Eddy Wilson-IFBB PRO- člen EXTRIFIT TEAMU

Eddy Wilson-IFBB PRO- člen EXTRIFIT TEAMU

Pavel Vacek | . .
13049_101355206557151_2408904_n
První pokusy v posilovně zaznamenal Eddy Wilson ve věku 16-ti let v Surinamu, odkud pochází a kde se narodil. V té době byl jeho zájem věnován spíše plavání, ale jeho nadání pro růst svalů ho pomalu nasměřovalo k činkám a formovalo jeho sportovní kariéru v kulturistice, které se začal naplno věnovat ve svých 18-ti letech. Jak už to tak bývá v podobných zemích, posilovna byla velmi jednoduchá a stroje tvořila spíš posvařovaná konstrukce všeho možného, vzdáleně připomínající svůj předobraz v časopisu. Proto se Eddy dlouhou dobu věnoval old-school tréninku založenému na volných vahách a velké nakládačce. Ovšem jak sám Eddy uvádí, právě tento trénink mu dal dobrý základ pro pozdější vývoj. V rodném Surinamu posléze vyhrál několik soutěží v juniorských i dospělých kategorií vč. Mr. Surinam v roce 2001. 319217_253113004738769_651832186_n
Zlom nastal v roce 2002 po přestěhování do Německa. V témže roce již vstoupil na pole mezinárodní kulturistiky svou účastí na ME a MS, kde obsadil 4. a 5. místo. Poté však následovala poměrně dlouhá soutěžní pauza. Ovšem Eddy kontakt se cvičením neztratil. Pracoval v tu dobu v různých tělocvičnách v Německu a pravidelně cvičil.

V roce 2009 došlo na další stěhování. Tentokrát do Holandska. Tento krok opět nastartoval jeho zájem o soutěžení a sportovní kulturistiku. A výsledky na sebe nenechaly dlouho čekat. Ještě v roce 2009 zvítězil absolutním vítězstvím na Mistrovství Holandska, což mu dalo takový impuls, že se začal připravovat na prestižní Arnold Classic v americkém Ohiu, kde obsadil skvělé 3. místo.
V roce 2010 Eddyeho zastihla smutná zpráva o úmrtí jeho otce. Proto se Eddy vrátil na rodný Surinam, kde pobyl nějaký čas a tréninky vynechal. V srpnu ovšem nadešel čas pro návrat do Holandska a směřování přípravy k AC 2011. Bohužel, forma nevyšla přesně podle jeho představ a výsledkem bylo „pouze“ 5. místo.

Nicméně poslední dvě soutěže mu již vyšly nadmíru dobře. Na Arnold Classic ve Španělsku v roce 2011 vybojoval stříbro, když mimo jiné porazil teď už stájového kolegu, Petra Březnu a sezónu zakončil bezkonkurenčním a absolutním vítězstvím na Juliette Bergmann Cup, odkud si odnesl vytouženou profi kartu IFBB.
Ani nemusíme tajit, jak nadšeni jsme, že Eddy dal přednost kvalitě výrobků značky EXTRIFIT před mnoha jinými nabídkami. Věříme, že za pomoci našich produktů si Eddy Wilson povede stejně zdatně i mezi profesionály IFBB tak, jako se mu dařilo doposud v amatérské divizi.

Komentáře: