EXTRIFIT CUP 2011

Autor: Pavel Vacek

V tuto chvíli bych měl psát takovou tu klasickou reportáž ze závodů o tom, proč ten který závodník skončil tak a tak. Jenže toho prostě nejsem schopen. Prostě to nejde. Můj vjemový procesor v kebuli bliká jak vánoční stromeček, a mě se honí v hlavě zážitky z Extrifit Cupu 2011 jak formule 1.
Zároveň jsem ve velmi těžké pozici, neboť coby spolupořadatel této soutěže, kterou pořádal Extrifit Gym Jablonec nad Nisou si koleduji nařčení, které se zabývá smrdutostí vlastní chvály. Přesto seberu odvahu a vykřičím na celý internet, že ta soutěž byla vážně skvělá! _DSC0425.JPG
 Ptáte se, co mě opravňuje k tomu, abych vyvyšoval Extrifit Cup nad ostatní podniky v našem sportovním odvětví? Je to jeden jediný moment.

Když jsem pozoroval super finalisty, kterak pózují mezi diváky, všiml jsem si jednoho pána, velkého fanouška kulturistiky, jenž je jen o něco málo starší než já. Vídáváme se na soutěžích poměrně pravidelně. Poslední 3-4 roky si však celkem často stěžuje, že ho závody prostě přestávají bavit, že už na ně jezdí spíš ze zvyku a že víc času tráví rozhovory s ostatními známými, než pozorováním kulturistů.

Včera jsem toho samého pána viděl s rozzářenýma očima, kterak plácá rukama o sebe, radujíc se jak malé děcko a když k němu přišel jeden ze superfinalistů, začal s ním dokonce pózovat! Neuvěřitelné!
V ten moment jsem věděl, že se diváci dobře baví, že si užívají svalů a kulturistiky a že si zážitek z této soutěže odnesou na hodně dlouho. _DSC0442.JPG
Samozřejmě, pokud bychom na Extrifit Cupu 2011 měli podprůměrné závodníky, naše práce by byla mnohem, mnohem těžší. Jenže to se v žádném případě nestalo. Úroveň soutěžících vysoce převyšovala domácí standardy. Vždyť posuďte sami.

Robert Smutný, mistr České republiky IFBB z roku 2008, mistr Rakouska a druhý z Mr. Universe federace WFF skončil „až“ osmý! Nejlepší závodník mezi Masters, finalista ME IFBB a čtvrtý na MS NABBA mezi veterány, výborně nachystaný Zdeněk Braniš, tvrdý jak kámen, zaujal svým šestým místem.  Ondřej Mlaka, mistr ČR IFBB vystupující ve vynikající formě, obsadil v této konkurenci skvělé páté místo a to jen proto, že působil v této sloučené nabité kategorii přece jen poněkud subtilněji. Čtvrté místo a osobitou cenu pro nejlepšího pozéra soutěže si odnesl mistr světa federace NABBA, neuvěřitelně esteticky stavěný Jiří Borkovec. Jirka plánuje vrchol formy až na nadcházející Mr. Univers, které se koná za 14 dní v Anglii a právě tato rezerva ve formě ho stála medaili. Tedy lépe řečeno pohár. Nádherný, ručně vyráběný, netradiční (ostatně jako celý Extrifit Cup) skleněný pohár. 321645_226741330720974_100001553258391_615817_459858744_n.jpg
 Právě o ten Jirku připravil muž bez kůže, nejlépe nachystaný závodník soutěže Michal Šmejda. Michal předvedl famózní vyrýsování, napruhované glutey, kvadricepsy… no teď když si to zpětně uvědomuji, tak Michal měl napruhované vlastně úplně všechno. Ehmm, všechno co je vidět samozřejmě. Bohužel, díky ne úplně příznivé stavbě těla nemohl získat lepší než třetí místo. O první místo se rozpoutal neskutečně poutavý souboj, který zvedal diváky ze sedaček. Nikoliv obrazně, ale skutečně dali někteří diváci průchod svým emocím a tento boj si naplno užívali. Rozdali si to totiž v bratrovražedném souboji dva členové Extrifit Teamu Slavoj Bednář a Vojta Koritenský. Nebudu to prodlužovat a rovnou vám řeknu, že o prsa gymnastické dorostenky zvítězil Vojta Koritenský. Netroufám si ve svém postavení moderátora soutěže, jež je mimo ideální zorné pole, hodnotit příčiny takového mikroskopicky těsného výsledku a proto jsem si vyžádal vyjádření rozhodčích.
V podstatě se unisono shodli na tom, že pokud by Slavoj dokázal sundat ještě nějaká 3-4 kila, byl by v některých partiích ještě tvrdší a situace by mohla být klidně opačná, ale takhle… Je to určitá daň za načasování formy na prestižní Mr. Universe a v tuto konkrétní sobotu byl Vojta o něco málo lépe připraven než Slavoj. Každopádně oba byli bez debat ozdobou soutěže a oběma patří velký dík za předvedené sportovní výkony. _DSC0462.JPG
To ostatně platí pro všechny účastníky Extrifit Cupu 2011, kteří si mezi sebou rozdělili věcné dary od sponzorů v hodnotě více než 120 000 Kč,-