Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Inzulín
Ahoj Pavle,

pročítal jsem teď zpětně články o inzulínu v magazínu na stránkách extrifitu, čelt jsem řekl bych dost důkladně, ale stejně nějak nemůžu pochopit význam užití inzulínu před cvičením a vlastně ani po ránu na lačno. Po cvičení mi to je jasný, o tom žádná. Co se týče užití 20 min. před tréninkem, je to tak, že nástup inzulinu je cca po 30 minutách (resp. rychlého inzulinu, jako je např. Actrapid) a tahle aplikace mi zajistí přesun živin do svalových buněk během tréninku? Tzn. i během tréninku můžu klidně do sebe rvát např. express gel a svalové buňky ho budou plně využívat díky externě aplikovanému inzulinu?
Tomu užití po ránu na lačno moc nerozumim, v tu dobu tělo produkuje nejvíc inzulinu přece?
Díky za info.
PS: bavíme se na úrovni čistě teoretické, nikomu tím nechci dávat podnět k užívání nebo něco takového.

Lukáš
Odpovědět
Ano, mělo by to takhle fungovat. Co se užívání po ránu tká, tak sice produkuje vlastní, ale my se tu bavíme o zneužívání inzulinu, takže o exaktně podávané nadprodukci, kde vlastní produkce nehraje roli. Alias čím víc, tím líp, dokud se neumře. Což může být v případě inzulinu dřív, než by se jeden nadál.
Odpovědět
Díky za odpověď a kdyby se ti chtělo sespsat nějaký zajímavý článek o tom, jak vlastně funguje růstový hormon  (ve srozumitelné formě, jako píšeš o izulinu), uvítám, a snad ne jen já...:-)
Odpovědět

[-]
Rychlá odpověď
Zpráva
Text Vaší zprávy:

Obrázková verifikace
Do textového pole dole zadejte text, který vidíte na obrázku vlevo. Toto opatření má znemožnit psaní příspěvků spam robotům.

Přejít na fórum:

Uživatel(é) prohlížející toto téma: 1 host(ů)