Velký průzkum s extrifit.cz – 2. část

Velký průzkum s extrifit.cz – 2. část

Pavel Vacek | . .
 
Tak ani se týden s týdnem nesešel a my vám nabízíme druhou část našeho velkého průzkumu extrifit.cz, na který se jistě už těšíte.

Takže nebudeme dlouho otálet a „vrhneme se“ hned na to.

13. Jaký je váš nejoblíbenější světový kulturista?

Připouštím, že zde jsem měl použít slůvko zahraniční a ne světový, protože mnozí z vás se mě ptali, ale Bureš je pro mě „světovej“ kulturista, ano máte pravdu.
Myslíte si, že vyhrál Arnold, nemáte pravdu. Vyhrál Ronnie Coleman!!! Dali jste mu 23 hlasů. Těsně za ním se již tyčí milovaný Arnold se svými 20 hlasy, dále ve velkém odstupu je Phil Heath s 10 hlasy, dále Jay Cutler 8 hlasů a Kai Green s 6 hlasy. Dále po dvou hlasech Frank Zane , Shaw Ray, Kevin Levrone a Dorian Yates. Dále mají kulturisté pouze po jednom hlasu.
Myslím, že již přichází éra, možná to budete ode mě brát jako kacířskou myšlenku, ale budiž. Přichází éra, která pomalu na Arnolda zapomíná, i když jej samozřejmě znáte velmi dobře, prototypem světového kulturisty je Ronnie.
Dále mě napadá, že ač je Jay Cutler 4násobný vítěz Mr. Olympia, tak jeho obliba vzhledem jeho úspěšné kariéře není moc velká. Vysvětlit to lze jednoduše, a to tím, že to není takový ten „sympaťák“ jako Arnold, Ronnie nebo Phil. Velký počet hlasů pro Kaie Greena můžeme vysvětlit tím, že je to nesmírně charizmatický člověk, který si své oblíbené publikum najde všude. Možná ještě za připomínku stojí, že 8násobný vítěz a svého času ikona kulturistiky Lee Haney nenašel u vás ani jeden hlas, což si vysvětluju tím, že ho dnes již mladá generace nezná. Ale musím vám zde na tomto místě říci, že to byl skutečně první kulturista v tom pravém slova smyslu, jak známe kulturisty dnes. Mohutný, vysekaný až na kost, prostě hard core kulturista se vším „všudy“.
Po jednom hlasu získávají následující kulturisté: Štefan Havlík, Evan Centopani, Branch Warren, Lee Labrada, Jón Pall Sigmarsson, Victor Martinez, Troy Alves, Flex Wheeler, Dana Linn Bailey, Ben Pakulski, Rich Gaspari, Dennis Wolf, Greg Plitt, Steve Reeves, Eugen Sandow, Lee Priest a Roelly Winklaar.
013-jaky-je-vas-nejoblibenejsi-svetovy-kulturista.png
Jaký typ tréninku děláte?

Více než polovina čtenářů odpověděla, že dělá nejčastěji objemový typ tréninku, a to přes 60%. Silový a rýsovací trénink jsou na tom skoro na stejno, a vaše oblíbenost je přibližně stejná. Na posledním místě se umístil redukční typ tréninku a to se svými 22%. Tyto odpovědi jsou důkazem toho, že opravdu většina z nás chce přes celý rok cvičit objemový trénink.
014-jaky-typ-treninku-delate-muzete-oznacit-vice-odpo.png
Z jakých zdrojů nejčastěji čerpáte informace z oblasti fitness a kulturistiky?

Jak se říká, na plné „čáře“ zde vyhrávají internetové stránky, které označilo 89% z vás. S dlouhým odstupem se na druhém místě umístili kamarádi a známí se 42%. Na třetím místě jste odpověděli, že čerpáte informace ve fitku a to 39%. Z tištěných časopisů shání informace 32% čtenářů. Pouhé 3% dotazovaných odpovědělo, že neshání vůbec žádné informace. Na tomto místě je třeba říci, že skutečně nejvíce z vás pokud shání nějaké informace, tak „sáhne“ po internetových stránkách. Podívejte se na graf a zjistíte, kde všude naši čtenáři shánějí informace.
015-z-jakych-zdroju-nejcasteji-cerpate-informace-z-obl.png
 Se kterým suplementem máte nejlepší zkušenosti?

Tato otázka dopadla přesně tak, jak jsem očekával. Na první místo jste umístili protein s 67%, druhé místo dostávají od vás BCAA se 45%. Kreatin získává 32% a stává se vaším třetím nejoblíbenějším suplementem, čtvrté místo od vás získal gainer se 24%. Tribulus dostává poslední místo s více než 4%. Tato otázka opět potvrzuje to, že každý, kdo pravidelně cvičí, tak se bez proteinu a BCAA jen těžko obejde.
016-s-kterym-suplementem-mate-nejlepsi-zkusenosti-.png
Jak často užíváte suplementy?

Nyní začneme od konce. Pouhých 8% z vás suplementy vůbec nepoužívá, občas 16% z vás, několikrát týdně 21% čtenářů a denně užívá suplementy 55% z vás. Více než polovina všech dotazovaných tedy odpověděla, že denně, což dokazuje, že skutečně suplementy představují neodmyslitelnou součást života každého, kdo chodí do posilovny.
017-jak-casto-uzivate-suplementy.png
Hlídáte se při stravování?

Odpovědi byly pouze tři, takže jste neměli moc na vybranou, ale výsledky dopadly následovně: 65% všech respondentů odpovědělo, že se jídelníček snaží dodržovat, ale občas zhřeší, na druhém místě jste umístili, že jídelníček dodržujete striktně a to přesně 20% z vás. A pouze 16% všech čtenářů odpovědělo, že jídelníček vůbec neřeší. Tato odpovědět je opět důkazem toho, že jídlo a cvičení jdou ruku v ruce spolu a jsou navzájem propojeny, a kdo chce nějak vypadat, tak se bez kvalitního jídelníčku nemůže obejít.
018-hlidate-se-pri-stravovani.png
Kolik porcí obsahuje váš denní jídelníček?

Odpovím přímo, je to 5-7 porcí za den, na to odpovědělo 81% všech dotazovaných, jako druhá nejčastější odpověď byla méně než pět porcí – získala 14 %, 5% získala odpověď více než 7 porcí denně, a nevím odpověděl pouze jeden jediný z vás.
019-kolik-porci-obsahuje-vas-denni-jidelnicek.png
Máte zkušenosti s anabolickými steroidy?

Taková pikantní otázka, viďte? Mohu říci pouze jedno, pouhých 11% z vás odpovědělo, že má zkušenosti, to znamená, že celkem 89% zbývajících odpovědělo, že nemá žádnou zkušenost s AS. Podle mého názoru se všichni nepřiznali, protože vzhledem ke všem odpovědím, tak odpovídali skutečný znalci tohoto sportu, tak mě přijde 11% skutečně směšně málo.
020-mate-zkusenosti-z-anabolickymi-steroidy.png
Líbí se vám ženská kulturistika?

Záporně odpovědělo 66% z vás, kladně 34% všech čtenářů. Oblíbenost ženské kulturistiky bohužel není veliká, což mě osobně velice mrzí, ale co se „dá“ dělat.
Napadá mě pouze jedno. Kulturistka může být velice krásná, ale musí si zachovat svoji ženskost, jestliže je to v obličeji muž, je někde průser.
021-libi-se-vam-zenska-kulturistika.png
Závodili jste někdy v kulturistice, bodyfitness nebo fitness?

20 z vás odpovědělo, že ano, zbývajících 128, že nikoli. Jsem rád, že těch 14% všech dotazovaných byli skuteční závodníci. Díky vám.
022-zavodil-a-jste-nekdy-v-kulturistice-bodyfitness-n.png
Muž versus žena?

Mužů 119, žen 29, takže muži 80%, ženy 20%. Myslím si, že je to i poměr ve fitkách, že když máme ve fitku 10 lidí, 8 je chlapů a dvě jsou „ženský“. Tento poměr mě přesvědčuje o tom, že tento výzkum byl opravdu validní, to znamená platný, spolehlivý. Můžeme si tedy opravdu myslet, že taková je skutečnost.
023-jste-muz-zena.png
Kolik je vám let?

Zde mám pro vás graf, který vám odpoví.
024-kolik-je-vam-let.png
Navštěvuje internetové stránky extrifit.cz?

Přesně čtvrtina z vás odpověděla, že nenavštěvuje. Jedná se o respondenty z facebooku, jak už jsem avizoval v první části vyhodnocení průzkumu. Ano denně navštěvuji, a to nás velice potěšilo, odpovědělo 23% z vás.
Ano, ale méně než jednou týdně označilo 19% všech respondentů, 3-4 týdně odpovědělo 18% všech dotazovaných a přesně jednou týdně navštěvuje naše stránky 15%. Můžete se přesvědčit z grafu. Slibujeme vám, že se budeme co nejvíce snažit, abychom vám na našich stránkách nabízeli stále co nejvíce kvalitních článků, rozhovorů a reportáží a věřte, že vy, naši čtenáři, jste pro nás vždy na prvním místě.
025-navstevujete-internetove-stranky-extrifit-cz.png
Takže to byla poslední otázka průzkumu, ale věřte tomu, že to nebude dlouho trvat a my pro vás zase nějakou zajímavost vymyslíme, takže ještě vám všem, co jste průzkum vyplnili, chci za sebe a za celou naši redakci poděkovat. Díky vám, bez vás by tento průzkum nevznikl.

Komentáře: