Vyzkoušejte nejlepší trénink svého života!

Vyzkoušejte nejlepší trénink svého života!

Pavel Vacek | . .

Myslím to naprosto vážně. Jsem si naprosto jist, že jestli zkusíte tento trénink, nikdy na něj nezapomenete. Několikrát jsem trénoval s Pavlem Butorem, kterého jste mohli nedávno vidět na  webu ronnie.cz.

A právě Pavlovi chci věnovat dnešní článek, protože je to náš nedoceněný kulturista. Zažijte jiný rozměr vašeho tréninku a pojďte si dát náš trénink, který je právě Pavlem inspirovaný. 3357_180_1 (2)
Dneska vám popíšu, jakým způsobem si můžete zvolit trénink, ve kterém budete ronit jen pot a slzy, ale na druhou stranu jestli ho zvládnete, budete moci být na sebe patřičně hrdý.
 
Psychická energie musí pryč!
 
Možná se někteří ptáte, proč se člověk musí zničit při tréninku. Není to zbytečné? Moje odpověď zní. Není. Asi všichni se mnou budete souhlasit, že každý z nás disponuje určitou vnitřní psychickou energií, kterou můžeme různým způsobem přetransformovat do všech možných činností.  Já to alespoň mám tak, že ze sebe musím něco dostat pryč, a při odchodu z posilovny se cítím dobře. Já to mám právě přesně tak. Dneska ze sebe budeme chtít vypustit duši, dáme si takový trénink, který není pro slabochy a který nás může posunout dál.
 
Trénováním k úspěchu
 

Každý v životě chce být šťastný, tak proč toho nevyužít již nyní. My toho využijeme k tomu, abychom si dnes dali svůj životní trénink, trénink, který bude jiný než tréninky, které píše můj kolega Honza Smejkal z ronnie.cz. Názor na jeho články, ať si každý udělá podle svého vkusu, alespoň za sebe můžu říci, že jeho tréninkové programy mi přijdou jako pro děti předškolního věku, protože nevím jak druzí, ale alespoň já bych se po nich moc zničený necejtil a tréninkovou bolest svalů bych asi určitě neznal.
 Ale mým cílem není kritika pana Smejkala, ale cílem tohoto článku je, abychom si ukázali, jak vypadá opravdu náročný trénink. Trénink, po kterém druhý den nebudeme moci jít do fitka a budeme rádi, když půjdeme do práce nebo školy.
Tak dost bylo povídání, dnešní článek bude krátký, jasný a výstižný, protože dneska jedeme hard core, bez zbytečných keců.
  E.NOX 2
Jdem na to. Co je nejdůležitější před tréninkem?
Musíte si dát NOčko, arginin je podmínkou. Z naší nabídky si můžete vybrat buď tekutý Hell gel nebo NO shock, záleží na vás.
 
Kofein
I když oba naše zmíněné produkty obsahují kofein, alespoň já si ještě dávám 200-400 mg kofeinu k tomu. Vzhledem k tomu, že sem kafař, tak je moje tělo trochu rezistentní na kofein, takže jestli kafe nepijete, půl gramu kofeinu před tréninkem, nebude ten nejlepší nápad, ale pořádný trénink prostě bez kofeinu být nemůže.
 
Nepodceňujte vitamín C
Vemte si vitamin C, já osobně před tréninkem beru 1000 mg. Tento vitamín je nejdůležitější z vitamínů, takže pro dnešní článek se spokojíme s tím, že nám bude jakýmsi policajtem, který bude hlídat, abychom po tomto těžkém tréninku nejen dobře regenerovali, ale také něco nechytli.
 
Hořčík a vápník
Tyto minerály bereme, abychom nedostali jak tréninkovou, tak potréninkovou křeč, ale důvodů je asi tolik, že kdybychom je sem měli napsat, tak bychom se dlouho zdržovali. Pro mě je nejdůležitější informace, že když si oba vezmu, tak křeč nemám, a to je přece oč tu běží.
 
Tribulus a rozchodnice růžová
Tribulus zná snad asi každý, proto o něm mluvit nebudu, napadá mě ještě jedna přírodní látka, která vám dodá více síly a energie a také vám zlepší proteosyntézu organismu, a tím je rozchodnice růžová. Existuje jak v sypké formě čaje, tak ve formě kapek. Zkuste ji.
 
Na klouby určitě používejte alespoň želatinu, těžké tréninky se bez ní jistě neobejdou, taková je realita, jestli nechcete mít nějaké zdravotní problémy.  Kreatin je také základ, který by před kvalitním tréninkem neměl chybět, mně osobně nejlépe zabírá, kreatin ethyl ester, po kterém opravdu pociťuju větší sílu, takže také vřele doporučuju.  
Co se týče BCAA, jednoznačně doporučuju rozpustná BCAA, nejenže zastaví katabolismus těžkého a dlouhého tréninku, ale také skvěle chutnají. Já osobně mám nejraději višňovou příchuť, protože je to taková výrazná chuť a můžu si jich nasypat jenom trochu a fakt cejtim višeň.
 Z ostatních suplementů mohu ještě doporučit vitamín B6, což je kulturistický vitamín.  Také mě napadá chrom, abyste neměli hlad při tréninku, protože vám reguluje hladinu cukru v krvi a metabolizuje tuky. Pro zlepšení prokrvení svalů můžete zvolit vitamín B12 a železo, ale nyní se již dostáváme k nejdůležitějšímu, a to k samotnému tréninku. 3357_207_1 (2)
Tak jsme v našem oblíbeném fitku a už nám nic nebrání v tom, abychom mohli jít na svůj životní trénink. Dneska je na programu hrudník a triceps. Určitě nezapomínejte na kardio. Když jsem trénoval s Pavlem Butorem, bylo to vždycky kolo, které předcházelo tréninku.
 
Osobně si myslím, že je to nejlepší volba, lepší než běžecký pás nebo orbitrek. Proč? To si společně povíme v nějakém z příštích našich článků. Nyní by to jen zbytečně prodlužovalo článek.
 
Takže deset minut na kole je pryč a my jdeme nejprve na hrudník.
 
1, rozehřátí s jednoručkami, jedna série, dáme 20 opakování v plném rozsahu pohybu
 
2, tlaky s jednoručkami, 7 sérií, počet opakování 12, pauzy mezi sériemi do minuty. Musíme si dávat pozor, abychom dobře dýchali a měli dobře prokrvené svaly. Tempo pohybu je spíše pomalejší než rychlé, prostě vytlačujeme paralelně s naším dýcháním. To nejlepší je teprve před námi.
 
3, benčpres, 7 sérií, počet opakování 10, vzestupnou pyramidou, pauzy do 90 vteřin. Nemusíte se bát při tréninku pořádně zakřičet, kdo si myslí, že to do fitka nepatří, je jen ustrašenej zajíc. Říkám otevřeně do fitka to patří a vždycky patřilo. Olympiádu spouštíme na prsní bradavky nikoli výš, na to pozor. Při vrcholné kontrakci počkáme alespoň půl vteřiny, no prostě chvilku a také spouštíme činku pomaleji, než ji vytlačujeme.
4,  benčpres, 7 sérií – BUTORING. Neznáte toto nové slovíčko?  Hned vysvětlím. Počet opakování do maximálního selhání, pauzy mezi sériemi do 30 vteřin. Jedná se o naprosto nový styl a vypadá následovně. Naložíme si maximum, co bychom zvládli na jedno opakování a ujistíme se, že máme za sebou zodpovědného sparinga, a vypadá to asi následovně. Rozsah pohybu je zkrácený, ale minimálně 50 procent dráhy pohybu a rychlost pohybu je největší, kterou si dovedeme představit. Při tomto tréninku doslova cítíte, že vám praskne hrudní koš, protože je to taková zátěž, po které budete váš hrudník cejtit několik dní po tréninku. Zde je důležité zdůraznit roli sparingpartnera, který vám paralelně pomáhá a celou dobu drží olympiádu s vámi, pro jistotu, kdyby došlo ke svalovému selhání. Dýchejte rychle, ale pozor na hyperventilaci.
 
Tak to nejhorší máme za sebou, tak vzhůru dál!
 
5, rozpažky na šikmé lavici 7 sérií, vzestupnou i sestupnou metodou, pauzy do 30 vteřin, počet opakování 12, zde dáme pozor na dvě věci, a to za prvé, abychom ruce měli co nejdále od těla, a tím byl rozsah pohybu co největší, a ta druhá věc je, že při vrcholné kontrakci kontrahovali – stiskli svoje prsní svaly na vteřinu, a tím stimulovali svaly co nejvíce. 555021_194308814026330_1703291383_n
Myslíte, že je to konec? Ne ne, není.
 
6, benčpres na nakloněné lavici, 7 sérií, počet opakování do maxima, pauzy do 15 vteřin. Jste již úplně vyšťavený. Snižte si váhu a uvidíte, že to půjde.
A pro ty nejodvážnější navrhuju u tohoto cviku zůstat a dát ještě 7 sérií takzvaného BUTORINGU popisovaného v bodě číslo 4. Tak teď si spočítáme, kolik jsme vlastně udělali sérií. Počítám-li dobře, je to 44 sérií na hrudník.

Ale dneska vážení ještě nekončíme, na programu je přece ještě triceps.
 

A budeme zase počítat od začátku pro lepší přehlednost.
 
1, Francouzský tlaky vleže, 7 sérií, počet opakování 12. Pauzy do 30 vteřin.  Při vrcholné kontrakci, takže vlastně při propnutí paží kontrahujeme vteřinu a hlavně si dáváme pozor na dýchání. Lokty máme u sebe a snažíme se s nimi nehýbat. Mít je ve statické pozici, abychom minimalizovali ramenní svaly a maximalizovali náš triceps. Při námaze výdech. Nezapomeňte.
 
2, kliky na hrazdě, pro méně náročné na hrazdě s dopomocí nebo s pomocí sparingpartnera. 7 sérií, počet opakování 12, pauza do 30 vteřin. Při propnutí stejně kontrahujeme na vteřinu jako u předcházejícího cviku. Dáváme si pozor, abychom stáli rovně a minimalizovali prsní svaly, ale naopak maximalizovali svaly tricepsu. Hlavně se nepředkláníme. Stojíme rovně.
 
3, benčpres úzkým úchopem. 7 sérií, počet opakování 10, pauzy do 1 minuty.  Z vlastní zkušenosti vím, že ruce mám maximálně deset centimetrů od sebe, nikoli víc. Šlacha trojhlavého svalu sice trošičku trpí, ale to nám nevadí. Nehrajeme kašpárkové divadélko, my jsme hardcore bodybuildeři. Takže maximálně deset centimetrů, ale klidně i méně, jestli se nebojíte.
 
4, tricepsové stahování kladky, 7 sérií, počet opakování 15, pauzy do 15 vteřin. U propnutí se také snažíme kontrahovat alespoň vteřinu a zároveň se snažíme o co největší rozsah pohybu a hlavně pořádně dýcháme. U tohoto cviku na to máme času dost, takže může být náš triceps dost dobře prokrvený.
 
Metody minutové kontrakce u všech našich cviků můžete samozřejmě snížit z minuty na půl minuty. Metoda minutové kontrakce může být trochu problematická vzhledem k našemu dýchání, ale vše je možné se nějak naučit.
 
Počet sérií na triceps - 28 sérií
 
Celkem na hrudník a triceps - 70 sérií.
 
Co na to říkáte? Dobrý, ne?
 
Tak a teď máme před sebou ještě poslední otázku. Dám kardio? Já osobně, protože jsem od přírody endomorf, tak já tedy vždy dávám. Ale když už máme dnešní článek v duchu našeho nejsilnějšího českého kulturisty Pavla Butora. Pavel kardio po tréninku nikdy nedává, alespoň, co jsem viděl já.
 
Jestli jste tento trénink zvládli, tak vám mohu upřímně za sebe a celou redakci extrifit.cz pogratulovat, protože dnešní trénink dospělosti máte úspěšně za sebou. Jistě se mnozí najdou, kteří si nyní říkají, co to ten Pavel Korčok píše za bludy, to je zbytečně dlouhý trénink, nesmyslně dlouhý, katabolický trénink atd.
 
A co já na to říkám? Myslete si, co chcete. Ale v srdci si říkám: „vy slaboši konzervativní!“ Kdo řekl, že všechno musí být vždy podle nějakých pravidel, sami jsme režiséři vlastního života a jen na nás záleží, co považujeme za správné a co ne.
 
Neříkám, že se má takto trénovat vždy, myslím tím každý trénink, to by asi nebyla ta správná cesta, ale čas od času si dát tento smrtelnej trénink, není špatný nápad, ba naopak. Je to dobrý nápad. Proto vám doporučuju. Vyzkoušejte ho a uvidíte, co s vámi udělá. Rozloučím se s vámi slovy Ronnieho Colemana – Light weight baby. Myslím si, že to sem dneska do našeho článku patří. To si můžete třeba říci, až nebudete moct některou sérii z tohoto článku zvládnout. Takže light weight baby. 598750_332773780130955_1254003452_n

Komentáře: