5. ročník mezinárodní pohárové soutěže v bench-pressu o pohár Středočeského kraje.

5. ročník mezinárodní pohárové soutěže v bench-pressu o pohár Středočeského kraje.

Pavel Vacek | 09. 11. 2015


V neděli 7. 10. 2012 se v mladoboleslavské sportovní hale koná již 5. ročník mezinárodní pohárové soutěže v bench-pressu o pohár Středočeského kraje.

Klání oficiálně začíná od 8:30, vážení pro závodníky o dvě hodiny dříve. Soutěž není pořádána pod hlavičkou žádné asociace silového trojboje, což znamená, že se může účastnit prakticky kdokoli, nezávisle na federaci, které je členem. V České republice jsou tyto federace čtyři (ČSST, WUAP, GPC, WPC). Právě díky této neobvyklé možnosti startu bez oddílové příslušnosti k některé z federací se na soutěži pravidelně scházejí vůbec ti nejlepší z celé České republiky, kteří tak mohou při jedinečné příležitosti poměřit své síly. Očekávány jsou fantastické výkony přesahující hranici 320 kg!

Soutěžit se bude celkem ve 12 kategoriích, do kterých budou závodníci rozděleni dle pohlaví, věku a hmotnosti. Tradiční zajímavostí poháru je možnost startu v RAW kategoriích, tedy bez speciálního trikotu. Trikot je pomůckou především bezpečnostní, která ale poměrně značně zvyšuje maximální výkon a zkresluje tak „reálný“ výkon sportovce. Na druhou stranu je zvládnutí trikotu a technicky správné provedení pokusu velmi náročnou záležitostí. Na tuto bezpečnostní pomůcku jsou zvyklí zvlášť skalní trojbojaři a benčaři. V RAW kategoriích je sice zvýšené riziko zranění, ale vzepřená váha ukazuje skutečnou sílu sportovce. Navíc v těchto kategoriích mohou závodit i amatérští nebo rekreační návštěvníci posiloven. IMG_5137
Na své si v neděli přijdou i vyznavači ryzí kulturistiky, neboť exhibičně vystoupí světová kulturistická špička, která je momentálně v plné přípravě na poloprofesionální soutěž v kulturistice Arnold Classic Europe, takže se dají očekávat jejich velmi zajímavé formy.

Soutěž je tradičně podpořena Středočeským krajem a firmou Replay, díky čemuž jsou pro nejúspěšnější závodníky z každé kategorie připraveny velmi hodnotné ceny, kvalitní doplňky výživy a hlavně obrovské poháry a je umožněn volný vstup divákům. Díky podpoře kraje budou vybrané prostředky ze startovného, dobrovolného vstupného a zisku z občerstvení věnovány na podporu Kliniky dětské hematologie a onkologie Fakultní nemocnice v Motole.
Za redakci Extrifit.cz již pouze doplním, že se můžete těšit na doplňky značky Extrifit a na exhibiční vystoupení Martina Holuba, jež se nachází v plné přípravě na Mistrovství světa v kulturistice.
335941_2256110337986_261497518_o

Komentáře: