Soutěžní hmotnost: 51 kg

Mimosoutěžní hmotnost: 54 kg

Klub: KNK hit B. Bystrica pod vedením Petra Winklera

Asociace: SANK (Slovenská asociace naturální kulturistiky)

Největší úspěch v kariéře: Mistryně světa v bikiny fitness do 170 cm v roce 2014

Vzdělání: středoškolské s maturitou (gymnázium)

Co si od této spolupráce slibuješ? V první řadě to pro mě znamená obrovskou výzvu. Věřím, že i díky této příležitosti se můžu zlepšovat. Od spolupráce očekávám aktivní přístup. Líbí se mi způsob, jakým se Extrifit věnuje svým fanouškům, ale i závodníkům. Jsem velmi ráda, že jsem členkou tohoto týmu, velice si toho vážím a děkuji. Doufám, že se za důvěru odvděčím dobrými sportovními výsledky.     Jak dlouho se věnuješ bikiny fitness? Tomuto sportu se věnuji jeden rok, ale cvičila jsem, aktivně i méně aktivně, už předtím asi dva roky. Zpočátku jsem cvičila proto, abych si vyplnila svůj volný čas při škole, případně, abych měla nějaký koníček. Později jsem začala cvičit víc a přátelé dostali nápad, že bychom posunuli moje cvičení na vyšší úroveň a začala bych závodit.   Proč soutěžíš v tzv. federaci naturální kulturistiky?
Oslovila jsem Petra Winklera, který je na Slovensku ikonou naturální kulturistiky. I proto jsme se rozhodli nastoupit na soutěže u naturálech. Kategorie bikiny fitness je šitá na míru pro mě. Já se svou kostrou bych například do bodyfitness nešla, i když baby, které tuto kategorii dělají, obdivuji a líbí se mi to. Ale reálně jsme zhodnotili situaci tak, že se hodím do bikiny fitness. 16737_1464624890493256_4845693234306356351_n   Kdy jsi absolvovala svoji první soutěž? Soutěžní premiéru jsem měla na mistrovství České republiky v říjnu 2013, na kterých jsem obsadila druhé místo. O týden později jsem startovala na mistrovství Slovenska, kde jsem také získala stříbrnou medaili. Pak jsem soutěžila na mistrovství Evropy v Karlových Varech, na které se letos znovu připravuji, a skončila jsem tam na čtvrtém místě. Tyto výsledky na podzim roku 2013 mě nastartovaly a motivovaly do dalšího tréninku. Přes zimu jsme se rozhodli jít do tvrdší přípravy a zapracovat na nedostatcích, detailech, pózování a na všem, co jsme předtím nedotáhli ...     Ovoce dozrálo na jaře v roce 2014. Začala si vyhrávat ... Do jarní sezóny 2014 jsem vstupovala s nadějí, že to bude lepší než v té minulé. Jsem velmi ráda, že se mi to splnilo. Zvítězila jsem na mistrovství Slovenska, pak na mistrovství Česka, následně na mistrovství Maďarska a mým největším vítězstvím byl triumf na mistrovství světa, které bylo 28. června 2014 v Nitře. Získala jsem titul mistryně světa v bikiny fitness do 170 cm. Na tomto světovém šampionátu byla konkurence dost silná, pokud to mohu takto zhodnotit. Mistrovství světa se zúčastnili dívky z různých částí světa a například jen v mé kategorii startovalo 18 závodnic. Na pódiu to bylo doslova o boji, ale nakonec jsem vyhrála a jsem velmi šťastná.   Co podle tebe rozhodlo o tvém prvenství na MS 2014? Myslím si, že to byla celková připravenost a samozřejmě forma, ale nepodcenili jsme žádný detail. Ať už to byl nátěr, plavky, které zvýrazňovaly mou postavu i mé plusy. Dali jsme si záležet, aby make-up nebyl přehnaný, neboť přirozenost je důležitá a nakonec to ocenili i rozhodčí. Dobrá příprava, kvalitní tréninky a nácvik pózování, i to se podepsalo pod moje zlepšení.   V bikiny fitness je velmi důležitá prezentace, na pódiu je třeba jednoduše \"prodat\". Zpočátku to pro mě bylo těžší. Na prvních dvou soutěžích jsem si ještě nevěděla zvyknout na to, že se lidé na nás dívají, že jdeme s kůží na trh a musíme zaujmout, ale od třetí soutěže, to byly ty ME v Karlových Varech, jsem si už byla úplně jistá na pódiu. Momentálně je to pro mě asi nejlepší část sezony, když můžu na pódiu stát a odprezentovat práci, kterou jsem během těch měsíců v přípravě vykonávala.   Tvé silné a slabé stránky?   Určitě bych chtěla zlepšit ramena, protože jejich potřebuji více zvýraznit, dále zlepšit nohy a zkvalitnit zadek. Případně bych ráda nabrala nějakou svalovou hmotu. Naopak, mou silnou stránkou jsou nohy - i když jsem je vzpomněla, že je potřebuji zlepšit - a asi i břicho.   Momentálně si v přípravě na podzimní výzvy. Na jakých soutěžích tě fanoušci mohou vidět v podzimní sezóně 2014? Budu startovat na mistrovství České republiky (11. 10.), pak budu soutěžit na mistrovství Slovenska v Komárně (18. 10.) a chtěla bych absolvovat mistrovství Evropy v Karlových Varech (25. - 26. 10.). Cíle mám vysoké, neboť jarní sezóna dopadla velmi dobře. Ráda bych obhajovala vše, co se dá. Doufám, že díky Extrifitu a úsilí, které jsem vynaložila v přípravě, to dopadne pro mě dobře.