Extrifit na světových a domácích pódiích

Extrifit na světových a domácích pódiích

Pavel Vacek | 24. 04. 2017

Soutěžní sezona je v plném proudu a my tu máme další várku skvělých umístění v barvách Extrifitu nejenom z domácích pódií, ale i těch světových, profesionálních. A těmi začneme.

Jako první zpráva víkendu k nám dorazila informace z jihoamerického Arnold Classic, konkrétně ze Sao Poula o postupu Tomáše Kašpara do finálové pětice, kde obsadil skvělé páté místo. Tomáš se tak pomalu, ale jistě posunuje mezi těžkotonážní profikulturisty, kteří si říkají pravidelně o finálové umístění na pořádaných soutěžích, a snad se jednou také dočká vytouženého postupu na Mr. Olympia. Na druhou stranu... s kým z nás si dělá Arnold selfíčka, že jo? :-) 

Naopak, Vojta Koritenský je již stálicí Top 5 a mimo nejprestižnější soutěže světa jakou je Mr. Olympia se ve finále umisťuje již pravidelně. K absolutnímu průniku do špičky bude muset nabrat svalovou hmotu až na hranici 212 liber, k čemuž mu ještě nějakých 6-7 kilo chybí. Jakmile se mu to podaří, vzhledem ke své symetrii, úzkému pasu, vynikajícím zádovým postojům a geneticky dané tvrdosti svalstva bude patřit k horkým favoritům na vítězství v každé soutěži. Tentokrát v těžké konkurenci obsadil 5. místo a to právě díky lehce subtilnímu dojmu oproti soupeřům.

Extrifit Club –    Mistrovství ČR mužů, žen, párů a masters  2017

Po skvělém startu Extrifit Clubu do sezony 2017 na M Čech a Moravy jsme napjatě očekávali výsledky členů na vrcholné domácí soutěži. A tady je máme:

Jan Křenek- Mistr ČR v kulturistice do 90 kg

Jan Křenek své soupeře převyšoval tvrdostí svalových partií, skvělým načasováním a vynikajícími bočními pózami, které byly v jeho podání skutečně velmi silnou zbraní proti jeho soupeřům. To vše doplněno o symetrii bez výrazných defektů. Vyčíst by se mu daly snad jen menší nohy, což může být úkol na zlepšení pro obhajobu titulu v příštím roce.

Kateřina Holmanová- Mistryně ČR v Bikiny Fitness nad 168 cm

I Kateřina byla pro své soupeřky v kategorii nepřekonatelným oříškem. Její koncepčně dobře rozložená postava při zachování přiměřeného vyrýsování se bude porážet jen velmi těžko. O to víc, když soutěžením nabude Katka potřebné sebejistoty a zkušeností. Včera svou kategorii vyhrála především díky základnímu postoji při nastoupení celé kategorie, kde své sokyně převyšovala skutečně velmi výrazně.

Lucie Poživilová- Mistryně ČR v kat. Physique ženy

Lucie se vrátila k soutěžení po dlouholeté odmlce a hned je z toho titul na nejvyšší domácí soutěži. Ten si zasloužila především díky největšímu podílu svalové hmoty korunovaným výraznými rameny a pažemi. Forma sice nebyla ještě 100%, ale to především z toho důvodu, že Lucie má opravdový vrchol sezony teprve před sebou. Tím bude Mistrovství Evropy pořádané za 14 dní tradičně ve Španělsku.

Marek Sviridov- Vicemistr ČR v kat. Physique do 178 cm

Po Mistru Čech z minulého týdne tentokrát Marek na titul nejvyšší nedosáhl. Svého přemožitele našel v Patriku Herčzíkovi, který mu tak dokonale vrátil porážku z M Čech. K vítězství mu tentokrát chyběla přece jen větší svalová tvrdost a o chlup lepší odvodnění, ale přesto vtrhl do své první regulerní sezóny mezi muži více než úspěšně.

Tiep Bui Duc- 3. místo kulturistika do 67,5 kg

Pokud si lámete hlavu s výslovností jména, hoďte to za hlavu, tento závodník slyší na jméno Petr a tak se i představuje. Petr Bui. A Petr Bui je vždy příjemným osvěžením této kategorie pro své sympatické vystupování. Ale to samozřejmě samo o sobě nestačí k zisku třetího místa. To získal především díky hloubce svalových skupin, především pak na končetinách. K tomu, aby vyhrával, potřebuje především nabrat další kila a zlepšit pózing. Do limitu mu jich chybí ještě 6 a to je už poměrně značný hendikep.

Ostatní finalisté Extrifit Clubu

Vzhledem k tomu, že Mistrovství ČR je nejvyšší soutěž jarní sezóny, jakékoliv finálové umístění se dá počítat jako úspěšné a proto se zmíníme i o dalších finalistech. Hned za stupínkem vítězů skončila Lucia Černíková v kategorii Bikiny do 164 cm. Na vině je pár přebytečných dekagramů od pasu dolů a několik malých chybiček při prezentaci zádových postojů.

Stejně, tedy na té příslovečné bramborové placce, skončil i Tomáš Adámek. Pokud by se soutěžilo pouze v bočních postojích, medaile, možná i ta nejcennější, by ho neminula. Žel bohu pro Tomáše se soutěží i zpředu a v zadních pózách a tam výrazně ztrácí na své soupeře. Pokud se mu podaří navalit nějaká kila na záda a ramena, může to opět poskočit o nějaký ten stupínek výše.

Na šestém místě pak shodně skončili Jana Riedlová v kat. bikiny do 168 cm, Vlaďka Nosková – bikiny nad 168 cm, Tomáš Lipovský – Physique do 174 cm a Ondřej Sobotka v kulturistice do 90 kg

Jana Riedlová potřebuje být trochu tvrdší a ostřejší, ale zároveň je třeba podotknout, že od minulé sezóny udělala značný pokrok jak v postavě, tak v prezentaci.

Vlaďka Nosková má naopak naprosto opačný problém. Byla zbytečně moc vysekaná a její pódiová prezentace by snesla dost kritiky. Dieta ale bude teď na další pohárové soutěže alespoň příjemnější. Ale kroksunkrok trénink složitější. :-)

Tomáše Lipovského čeká ještě hromada práce, aby pronikl mezi špičku téhle kategorie a je otázkou, jestli při jeho kosterní stavbě nezvolit příště jinou. Přesto je finále v obrovské konkurenci úspěchem a i on zaznamenal poměrně výrazný pokrok oproti svým minulým startům.

Ondřej Sobotka se sice pyšnil jednou z nejlepších forem Mistrovství, ale jeho postava ho bude nutit nabrat hromadu svalové hmoty, aby zakryl nepříliš lichotivou koncepci postavy. A ta hromada tam bohužel zatím ještě není. 

Vojta na Charlotte Pro 2017

Vojta na Charlotte Pro 2017 Vojta na Charlotte Pro 2017 Vojta na Charlotte Pro 2017 Vojta na Charlotte Pro 2017 Vojta na Charlotte Pro 2017 Vojta na Charlotte Pro 2017 Vojta na Charlotte Pro 2017 Vojta na Charlotte Pro 2017

Komentáře: