeného kakaového prášku
½ šálku nakrájených sušených datlí
1 šálek nízkotučného mléka
Všechny ingredience rozmixujte v mixéru.
 
A co vám použité suroviny pozitivního přinesou?
Vanilkový konopný proteinový prášek je nazelenalý a obsahuje až 11 gramů vlákniny v ¼ šálku a současně i 10 gramů bílkovin, které poslouží jako výživa pro vaše svaly.
Drcené lněné semínko doporučujeme hlavně pro jeho výživnou hodnotu. Je důležitá semínka nadrtit, celá by prošla trávicím traktem zcela beze změny. 2 lžíce semínek obsahují 4 gramy vlákniny a navíc zdravou dávku omegy-3 mastných kyselin, které napomáhají boji proti tuku.
Neslazený kakaový prášek obsahuje 2 gramy vlákniny v jedné polévkové lžíci a k tomu značné množství antioxidantů, které napomáhají regeneraci svalů a podporují jejich růst.
Sušené datle jsou také vhodným poskytovatelem vlákniny a navíc vašemu nápoji dodají sladkou chuť.
Nízkotučné mléko je nejen zdroj vlákniny, ale také ideální tekutinou, která dodá koktejlu jemnou chuť a skvěle propojí všechny ostatní ingredience a díky mléku se také posílí obsah bílkovin. lonc uprava ukos z
RYCHLOSNÍDANĚ BUDUJÍCÍ SVALY
Také patříte do skupiny lidí, která po ránu nestíhá a je ráda, že se „vykope“ z postele.
A ještě při tom všem spěchu máte myslet na snídani, která bude odpovídat zásadám zdravé stravy a také tomu, aby poskytla vašim svalům dostatek kvalitních, výživných látek.
Zkuste proto tento výživný snídaňový nápoj, který potlačí rozklad svalové hmoty a poskytne vám potřebnou energii.
Jeden koktejl vám dodá 472 kcal, 36 g bílkovin, 74 g sacharidů a 4 g tuku.
 
Ingredience:
1 šálek nízkotučného mléka
1/3 šálku klasických ovesných vloček
1 odměrka syrovátkového proteinového izolátu
1 lžíce javorového sirupu
1 banán (nejlépe mražený)
Vše dejte do mixéru a pořádně rozmixujte.
 
Nízkotučné mléko obsahuje směs rychle a pomalu působících bílkovin a nechybí v něm ani leucin – specificky důležitá aminokyselina, která podporuje růst svalů.
Klasické ovesné vločky nemusíte upravovat vařením. Jejich pozitivní účinky tak zůstanou zachovány a vy získáte kvalitní zdroj vlákniny, který vás dokonale nasytí a dále vám poskytne pomalu vstřebatelné sacharidy. Je ale nutné použít klasické vločky a vyhnout se doslazovaným variantám.
Syrovátkový proteinový izolát je jako zdroj vysoce kvalitních bílkovin v ranním koktejlu nezbytný, jelikož svaly se vlivem nočního hladovění mohou dostat do katabolismu (rozkladu).
Javorový sirup dodá koktejlu sladkou chuť a současně i speciální živiny, které podporují regeneraci svalů. Rychle stravitelné cukry umožní doplnění glykogenových rezerv, které byly přes noc vyčerpány.
Mražený banán zvýší hustotu koktejlu a dodá mu krémovitou chuť. Sacharidy a vitaminy skupiny B obsažené v banánu pomohou navýšit hladinu energie.
KOKTEJL PRO MAXIMALIZACI PŘEDTRÉNINKOVÉHO OKNA
V tomto koktejlu najdete dokonce i čokoládu. Přídavek čokolády vám umožní využít výhod nabízených kvalitními bílkovinami, sacharidy a antioxidanty a díky tomu se posílíte na další náročný trénink.
Obsah kalorií v jedné porci je 335 kcal, bílkoviny v množství 32 gramů, dále sacharidy 42 gramů a obsah tuku je kolem 5 gramů.
 
Ingredience:
1 šálek silné vychlazené kávy
1 šálek nízkotučného (1%) čokoládového mléka
1 odměrka syrovátkového proteinového izolátu
1 lžíce čistého kakaového prášku
½ šálku mražených borůvek
Uvedené ingredience dejte do mixéru a důkladně rozmixujte.
 
 
Silná vychlazená káva vám před tréninkem pomůže redukovat následnou bolest svalů po tréninku. Rozhodně ji tedy do svého předtréninkového koktejlu přimíchejte a můžete těžit z toho, že vás nejen „nakopne“, ale po tréninku vás svaly budou bolet o něco méně.
Nízkotučné čokoládové mléko není jen coby nápoj pro děti, ale jeho obliba roste i u sportovců. Pít ho můžete před i po tréninku, jelikož obsahuje obě důležité složky – bílkoviny a sacharidy.
Syrovátkový proteinový izolát patří k rychle stravitelným bílkovinám, takže se do svalů dostane rychle a díky svému obsahu aminokyselin potlačuje rozklad svalů během tréninku. Bílkoviny navíc mohou podpořit i mentální koncentraci během cvičení.
Čistý kakaový prášek obsahuje silný antioxidant epikatechin, který může podpořit svalovou vytrvalost. Je ale nutné zvolit si čisté kakao, nikoliv takové, které už bylo nějakým způsobem zpracováno a tím přišlo i o svůj obsah antioxidantů.
Mražené borůvky vynikají obsahem antioxidantů a tím výrazně potlačují poškozená svalů, ke kterému dochází během náročného trénink.
BUDUJTE SVALY VE SPÁNKU
Dobře načasovaná svačina před spaním vám může pomoci vytvořit anabolické prostředí, které v těle přetrvá přes celou noc.
V jednom nápoji před spaním je 264 kcal, 34 g bílkovin, 12 g sacharidů a 9 g tuku.
 
Ingredience:
1 odměrka kaseinového prášku
½ šálku nízkotučného ricotta sýru
1 lžíce přírodního burského másla
5-10 gramů glutaminu
Všechny ingredience smíchejte s 1 šálkem vody
 
Kaseinový proteinový prášek se tráví pomaleji, než je tomu u syrovátkové bílkoviny. Kasein vám zajistí postupné vylučování aminokyselin do krevního oběhu během noci.
Ricotta sýr obsahuje hodně syrovátkových bílkovin, je bohatý zejména na arginin – aminokyselina, která je známá pro svou schopnost uvolňovat růstový hormon, čímž zajišťuje regeneraci a budování svalové hmoty.
Přírodní burské máslo dodá koktejlu nejen bohatou chuť, ale poskytne vám zdravé tuky zpomalující trávení a svaly tím pádem mají aminokyseliny k dispozici delší dobu.
Tím se prodlužuje doba trvání anabolismu.
Glutaminový prášek je známý svou schopností posílit imunitní systém v průběhu intenzivního tréninku a také urychluje regeneraci svalů a zvyšuje hladinu růstového hormonu.
 
Tolik k dnešním koktejlům. Doufáme, že si opět vyberete a pochutnáte! 11130_2

Komentáře: