MARTIN HOLUB - trénink zad

MARTIN HOLUB - trénink zad

Pavel Vacek | . .
Martin Holub pomalu, ale jistě zahájil svou přípravu na podzimní Mistrovství světa Masters, kde by chtěl reprezentovat ČR v nejtěžší kategorii. Extrifit bude pravidelně monitorovat členy našeho týmu, tudíž Martin nemůže být výjimkou.

Dnes nás Martin provede svým tréninkem zad, která patří bezesporu k jeho dominantním partiím. V názorném fotoseriálu se můžete seznámit s výběrem cviků, které Martin používá k rozvoji šířky a hloubky, či masivnosti této svalové partie.

Jak je u mnoha kulturistů zvykem, své tělo se snaží šokovat pravidelnou změnou sledu jednotlivých cviků a tak uvedený postup rozhodně nelze brát jako nějaké do kamene vysekané dogma. Martin své tréninky mění, ale stálou konstantou zůstává intenzita, plný rozsah pohybu a dobrá technika. To jsou 3 body, na kterých si Martin zakládá a staví svůj trénink. IMG_5221 Dnes tedy začal základním zádovým cvikem, a to přítahy činky v předklonu. Tento cvik je obzvláště účinný při budování hloubky zad a jejich masivity. Při tomto cviku lze použít relativně těžkých vah, a proto je třeba umět ovládat dobrou techniky, neboť jak je tento cvik vynikající a v mnoha ohledech nezastupitelný, tak je zároveň i velmi vstřícný k nejrůznějším drobným, ale veskrze nepříjemným a otravným zraněním, především v oblasti beder a vzpřimovačů.

Poté už následuje série kladkových cviků. Jako první je na řadě stahování kladky úzkým úchopem. Cvik zaměřený na detaily mezilopatkových svalů a horní části latissimu. Cvik je opět prováděn v plném rozsahu pohybu. Po tomto cviku, následuje podobná variace vsedě, byť tentokrát s úchopem širokým. Tímto způsobem zasáhnete požadovanou partii z jiného úhlu a nabudete tím komplexnějšího dojmu. Celý trénink se odehrává ve svižném tempu s poměrně vysokými počty opakování. Série se drží zlatého středního standardu 4-5 sérií na cvik.

A výsledek? Můžete posoudit sami. Dlužno jenom dodat, že Martin na aktuálních fotografiích váží kolem 110 kilo, což po nucené přestávce způsobené vleklými zdravotními potížemi není věru zlá startovací pozice. Co říkáte?

Komentáře: