Ludmila Šircová „Kulturistka by neměla vypadat jako muž s prsními implantáty!“

Ludmila Šircová „Kulturistka by neměla vypadat jako muž s prsními implantáty!“

Pavel Vacek | . .

Lída je mladé a pohledné děvče, které si zamilovalo posilování. Letos si přivezla z mistrovství Evropy stříbro a plánuje se také zúčastnit mistrovství světa v kulturistice juniorek, kde chce, jak sama říká, také vybojovat nějaký ten cenný kov. 545872_2990412720962_1281431110_2177763_1916248215_n
Zkus se nám pro ty, kteří tě ještě neznají, nějak představit? Odkud jsi, kolik ti je? Co studuješ?

Jsem z Kolína, je mi 18 let a studuji na gymnáziu. V dětství jsem se věnovala 3 roky sportovní gymnastice a potom jsem přešla ke step aerobiku.
 
Kdy jsi vlastně začala s posilováním?

Do posilovny mě poprvé přivedl můj starší brácha Petr Širc asi před třemi lety. Dřina v posilovně se mi zalíbila a už jsem u toho zůstala.
 
Které soutěže máš již za sebou?

Poprvé jsem závodila v roce 2010 v kategorii bodyfitness na mistrovství Čech a na MČR. O soutěžení jsem tehdy nic moc nevěděla. Další sezónu jsem závodila také na jarních mistrovských soutěžích a to jsem si ozkoušela všechny kategorie, tzn. fitness, bodyfitness i kulturistiku. Letos mám za sebou ME v kategorii juniorských kulturistek. :) 14378-f01a2
Jak se ti líbilo letos na Evropě? Mrzí tě, že sis neodvezla zlato?

Určitě mě nemá co mrzet, se svým umístěním jsem nadmíru spokojená, upřímně, ani jsem nečekala, že bude stříbro :). Forma určitě nebyla podle mých představ, potřebovala bych minimálně 3 týdny na dotažení. Nečekala jsem, že bude ME již začátkem května.
 
A jak to, že jsi to nevěděla?

To, že závody budou tak brzo, jsem se dozvěděla začátkem února, tedy tři měsíce před ME. Já jsem ale plánovala, že s dietou začnu tak 4 měsíce předem, abych měla na vše dost času.
 
Jak probíhal tvůj tréninkový plán?

Trénovala jsem trénink ve stylu 3+1. Takže první den jsem odtrénovala záda a hrudník, druhý den nohy a třetí den ramena a paže. Každý den k tomu jsem měla kardio, hlavně rotoped, občas stepper, ke konci přípravy i dvakrát denně.
Jaké cviky máš nejraději a proč právě tyto?

Nejraději mám asi přítahy velké činky v předklonu, protože právě záda jsou moje slabina, takže se na ní snažím pracovat. Dále mám ráda tlaky s jednoručkami na šikmé lavici. :)
 
Máš nějakou oblíbenou kulturistku?

Nemám.
 
A proč?

Protože valná většina ženských kulturistek už ztratila svůj ženský půvab, to se mi moc nelíbí. Myslím, že by kulturistka neměla vypadat jak muž s prsními implantáty a parukou na hlavě, ale když se podívám na mezinárodní soutěže, tak se to tam bohužel těmito „ženami“ jenom hemží.
 
Kde trénuješ? V jakém fitku?

Trénuji ve fitnes klubu TJ Agro Kolín. 535801_2990425681286_1281431110_2177778_1866012513_n
Kdy se v tobě zrodila myšlenka, chci být kulturistkou?

Já jsem se ke kulturistice dostala náhodou. Minulý rok jsem byla nominovaná na ME, ale měla jsem být kat. fitness. To, že budu startovat v kulturistice, jsme se se státním trenérem rozhodli až pár dní předem. Ve fitness na evropské úrovni jsem neměla šanci zabodovat a chtěla jsem zkusit něco nového. Samozřejmě jsem nepočítala s velkým úspěchem, protože mi chybělo dost hmoty. Ale letos jsem se připravovala už s tím, že půjdu do kulturistek, takže i příprava proběhla trochu jinak než loni. Hlavní rozdíl byl v tom, že jsem se nemusela zabývat volnou sestavou na fitness, takže jsem ani tolik neshodila.
 
Jak snášíš diety?

Dietu snáším v rámci možností docela dobře. Člověk je samozřejmě víc unavený, ale tomu se nedá vyhnout.
 
Když jsem dělal rozhovor s Milanem Šádkem, nemohl si Vláďu Pajiče vynachválit, zajímalo by mě, jak probíhala vaše spolupráce?

Já jsem samozřejmě ráda, že mi Vláďa pomohl s přípravou, patří mu velký dík. Vždycky zhruba po třech týdnech až po měsíci jsem jela za ním do Žďáru nad Sázavou, kde jsme zkontrolovali formu. Podle toho mi vytvořil trénink. Výši sacharidů mi po telefonu určil vždy na tři dny dopředu podle mé aktuální váhy. xf10_lida_sircova_denik-380
Jako každého se tě zeptám, prozradíš nám nějaký svůj fitness recept?

No, myslím, že už jsou všechny recepty „profláknuté“... :D Ale ráda tvořím z ovesných vloček a vaječných bílků.
Ovesná buchta z hrníčku:
Namixujeme ovesné vločky, přidáme protein, trochu kypřícího prášku a promícháme. Přidáme vejce (popř. jen bílek), osladíme sladidlem a opět promícháme. Přidáme trochu nízkotučného mléka nebo třeba jogurtu aby těsto mělo lehce řídkou konzistenci. Pak můžeme přidat podle chuti třeba kakao, karob, instantní kávu, skořici, kokos, rozinky, pokud si můžeme dovolit, tak nějaké ovoce-banán, jablko, borůvky… Záleží na naší fantazii. Lehce vymažeme olejem velký hrnek, těsto vlijeme do hrnku (do ¾-těsto pak nakyne) a dáme do mikrovlnné trouby zhruba na 10-15 min. Zkontrolujeme špejlí, pokud se těsto lepí, necháme ještě dodělat.
 
Máš nějakého přítele, jestli ano, tak co říká na to, že má doma kulturistku?

Přítele nemám. Kromě posilovny se s klukama moc nevidím, takže ve fitku už jsou na mě zvyklí, ale občas si do mě „rejpnou“ :D Ale každopádně bych nechtěla být větší, nebo objemnější než můj přítel…
 
Máš nějaký sen, který by sis v ženské kulturistice chtěla splnit?

Bylo by pěkné, kdybych si z letošního MS odvezla nějaký cenný kov, ale abych se dostala nejvýš, čeká mě ještě pár let dřiny. 12030_1
A půjdeš do ženské kulturistiky v budoucnu?

Jako juniorka mi zbývají ještě 4 roky, takže nedokážu odhadnout, co bude dál, jestli budu pokračovat jako žena. Taky záleží na škole a financích. Další rok mě čeká maturita, takže jarní soutěže vynechám a dám si pauzu.
 
Máš ještě nějaké jiné zájmy než kulturistiku?

Co se týče sportu, tak mám ráda téměř všechny sporty od jízdy na kole, přes plavání až po běh. Ale posilování je pro mě to hlavní, a tak na ostatní sporty bohužel nezbývá moc času.
Mezi mé zájmy mimo sport patří hra na klavír, malování a vaření.
 
Komu bys chtěla poděkovat?

Poděkovat bych chtěla Vláďovi, za to, že mě nachystal na závody. Ale hlavně chci poděkovat mým rodičům, kteří mě podpořili nejen psychicky, ale i finančně a byli tak jedinými mými sponzory. Nesmím zapomenout ani na mého bratra, který mi pomáhal při trénincích.
 
Lído, děkuju ti za rozhovor a přeju ti jménem svým a samozřejmě jménem celé naší redakce co nejlepší umístění na letošním mistrovství světa. Hodně štěstí!
 
 

Komentáře: