Milan Obořil- Nechci se za sebe stydět.

Milan Obořil- Nechci se za sebe stydět.

Pavel Vacek | 12. 11. 2015

Sešli jsme se s Milanem Obořilem na soustředění talentované mládeže SKFČR. Toto setkání medailistů mistrovských soutěží je každoročně pořádané SKFČR v severočeském Rumburku a Milan zde vypomáhá s organizací celé akce a zároveň je jedním z trenérů, který drtí mladé borce brutálními tréninky. Mimo jiné si zde našel čas pro natočení videologu pro Ronnie.cz, kde mu byl sparingpartnerem Petr Března. Poté se nám již naskytl prostor pro krátký rozhovor o nadcházející podzimní sezóně, které se Milan hodlá zúčastnit.

Jak se ti tady líbí na tomto soustředění? Já jsem tady každý rok, takže to už znám. Je to tady v pohodě. Akorát jsem už dost unavený v dietě. Na druhou stranu mi to soustředění a práce s klukama dává zapomenout na tu dietu.  

Jak se ti pozdává osazenstvo soustředění? Je to silnější ročník? Óó, no to bych řekl. Je to o dost silnější ročník, než vloni. Vlastně, když to tak srovnám s historií těch soustředění, tak si jsem skoro jistý, že tohle je nejnabitější soustředění za celou tu dobu pořádání těhlech srazů. Všichni kluci jsou tu moc dobří. Moc velcí.  

Je to tobě ku prospěchu v této fázi, kdy se připravuješ na závody? No, jak už jsem řekl, na chvilku zapomenu na dietu, vypadnu ze stereotypu, ale že by to bylo nějak vyloženě mně ku prospěchu, to bych ani neřekl.

Ty jsi juniorský Mistr světa, těmito semináři jsi sám prošel, vloni si ještě startoval za juniory, myslíš si, že můžeš svým skoro vrstevníkům předat něco navíc? Že na tebe koukají přece jen jinou optikou? Nevím, to musí posoudit jiní. Já přijedu rád, jezdím sem každý rok, a jestli si někdo něco odnese z vedení mých tréninků, tak je to jenom dobře. Ale nechtěj po mně, abych si přisuzoval nějakou důležitost. Prostě jen předávám to, co jsem se sám naučil.  

Tvou nejbližší soutěží je Arnold Classic za 4 týdny. Jakou plánuješ váhu a kategorii? Rád bych byl s vahou těsně pod devadesáti kily.  

Ty jsi evidentně přibral, ale co mě skutečně zaujalo, je tvůj progres paží. Co jsi změnil, nebo jak si ten nárůst vysvětluješ? Na paže jsem se soustředil celkově celý rok. Cvičil jsem biceps 3x týdně a triceps 2x týdně. A v kombinaci takové, že jsem jel biceps, triceps a ramena spolu, pak jsem měl biceps s prsama a pak jsem měl ještě triceps s bicepsem dohromady.  

Po kolika sériích a opakováních? Celé jsem to jel formou antagonistů, že jsem cvičil biceps třeba 4 série, pak triceps 4 série, pak zase biceps atd.. Šlo mi o to, přelévat tu krev pořád sem tam, ale na malé ploše těla.

Takže si používal princip přepumpování? Ano, správně. Snažil jsem se docílit co největšího efektu napumpování, spíš bych řekl přepumpování a zároveň v té partii co nejdéle tu krev udržet. V momentě, kdy jsem měl pocit, že už se tam další krev nehrne, tak jsem přestal cvičit. Jednou byl trénink kratší, jindy, pokud jsem tam dokázal nahrnout krev, byl delší. Pokud jsem dokázal pumpovat krev do svalu, pumpoval jsem. V tom mi hodně pomáhali NO věci. Teď v dietě hlavně Hell Gel, který je bez cukru, ale šlape mi parádně.  

Ale to asi nepoužíváš velké váhy, nebo ano? Snažil jsem se mít zařazený jeden cvik, kde jsem se snažil používat co největší váhu, protože to stimuluje růst, ale jinak jsem používal hodně kladky, vrcholné kontrakce a podobné věci.    

Budeš v tomto systému pokračovat i po závodech? Cvičil jsem tak celý rok, nyní v tom budu pokračovat až do závodů, takže dokud to půjde, budu to tak dělat. Protože paže byly mojí slabinou a tohle je doposud to jediné, co se mi na ně osvědčilo.  

Těšíš se do Španělska? Jo. Hlavně na to, že už se budu moct najíst.  

No, ještě si asi chvilku počkáš, do závodu zbývá 4 týdny. Co tě v nich čeká? Teď mě čekají nejtěžší 4 týdny diety, protože se jsem tlustý a musím sundat cukry na tak nízkou hodnotu, kterou jsem ještě nedržel. Jsem zvědavý, jak budu zvládat ještě pracovat jako osobní trenér. Nejde o tu fyzickou stránku věci, ale spíš se snažit být v pohodě na zákazníky a tak. Budu se muset hlídat.  

Které doplňky jsou pro tebe v této fázi přípravy top? Nejvíc teď spotřebovávám BCAA, dávám taky hodně Glutaminu, z proteinů Hydro, které asi vyměním za Izo 90 kvůli cukrům, abych jich tam měl co nejméně.  Jak už jsem řekl, při mém způsobu trénování se hodně spoléhám na NO produkty, teď v dietě hlavně Hell Gel kvůli cukrům, ale jinak to střídám s E.Noxem, HellNoxem i Actinoxem, pak po každém tréninku tam fouknu Beef amina, mám taky hodně velkou spotřebu Vitaminu C, V52, všechny spalovače, tzn. Syne, Carnitin, aby mi to pomohlo dopálit ty zbytky sádla, když jedu po ránu kardio… no vlastně teď jedu všechno, co nemá sacharidy, nebo jiné cukry.

A jak prožívá tvojí dietu tvoje slečna? Tak teď si ode mě na víkend odpočine, když jsem tady na soustředění, ale jinak už začínám mít takové ty protivné nálady blbé. Ale ona už to zná a ví, že už to jsou jenom 4 týdny, takže doufám, že to snad vydrží. Jako toleruje mi to, je to mnohem lepší, než to bývalo předtím, ale je jasné, že už by byla taky radši, kdybych to měl už za sebou.    

Jak bys chtěl uspět na Arnold Classic? Nevím, pro mě je úspěch přijet na Arnolda lepší jak naposled, ve formě za kterou bych se nemusel stydět. Když tam budou borci lepší, tak tam budou lepší, s tím já nic nenadělám, ale důležité pro mě je, zlepšit se a posunout se o ten krůček zase dál. Pokud budu vědět, že jsem odevzdal 100%, možná se úspěch dostaví. A pokud skutečně těch 100% v přípravě odvedu a budou tam lepší borci, nedá se nic dělat, prohraju, ale vím, že jsem bojoval. 

Komentáře: