Kulturistika aneb co mě nezabije, to mě posílí!

Kulturistika aneb co mě nezabije, to mě posílí!

Pavel Vacek | . .

Tento vypůjčený citát od německého filosofova Nietzscheho bude tématem dnešního článku. Budu možná příliš osobní, ale já to jinak neumím!
 
V první řadě bych vám všem chtěl moc poděkovat za skutečně velice pozitivní ohlasy, které vzbudil můj článek s názvem Hříchy a předsudky kulturistiky. Velice jste mě potěšili! Patří vám můj velký dík! 334549_2929518408482_1024982575_o
Sedm let v Praze!
Před Vánoci jsem se úspěšně přestěhoval z Prahy zpět do rodných Mariánských Lázní, kde hodlám založit sportovní klub a vrátit kulturistiku zpátky do Mariánských Lázní, tak jak tomu bylo již v 60. a 70. letech minulého století. Sedm let v Praze mně bohatě stačilo, abych se mnohé naučil a hlavně poznal skvělé lidi. A tímto chci také prostřednictvím tohoto článku všem poděkovat.
Oni už budou vědět, o kterých je řeč, a také bych byl nerad, kdybych na někoho zapomněl. Moc vám všem děkuju za krásně strávené chvíle ve fitku i mimo něj, a každého tímto také osobně zvu na návštěvu k nám do Marjánek do Sport studia Sandow, kde momentálně působím jako osobní fitness trenér a výživový poradce. Jste u mě vítáni! Ale dost sentimentálních řečí a zpátky v meritu tohoto článku.
Smrt není sranda ale realita!
Hned po příjezdu domů do Marjánek mě zastihla velice smutná zpráva. Zemřela mi babička. Ale né jen ta nějaká babička. Ale prostě člověk, který mě vychovával, protože táta od nás odešel a brzo sám umřel, a co se týče mojí máti, ta byla zase neustále v práci, protože chtěla, abychom se s bráchou měli dobře.
I když jsme to vlastně všichni čekali, protože byla nějakou dobu ve špitále a táhlo jí na 92. Na něco se prostě připravit nemůžete. A toto je jedna z těch situací, která vás úplně „rozseká“.  A mě to také naprosto „rozsekalo“
 
Korčok je moc osobní!
Jistě se mnozí ptáte, proč je Korčok tak osobní? Že jo? No, protože jedině tak vám mohu vysvětlit podstatu tohoto článku. Mnozí to mají možná podobně a budu rád za jakékoliv komentáře, jak sami řešíte nepříjemné situace, které vás v životě potkají. A smrt je jednou z nich. Pro každého si jednou přijde smrťák, a ač se budeme snažit sebevíce, jednou si nás stejnak vezme s sebou. Tak jak jsem to řešil já? Zkusil jsem si vzít nějakou tu tabletku na uklidnění, zkusil jsem se podívat do kostela, ale jen jedno mě z této smutné zprávy dokonale probralo, a tím byl pořádný trénink ve fitku. A proto tu kulturistiku tak miluju. Nejen, že člověk vypadá dobře a také, že si na vás jen tak někdo netroufne nebo, že v noci dobře spíte, protože jste si pořádně naložili a jste unavený jako sviňa. Těch důvodů by byl nespočet. Ale prostě, že vás dokáže pořádnej trénink natolik uspokojit, že i když se vám stane něco hroznýho. V gymu na to můžete zapomenout. A to je ono. Vypnout hlavu pořádně si naložit a říct si: „Dnešní trénink buď zabije mě, nebo ho dostanu já“. 1526
Hrátky s čertem a Dařbuján a Pandrhola!
O Smrťákovi jsme už mluvili a jsme zase zpátky u něho, ale proč? Možná to sem nepatří, ale proč ne. To, že se moje články, ale musím napsat jen některé, abych nevypadal, že se nějak vytahuju, skutečně velice líbí, nemůžu jenom já, ale můžou za to i moje geny, a to geny mých předků a právě geny zmiňované babičky, která byla neteří českého spisovatele Jana Drdy, který je autorem třeba pohádek Hrátky s čertem nebo Dařbuján a Pandrhola, ve které právě vystupuje postava Smrťáka, tak jak ho asi zná každý nás. Takže díky mému pra prastejdovi a mojí babičce! Jinak byste třeba tyhle řádky nečetli a já místo psaní nejrůznějších článků, bych dělal úplně něco jiného. Takže díky babi!
 
Mějte sny!
Život není lehký, kdo si to myslí, si jenom lže do své kapsy. Někdo je optimista, někdo pesimista, někdo si hraje na skeptika, záleží na perspektivě, ve které člověk žije, jak vnímá realitu, co si vlastně o světě a o sobě myslí. Člověk by se měl snažit být v životě šťastný, i když v dnešní době a asi i v minulosti to nebyla žádná „prdel“. A co bychom měli dělat? Snažit si ten život udělat hezčí. Být prostě víc spokojenej, no prostě být šťastný. To chce každej, ne? Kdo ne, buď lže, nebo je blázen. Nemyslíte si to? Kulturistika dělá člověka šťastnějším. A proto ji milujeme. Realizujte se v kulturistice a mějte své sny! 65154_381827275234049_144475904_n
Co mě nezabije, to mě posílí!
Jak už samotný název článku napovídá, když už vás v životě něco nepříjemného potká, řekněte si tento citát a cvičte podle něj. Řekněte si: Buď dnešní trénink zabije mě, nebo já naložím jemu. A proč? No protože, co nás nezabije, to nás posílí! Životní překážky potkávají každého z nás a jenom na nás záleží, jak na ně budeme reagovat, zkuste být silní a teď nemyslím jenom, že dáte v benči dvě kila na tři opakování, ale být silní uvnitř. Kulturistika učí být silný nejen svými svaly, ale také svojí myslí, takže toho všichni využijme, ale hlavně to všem říkejte, protože to je jediný způsob, jak se to mohou druzí dozvědět.
 
Nepříjemná skutečnost!
Čte se to špatně a píše se to ještě hůř, ale kulturistika není moc populární sport. U nás ne. Co si budeme přiznávat. Je to skutečně tak. Sportovní internetové servery, televize a noviny jsou plné fotbalu a hokeje, ale kulturistika je někde v pozadí, někde v závětří za všema ostatníma. Jako by na ni všichni ty redaktoři a reportéři v televizi a v rádiu úplně zapomněli. Nezapomněli, ale nevěnují jí pozornost. A to je špatně! To si rozhodně kulturistika nezaslouží. A proč? Protože kulturistika nás učí být šťastnější, třeba v nepříjemných situacích, které jsou například ty, když nám umře nějaká blízká osoba. Jsem rád, že jsem měl tu čest se k fitness a kulturistice dostat, a jsem těmto disciplínám neskutečně vděčný a vážím si jich. Kulturistika si zaslouží více pozornosti. Kulturistika nás mění, mění nás k lepšímu, protože nás činí šťastnějšími lidmi, i když nás potká nějaká životní tragédie.
Dejte like!
Jistě si říkáte:“taková opovážlivost!“ On nás ten Paulos Korčok bude ještě navádět, abychom mu pod článkem dali like. To snad nemyslí vážně. A máte pravdu. Ale já jsem rád opovážlivý. Ale zase si říkám, kdyby tento článek přivedl alespoň jednoho mladého člověka k posilování, tak budu rád a splnil svůj účel a můj sen. Já jsem článek jenom napsal, všechno ostatní je na vás, čím dáte víc liků, tím je větší pravděpodobnost, že se to stane a možná u více než jednoho mladého kluka či holky. Takže je to ve vašich rukou. A já věřím, že like dáte. Díky vám všem.
  382060_245037568889842_1375736250_n kopie

Komentáře: