Právě teď v akci: spalovač Fatall 1+1BCAA Instant 1+1
&nsbp;
Marek Sviridov- I malý progres je lepší než žádný.

Marek Sviridov- I malý progres je lepší než žádný.

Pavel Vacek | 23. 06. 2016

Již třetím rokem odměňuje firma Extrifit závodníky a závodnice mládežnických kategorií v rámci projektu "Odměna za výsledek". Podmínky této akce si můžete přečíst zde. V krátkosti jde ale o to, že všichni účastníci jarních mistrovských soutěží, kteří se rozhodli ve své přípravě vsadit na značku Extrifit, docílili medailového umístění buď na mistrovství Čech, nebo mistrovství ČR a nemají pozitivní dopingový test, mají nárok na odměnu do výše až 100 % jimi vynaložených finančních prostředků ve formě doplňků výživy dle vlastního výběru. Jedním z takto oceněných sportovců je i Marek Sviridov.

Ahoj, mohl by ses našim čtenářům krátce představit? Jak dlouho cvičíš, co děláš, jakou studuješ školu?

Zdravím všechny čtenáře a fitness příznivce. Jmenuji se Marek Sviridov a pocházím z východního krajského města, Hradce Králové. Jsem studentem 3. ročníku bakalářského studia na Technické univerzitě v Liberci se zaměřením na podnikovou ekonomiku. V současné době trávím nejvíce času v Praze, kde bydlím, pracuji a samozřejmě i trénuji.

Co tě přivedlo ke cvičení?

Po zdravotních problémech, které mě potkaly v mých 15letech, jsem musel přestat s fotbalem. Vždy mě to táhlo k nějakému sportu. Netrvalo tedy dlouho a absolvoval jsem svůj první vstup do fitness centra. Jako každý druhý malý vychrtlý klučík jsem chtěl mít hezky vyrýsované břicho a velké bicáky. Se svými (ne)zkušenostmi v této době jsem bohužel vysněného břicha nedosáhl. Díky množství masa a tvarohů, které jsem konzumoval, jsem alespoň nabral nějakou tu hmotu, se kterou se v budoucnu dalo něco dělat.

Kam bys to chtěl nejdále dotáhnout? Kde je tvůj vysněný cíl?

Letos jsem zakončil svojí poslední sezónu v juniorských soutěžích. Byla to teprve moje druhá závodní sezóna v amatérských soutěžích. Nevím popravdě, jak velké ambice na úspěch mám. Mám za sebou 9 českých soutěží (mistrovství a pohárovek). Teď je potřeba zaměřit se na vyšší úroveň a konkurenci. V krátkodobém horizontu jsou moje cíle postavit se na prkna v zahraničí (IFBB International Austria Championship). Za větší cíle si zadávám účasti na prestižních soutěžích - IFBB Diamond cup, Mistrovství Evropy, Arnold classic amateur, Olympia Amateur.

 Ty jsi jeden z těch, kteří využili nabídky Extrifitu prezentované v akci „Odměna za výsledek“. A také jsi na tu odměnu dosáhl. Pochlub se, za co ti byla vlastně předána ona odměna?

Na Mistrovství Čech dorostu a juniorů se mi podařilo získat 2. místo v kategorii Physique do 178cm.

Myslíš si, že ti tato akce pomůže i v následujícím období?

Doufám, že ano. Mám v plánu soutěžit dál a s touhle akcí, kde mohu dostat velkou část své suplementace zpátky, jsem o něco motivovanější. Navíc mohu ušetřit nějaké peníze v přípravě a to se vždycky hodí.

Kde vidíš své silné stránky a naopak slabiny? Jak je hodláš zlepšit?

Letos na závodech bylo v porovnání s ostatními vidět, že mi chybí pár kilogramů navíc. V následující přípravě se zaměřím na hloubku i šířku zad a objem deltových svalů. Mezi další mé slabiny patří pódiová prezentace. Hodlám to zlepšit pravidelným nácvikem posingu a před svými dalšími závody si zajdu pro rady za zkušenějšími závodníky. Moje silná stránka je symetrie, břicho a především úzký pas.

S kým na své přípravě spolupracuješ asi tak nejvíc?

Nad celou mojí přípravou na jarní závody měl dohled Štěpán Ginzel. Štěpána jsem oslovil v lednu a společně jsme ladili formu do detailů na každé závody. Moje letošní úspěchy jsou hlavně jeho zásluhou!

Co ti v předsoutěžní přípravě dělalo největší potíže?

Tato příprava pro mě byla opravdu těžká. Nemám teď na mysli těžké tréninky a dodržování stravy, ale největším problémem pro mě byly zdravotní potíže, konkrétně bolesti zubů.

Co plánuješ v nejbližším období?

Po závodech jsem měl menší pauzu od striktní stravy. Nechal jsem tělo malinko si odpočinout a pořádně jsem ho nakrmil. Na tréninku se to projevilo v dostatečné energii a síle, což jsem potřeboval. Objednal jsem nový pás, trhačky a suplementy a je na čase se zase vrátit do normálu. Začít pořádně makat a správně jíst.

Co bys poradil svým vrstevníkům, kteří nejsou tak úspěšní jako ty? 

Nejdůležitější je vůle a čas. I malý progres je lepší než žádný. Hlavně se nevzdávat po prvním neúspěchu.

Jaké produkty sis „naporoučel“ v rámci tvé odměny a proč zrovna toto?

Klasický CFM whey 80ky. Strašně se těším, až vyzkouším nové příchutě (kokosové mléko, čokoláda-kokos).  HERO a GO PRO 30. Tyto dva produkty věřím, že mi pomůžou při nabírání a v rozvoji síly. S ani jedním z těchto produktů nemám ještě zkušenosti,  tak si na ně alespoň udělám svůj vlastní názor. BCAA tablety, shaker, proteinovou hydro tyčinku a na ochutnávku jeden vzorek borůvkovýho CFMka.

Řekněme, že někdo má výrazně omezený rozpočet. Pokud bys tedy měl zvolit jediný doplněk, který by to byl?

Jednoznačně CFM protein.

Vraťme se k tréninku. Co je tvou nejlepší partií a jak ji cvičíš?

Stehna. Od loňského roku, kdy jsem byl v přípravě pod Vojtou Koritenským, jsem se naučil jim dát pořádně zabrat. Snažím se zvedat takovou váhu, kde udržím techniku a rozsah. Dřepy, Multipress, výpady, předkopy, zákopy, …

Jaký je tvůj momentální tréninkový split a s jakým rozložením svalových partií?

3+1 a 2+1. Záda + biceps, Prsa + triceps, Nohy + ramena, Den volna. Záda + biceps, prsa + triceps, Den volna.

Na jaké soutěži tě zase uvidíme?

Na prkna se chci postavit opět na jaře. Konkrétně na IFBB International Austria Championship a Mistrovství Čech mužů.

Znáš Extrifit Team, je někdo z Teamu, který tě motivuje víc než ostatní? 

To je těžké. Z Extrifit srazů jsem si letos odnesl spoustu nových poznatků od kulturistů, se kterými jsem se dříve nesetkal. Velmi mě v tomhle ohledu zaujal Slavoj Bednář a Noro Zajac. Za největší motivaci beru samozřejmě svého bývalého trenéra, majitele Extrifit gymu a hlavní tvář ON THE TOP PRO, Vojtu Koritenskýho.

Chceš na závěr něco dodat?

Na závěr bych rád poděkoval Extrifitu za projekt "Odměna za výsledek" a za tento rozhovor.  Dále za předané zkušenosti ze seminářů a podporu v podobě kvalitní suplementace. Svému trenérovi - Štěpánovi, za trpělivost a pevné nervy s mojí přípravou. A taky své přítelkyni -Elišce, která stála po celou přípravu za mnou.

Komentáře:

Nejnovější články