Michal Sitter: „Setkání s Kevinem Levronem bylo úžasné“

Michal Sitter: „Setkání s Kevinem Levronem bylo úžasné“

Pavel Vacek | . .

Tuto sobotu jsem se opět setkal ve svém domovském fitness BBC Praha s Michalem Sitterem, abych ho vyzpovídal a zjistil, jak se mu líbilo na Arnoldovi, jak je spokojený se svým výsledkem nebo jaké bylo jeho očekávané setkání s Kevinem Levronem. 422719_313294788723776_127110374008886_790345_235962282_n.jpg
Jak jsi spokojený se svým výsledkem na Arnoldovi?
V podstatě jsem spokojený.  Neříkal jsem, že tam jedu vyhrát, ale samozřejmě jsem na to myslel, ale se svým výsledkem jsem spokojený.

V čem myslíš, že byl Galli lepší než ty?
To by asi poznal každej, byl naprosto maximálně připravenej.  Já jsem se za celou svou kulturistickou kariéru nepotkal s nikým tak dobře připraveným. Myslím si, že měl neporazitelnou formu.

Kdybys věděl, že tam přijede, změnilo by to něco na tom, že opět budeš startovat v této kategorii?
Samozřejmě bych tam jel a samozřejmě bych závodil. Ale určitě bych se více soustředil na přípravu a hnal bych kila dolů na úkor svalové hmoty, protože bych věděl, že tam bude někdo takhle vyprášenej.
Michal vlevo, Galli vpravo
Jaké bylo setkání s Kevinem Levronem?
Děkuju za tuto otázku. Dlouho jsem snil o tom, že se s ním někdy osobně potkám. Bylo to opravdu nečekané setkání. Byl to jeden z posledních dnů na závodech, a ani jsem nečekal, že ho ještě potkám, i když jsem v to doufal. Překvapil mě tím, že když jsem ho oslovil, tak mě bez rozmyšlení oslovil „Majkle“ a místo podání ruky proběhlo vřelé obětí, což od takové legendy, je pro mě obrovský zážitek.

Plánuješ, že se ještě s Kevinem blíže poznáte?
Určitě. Vzhledem k tomu, jak se ke mně choval a podle reakce na moje maily, si myslím, že mě bere, takže s ním zkusím být nadále v kontaktu.

Jak jsi na tom s angličtinou? Cítíš nějakou jazykovou bariéru?
Zatím jsem měl vždycky štěstí. Když jsem potřeboval vypomoct s angličtinou, byl někdo na blízku. S angličtinou na tom nejsem moc dobře, ale určitě, jak říkáš, je to pro mě dobrá motivaci.
418292_312560335463888_127110374008886_788753_635984339_n.jpg
Vraťme se ještě ke Kevinovi. Zajímalo by mě, jaký máš názor na ty jeho fyzické transformace?
Kevin mě obohatil po všech stránkách, docela sleduju všechna jeho poselství, a co se týče jeho transformací postavy, dřív jsem to vnímal nelibě, ale pak jsem to pochopil. Kevin není závislý na kulturistice, není to žádný narcis, který obdivuje své svaly, ale je to člověk nad věcí. U něj je spojeno tělesno s duchovnem, má charisma.

V minulém rozhovoru jsi zmínil to, že už nyní se cítíš na nějakých 95 kg ve slušné formě, zajímalo by mě, jestli ti nebylo líto pálit vlastní svaly?
Nebylo mi to líto, nejsem obětí vlastního těla, zajímají mě cíle a výsledky. A pokud obětuju nějaké kilo, tak je mi to jedno, nejsem závislý na tom, jestli budu mít přes biceps o centimetr méně nebo více. Nejsem závislý na svém těle.
424955_310353949017860_127110374008886_784038_2058038372_n.jpg
Nelituješ toho, že jsi už letos nepřestoupil z klasiky do sportovní kulturistiky?
Vedlo mě k tomu několik důvodů. Jeden důvod je ten, že jsem se dohodl se svými sponzory. Ano, máš pravdu, mířil jsem na zlato, minulý rok jsem se chystal jen pět týdnů, teď jsem té přípravě dal více času. Dalším důvodem je to, že letos jsem mohl být připravený okolo těch 90 kg, ale to jsou borci, kteří měří 170 nebo max 173 cm, a vedle nich bych byl vyšší o půl hlavy, takže jestli se připravím tak do kategorie do 100 kg. Tímto závodem jsem uzavřel klasickou kulturistiku.

Za jak dlouho to chceš nabrat a co plánuješ do budoucna?
Zatím nemám vytyčené žádné konkrétní závody. Jestli se budu rok dva připravovat, tak mi to vadit nebude, ale je mi 32 let, takže to déle nebude, teď cítím, že mám vybité baterky, ale budu se snažit soutěžit co nejdříve, třeba diet už mám plné zuby. Předpokládám, že to určitě nebude americkej arnold, ta stovka ne.

Plánuješ ještě někdy soutěžit tady na domovské půdě?
Není to vyloučené, fakt nevím.

Jak na tebe působil Arnold?
Je to ohromná osobnost. Když se na něj dívám, tak mě vždycky napadne, co všechno v životě dokázal, dívám se na něj s obdivem a úctou. I když jsem jeho postavu nikdy neobdivoval, je to pro mě kulturistickej Pán Bůh.

Jak na tebe působil Peťa Března, co se týče přípravy?
Já se na závodech soustřeďuju především na sebe. Peťu jsem nikdy před tím neznal, ale můžu říci, že je to strašně fajn kluk, a jsem strašně rád, že jsem ho poznal. Co já vím, on se na toho arnolda moc necítil, je to určitě velkej talent, a když pár věcí ještě vychytá, tak pár lidí posadí na prdel, protože vedle něho byli soutěžící jak malí kluci, jako nějací dorostenci. Skvělej člověk, rád sem ho poznal.

A co Dalibor Hájek? Překvapilo tě, že vyhrál?
V podstatě mě to nepřekvapilo, byl jako kámen, vypadal ohromně. Prakticky když tam nastoupila ta jeho kategorii, působil na mě tak dominantně, že pro mě bylo jednoznačné, že vyhraje. V reálu vypadal ještě daleko lépe než na fotkách. Dokonce jsem si myslel, že vyhraje i absolutku, ale Štefan Havlík je asi víc estetickej typ, umí se více prezentovat, jeho postava působí více vyváženě, ale pro mě je hardcore kulturista určitě Dalibor.

Michale, děkuji ti za rozhovor a přeji ti za celou redakci ještě mnoho báječných sportovních úspěchů.
česká výprava na AC 2012

Komentáře: