Míša Podnecká „Na kluky nemám čas!“

Míša Podnecká „Na kluky nemám čas!“

Pavel Vacek | . .

Díky svým videologům  se stala nesmírně populární, takže bylo mojí povinností krásnou hardcore blondýnu zákonitě vyzpovídat, a jsem rád, že vznikl velice zajímavý rozhovor o celém sportovním a soukromém životě.  Myslím si, že Míša patří mezi nejambicióznější sportovce, které jsem měl tu čest vyzpovídat, a i když jí bude teprve 20, má jasné plány, čeho chce v životě dosáhnout. Osobně jí přeju mnoho štěstí a úspěchů ve všech oblastech života.
  312723_2167273108491_1600693462_n
Odkud vlastně pocházíš a kolik ti je?
Pocházím z Kolína, což je město nedaleko Prahy. Za chvíli mám narozeniny, takže už musím začít říkat 20:).
 
Jak ses vlastně dostala k posilování?
Táta pracuje v posilovně celý svůj život a já tam de facto vyrostla. Ale nikdy mě to nezaujalo natolik, abych začala posilovat nějak více, byla jsem spíše přes ty míčové kolektivní sporty. K posilovně mě pak přivedly úrazy kolene. Momentálně jsem už po 3. operaci.
 
Jakých soutěží ses zatím zúčastnila a s jakým výsledkem?
Moje kariéra je zatím krátká, závodit jsem začala teprve loni, ale už jsem nasbírala nějaké ty cenné kovy, kterých si moc vážím. Z MČR mám zlato, z ME bronz a z MS stříbro. 386712_2192701864194_499050857_n
Na ronnie tě nazývají hardcore barbínou, jak se ti to líbí?
Tak mně se to líbí, tuhle přezdívku jsme vymyslely spolu s Jitkou Papežovou a Vítkem Sahulou. V podstatě je to i celkem výstižné. Blondýnka na podpatkách přijde do fitka a pak tam začne dřepovat nebo jet bench:).
 
Komentáře na ronnie jsou někdy k tobě docela negativně kritické, co si o nich vlastně myslíš?
Jo to je fakt. Někdy se to nečte hezky, ale zároveň je to pro mě motivací. Někdy si řeknu: „Tak já podle tebe jedu špatně techniku jo, no počkej…“ – a v příštím tréninku se na to zaměřím apod.
 
A souhlasíš s tím, že se ty hodně negativní mažou?
Tak o tom já nerozhoduji, jestli se mažou či ne, a popravdě bych je tam klidně nechala. Je to jejich názor, a když ho tak strašně touží sdělit všem…
Kdo to byl, kdo tě první zasvětil do tajů posilování? Tvůj táta?
Ano tatínek, prozradil mi takové ty základy a seznámil mě se všemi stroji v posilce:).
 
Jaké momentálně plánuješ soutěže?
Chystám se na MS, jen mě trošku mrzí, že je až tak dlouho, že pravděpodobně asi nestihnu žádnou pohárovku, ale uvidíme.
 
Po letních prázdninách jdeš studovat do Prahy, dostala ses na vysněnou medicínu, z vlastní zkušenosti vím, že studium medicíny je naprostá řehole, jak to chceš skloubit se sportovní kariérou?
Jednoduše to chci skloubit:). Dám do toho všechno, musí být přece něco pravdy na tom, že všechno jde, když se chce. Dostala jsem se na základě vysvědčení bez přijímacího řízení, od první třídy mám samé jedničky, se samýma jsem i odmaturovala.
 
Už mnozí se tě kdysi ptali, jestli máš kluka, odpověď byla vždy negativní, řekni mi jak to, že taková kočka jako seš ty, může být volná, nejseš trochu náročná?
Tak náročná možná asi taky, ale hlavně jsem si vybrala náročný sport, který mi zabere všechen volný čas, co mám. Sám se ptáš, jak skloubím školu a fitko – přítel se tam už asi nevměstná:). 246952_1743933685270_6060325_n
A není ti smutno? Přece jenom mám pocit, že pro dvacetiletou holku je naprosto normální mít kluka.
No je mi sice 20, ale tak to přeci neznamená, že musím mít vážný vztah. Tak je jasné, že by mi někdy bylo milé, kdyby mě vzal někdo za ruku. Ale když přijdu po ranní z práce, dělám plavčici na bazéně, letím hned na trénink a po tréninku padnu za vlast vyřízená do postele, tak na nějakého kluka nemám ani pomyšlení. Mám sice prázdniny a neučím se, ale za to jsem každý den v práci, takže všechen svůj čas jsem buď na bazéně, nebo ve fitku.
 
Zajímalo by mě, jak moc lidi v Kolíně chodí do fitka, a jestli si díky svému úspěchu v bodyfitness přilákala více klientů do vašeho fitka?
Tak klientela je z části stálá a z části se tam někdy objevují nové tváře, hlavně před létem a po Vánocích. Kupodivu, ale já tam určitě nikoho nepřilákala.:)
 
Stejně jako Lídy Šírcové se i tebe zeptám, jak se ti líbí ženská kulturistika?
Líbí, ale všeho s mírou. Vím, že spousta lidí, která se v tomto sportovním odvětví nepohybuje, má na ženskou kulturistiku negativní názor. Já, jelikož vím, co je za tím úsilí a námahy, to obdivuji. Přeci jen nám holkám to zas tak neroste, myslím svaly, za to tuk by nám šel raz dva. Takže ženská kulturistika se mi líbí, ale bodyfitness mě zaujal více, je v něm více ženskosti.
Jaké máš sportovní ambice, chtěla by ses stát profesionální bodyfitnesskou?
Tak pro dvacetiletou závodnici, která soutěží teprve druhým rokem celkem těžká otázka. Nepřemýšlela jsem nad tím, všechno se uvidí časem. Kdo ví, jestli třeba za pár let ještě budu chtít soutěžit, nebo jestli to s tou školou půjde dohromady.
 
Jak probíhala tvoje příprava na závody?
Moje příprava na závody byl ze začátku trochu chaos, objemový trénink neměl nijak zvlášť řád, jednoduše jsem zvedala těžké váhy. Neměla jsem s tím ještě takové zkušenosti, bodyfitness jsem začala dělat kvůli tomu, že už jsem nechtěla být déle baculkou. Celý život bojuji s kily navíc. S dietou jsem začala už raději 5 měsíců dopředu, z počátečních 65 jsem na soutěži pak měla 49. Trénovala jsem (jen) 4-5x týdně, sama se teď divím, že tak málo stačilo. Můj nynější objemový trénink je snad ještě tvrdší než dieta na první soutěž:). Tréninky v dietě byla klasika – vyšší počty opakování, pauzy mezi sériemi tak akorát na vydýchání a znovu. Zádům a nohám jsem věnovala celý jeden trénink, na záda jsem dělala vždy třeba tak 5 cviků po 4-5 sériích, nohy -supersérie, legpress a hned na to třeba dřepy, supersérie předkopů a zákopů, shazované série apod. Na konci jsem se vždy ooohromně těšila na kardio – minimálně 30 minut stepper, rotoped nebo běhadlo.
Moje nynější příprava je o poznání tvrdší, v objemu jsem jela splity 4+1, nechci vidět, jak bude vypadat dieta:), nový trenér Vladimír Pajič mi dává pěkně zabrat, což je dobře.
  230910_1682168261173_3533978_n Jaké máš své nejoblíbenější cviky? Nejoblíbenější, hmmm popravdě ani nevím, ale bude to znít zvláštně, ale jsou to asi ty, které mě totálně odrovnají např. výpady vzad na multipressu. Při nich trenéra proklínám.   Zkus prosím popsat svůj jídelníček v objemovém období a teď v rýsovacím? Zkus popsat svůj typický den… Můj typický den v objemu: snídaně- základ, trochu celozrnných cornflakes, banán a zalít proteinem Svačina – nějaké ovoce nebo jogurt Oběd – maso a rýže/těstoviny, jinak, když jsem byla líná vařit, tak mi postačil nějaký ten cottage a racia, nebo jednoduše celozrnné pečivo a šunka Svačina- tvaroh a jablko nejraději a po tréninku ještě protein Večeře – maso a zelenina Od diety se to moc lišit nebude, samozřejmě akorát bude jiné množství, vynechám všechny jednoduché cukry a mléčné výrobky a už to bude jen maso a rýže, maso a rýže:). Pro začátek nebudu hned vlnit a počet bílkovin a sacharidů budu asi po konzultaci s trenérem průběžně měnit dle formy.
Stejně tak jako každého se tě nemohu nezeptat, prozradíš mi nějaký recept ze své kuchyně?
Receptíky, aaa já hrozně ráda experimentuju. Nejraději si ale vařím kuřecí masíčko se sýrovou omáčkou (ve vodě nechám rozpustit pár dílků odtučněného taveného sýra), s brokolicí a těstovinami.
 
Trénuje tě stále Vítek Sahula a jak si s ním spokojená?
Ne netrénuje, on měl sám toho dost, jelikož se taky připravoval na soutěž. Na toto mistrovství světa mě připravuje, jak už jsem se zmínila, státní trenér juniorské reprezentace Vladimír Pajič.
 
A jak se ti líbí Vítek? Slyšel jsem, že něco mezi vámi bylo, ale možná to byly jen babský kecy…
Promiň Pavle, ale na tuto otázku ti nebudu odpovídat.
 
Kdo byl pro tebe lepší trenér tvůj táta nebo Vítek?
Tak každý měl něco do sebe, tatínek je spíš i taková psychická a finanční podpora, Víťa měl každopádně zkušenosti s dietou a přípravou na soutěž.
 
Máš momentálně nějakého sponzora?
Momentálně stálého sponzora nemám, kdyby někdo o nějakém věděl, napište mi prosím:).
 
Komu bys chtěla poděkovat?
Poděkovat bych chtěla firmě ALLSTARS a MAXXWIN za jejich podporu v podobě doplňků do přípravy, a hlavně rodičům, bez nich bych nebyla tam, kde jsem. Mám v nich obrovskou oporu a podporují mě, co to jde. A také svému trenérovi Vláďovi Pajičovi, který mi svými tréninky dává, co proto.
 
Míšo, já ti moc děkuju za rozhovor a přeju mnoho úspěchů ve sportu a ve studiu.
  384526_2167272068465_5580399_n

Komentáře: