Rice & Oat Mash a Protein Break! nově ve velkých 900g baleních.
Jednoduchá úprava masa Rumpsteak.

Jednoduchá úprava masa Rumpsteak.

Norbert Zajac | 19. 08. 2016

Před tím než budeme řešit celkovou přípravu takového kvalitního kusu masa, považuji za důležité Vás seznámit, z které části je vlastně naporcované a jaké jsou jeho výhody.

Rumpsteak je velmi jemné, chutné a především libové maso, což jistě uvítá každý příznivec fitness životního stylu. Je to hovězí maso získané z horní části stehenního svalu a ve své struktuře neobsahuje téměř žádný tuk, jako to je u pravé svíčkové. Navzdory jeho minimálnímu obsahu tuku nepostrádá na šťavnatosti a je tedy třeba si jen dát pozor při výběru tohoto masíčka, aby bylo dostatečně zralé, ne však staré. Také při porcování lze toho hodně pokazit, ale mým tipem je to, že ho už koupíte naporcované.

Celkově je známo, že hovězí maso je bohaté na kreatin a železo a tudíž je vhodné i při budování svalů, ale i také při redukčních dietách, zkrátka vždy.

Pojďme se tedy společně podívat na to jak se takový steak připravuje a na co bychom si měli dát pozor, abychom ho svou tepelnou úpravou neznehodnotili a nestalo se nám, že z kvalitního kusu masa uděláme kus nepoživatelné gumy.

 

 

 

 

 

Komentáře:

Nejnovější články

Rozhovor s Vojtou Koritenským

Autor článku: Extrifit

V přibližně dvacetiminutovém videu se dozvíte, jaké své soutěžní úspěchy Vojta pokládá za ty největší, i to, že si svou vzpomínanou první Olympii v roce 2016 užíval spíš jako fanoušek. Hovořit se bude ale i na téma, zda Vojtěch Koritenský závodí raději u nás, či v Americe, zmínka padne o tom, čeho by chtěl v kulturistice ještě dosáhnout a jak dlouho bychom jej vůbec na soutěžních pódiích ještě mohli vídat. Kromě té soutěžní se pětatřicetiletý kulturista ale ve snímku dotkne i své podnikatelské dráhy, když prozradí, co obnáší provoz jeho dvou posiloven v Hradci Králové.

Zobrazit celý článek

Rozhovor s Vojtou Koritenským