Jak dopadl velký průzkum s extrifit.cz?

Jak dopadl velký průzkum s extrifit.cz?

Pavel Vacek | . .

V minulých týdnech jste si nemohli nevšimnout, že na našich stránkách probíhal velký fitness průzkum. Pojďte se nyní podívat, jak to všechno dopadlo. Budete jistě překvapeni!

Asi jste stejně napnutí jako já, když jsem se poprvé měl podívat na výsledky tohoto průzkumu. Mohu upřímně říci, že výsledky mě trochu zaskočily, protože dopadly trochu jinak, než jsem očekával.

Teď něco málo ze základních údajů. Výzkum probíhal od 31. 3. 2012 do 21. 4. 2012 a zúčastnilo se vás celkem 148 respondentů, což je samozřejmě dosti reprezentativní číslo, takže můžeme věřit tomu, že výzkum říká informace odpovídající skutečnosti.

Kdo se na to nevykašlal, tak…

Takže 77% z vás, kteří průzkum rozklikli, na něj také odpověděli, 23% se po rozkliknutí na to buď z počátku, nebo v průběhu dotazování, „vykašlalo“. Díky všem, co to nevzdali a došli až do zdárného konce, za celou naši redakci vám patří náš velký dík.

Průměrná délka vyplňování byla 5 minut a 47 vteřin.

Tak jak to tedy dopadlo?

Kolikrát týdně navštěvujete fitness centrum?

Tak již z těchto odpovědí mi bylo jasné, že odpovídali milovníci cvičení, posuďte sami…

58% z vás odpovědělo, že navštěvují fitness centrum 3-4 týdně, častěji než 4 týdně zodpovědělo 34% z vás a 1–2 týdně odpovědělo pouze 7% čtenářů! Můžeme z toho odvodit, že naši respondenti jsou s fitkem téměř sžití, a ti, co chodí sporadicky, téměř neodpovídali a na průzkum se „vykašlali“. Buď ho vůbec neotevřeli, nebo skončili dříve, než vyplnili celý dotazník, tudíž jejich odpovědi nebyly započítány.
Kolikrát.jpg
Kolik minut trvá průměrně vaše tréninková jednotka?

Tak první místo dostává odpověď do 90 minut, 53 čtenářů právě odpovědělo, že tento čas jim zabere tréninková jednotka. Přesně 25% z vás odpovědělo, že trvá do 60 minut. Do 120 minut zabírá tréninková jednotka 17 % z vás a na posledním místě bylo nad 120 min, což zodpovědělo pouze 5% z vás. Vyvodit z toho lze, že včetně protažení, rozehřátí, následně vlastního silového tréninku a opět protažení a závěrečného kardia se“ vejde“ opravdu do necelé 1,5 hodiny.
Bez názvu.jpg
Kolik minut z vaší tréninkové jednotky věnujete kardiu?

Na předcházející otázku samozřejmě navazuje otázka, která mě hodně zajímala, a proto jsem ji musel zařadit mezi jednu z našich 25 otázek. Odpovědi mě ale dosti překvapily. Nejvíce z vás totiž odpovědělo, že kardio vůbec nedělá a to rovných 39%. Do 15 minut kardio provozuje 31%, do 30 minut 16% z vás, a jako poslední nad 30 minut odpovědělo pouze 14% čtenářů. Závěrem k této otázce mohu říci pouze to, že je to skutečně málo a napadá mě jenom takové malé rýpnutí, že když neděláte kardio, tak silovým tréninkem se vám zvětšuje levá komora a nastávají srdeční problémy, proč myslíte, že šel Arnold na operaci se srdcem?
Kolik min. kardia.jpg
 Cvičíte se sparingpartnerem?

Jednoznačná odpověď byla, že 52% necvičí se sparingpartnerem a 48% s ním cvičí, myslím, že je to takový standard, prostě půlka z nás cvičí ráda sama a druhá ráda s někým, nic víc nic méně.
sparing.jpg
V jakou denní dobu cvičíte nejraději?

Vítězem se stává odpoledne se svými 53%, ve velkém odstupu následuje dopoledne se 27% a pak večer se svými 14 %, jako poslední zbylo brzy ráno se 7%. U této odpovědi jsme se přesvědčily také o tom, že nejvíce zaplněná fitka jsou skutečně odpoledne, protože se nám prostě v této době cvičí nejlépe, nejsme rozespalí, ale ani unavení, prostě jsme nejlépe připraveni na svůj další tvrdý trénink.
Denní doba.jpg
V jakém ročním období cvičíte ve vašem fitness centru nejčastěji?

Vítězem se stává zima se svými 43 procenty. Jako druhé nejoblíbenější roční období u vás vyhrálo jaro s 30%, jako předposlední byl podzim se 14% a poslední místo získává léto se 13%.
Zima vyhrává nejspíše proto, že venku lze tak akorát lyžovat, tak spoustě z nás nezbývá nic jiného, než si zajít do fitka. Jaro je druhé pravděpodobně proto, že si připravujeme svoje postavy na léto, podzim a léto má přibližně stejnou oblíbenost, takže je nám nejspíš jedno, zda cvičíme v létě nebo na podzim.
roční období.jpg
Z jakého důvodu chodíte cvičit do fitness centra?

Nejraději proto, že vás to prostě baví, této odpovědi jste dali 61%, hned v těsné blízkosti se svými 53% jste odpověděli, že chcete vypadat dobře, 20% z vás se připravuje na soutěž. Dále jste měli sami možnost napsat, co vás motivuje k tomu, že chodíte cvičit do fitness centra. V rychlém výčtu stojí samozřejmě za zmínku, že se cítíte dobře, když cvičíte, že je to vaše srdeční záležitost, také kvůli tělesnému stavu či kvůli síle nebo svalové hmotě nebo prostě proto, že vás to uspokojuje.
důvod.jpg
V kolika letech jste začali chodit do fitness centra?

Tato otázka dopadla velice zajímavě. Pro nejlepší ilustraci, jak jste odpověděli, jsem pro vás vytvořil graf, kde vidíte, které odpovědi byly nejčastější.  Výsledky dopadly obzvlášť zajímavě, jak už jsem psal v úvodu, ale posuďte sami, vyhrál věk 15 let s 19%, hnedka za ním 16 let s 16%, dále 17 let s 15% a poté 18 let s 8%. Přesvědčte se sami z uvedeného grafu.
V kolika letech.jpg
Upřednostňujete malá nebo velká fitka?

Výsledek byl jednoznačný. Dáváte přednost malým fitkám, protože 64 % z vás odpovědělo, že by právě tam chodila raději než do fitness velkého. 36% procent čtenářů upřednostňuje naopak fitka velká. Lze z toho usoudit, že v malém bude vládnout lepší atmosféra a domáčtější prostředí než naopak ve velkých fitkách.
jaká Fitness.jpg
Jakou svalovou partii cvičíte nejraději?

Nevyhrál hrudník, ale záda se svými 30%! Samozřejmě v těsné návaznosti byl onen zmíněný hrudník s 26% a následně moje oblíbené kvadricepsy s 12%, dále ramena 11%, tricepsy 9%, bicepsy 8%, hamstringy 4% a lýtka pouhé necelé procento. Myslím, že tato otázka dokazuje, že čtenáři nebyli žádní mladí nezkušení kloučkové, kteří by jasně dali na první nebo druhý místo „bicáky“. Jsem rád, že segment respondentů je opravdu z pole zkušených cvičenců.
Jakou partii.jpg  
Který cvik je pro Vás králem cviků?

Vítězem se stává dřep se 43 %, dále s 29% mrtvý tah a bench press s pouhými 28%. Tato otázka dokazuje, že dřep je opravdovým králem všech cviků.
Král cviků.jpg
  Jaký je váš nejoblíbenější český kulturista?

Teď mě možná mnozí z vás budete mít o trochu méně rádi, ale musím udělat opatření, že ti, co napsali dvě jména, tak jsem bohužel nepočítal ani jedno. Bylo jasně napsané kulturista, takže jeden člověk. Jestliže někdo napsal třeba Pavel Bureš, počítal jsem to, protože jsem si myslel, že si spletl křestní jméno. Vítězem se stává nikdo jiný než Tomáš Bureš se svými 34 hlasy!

1. Tomáš Bureš – 34 hlasů
2. Petr Března – 18 hlasů
3. Vojta Koritenský – 8 hlasů
4. Radek Lonc – 5 hlasů
5. Katka Kyptová – 4 hlasy
6. Petr Vaniš – 3 hlasy
6. Pavol Jablonický – 3 hlasy
6. Jindřich Michálek – 3 hlasy
6. Milan Šádek – 3 hlasy
6. Lukáš Osladil – 3 hlasy
6. Slavoj Bednář – 3 hlasy
7. Dalibor Hájek – 2 hlasy

Po jednom hlasu dostávají následující kulturisté: Jakub Dvořák, Michal Sitter, Jakub Hašpl, Vítek Sahula, Libor Haše, Jakub Šedivý, Josef Furín, Michal Širůčka, Filip Grznár, Libor Voborník, Stefan Orosz, Oleg Zur, Ondřej Mlaka, Josef Krupa, Alexander Klier, Tomáš Kašpar, Barbora Benešová, Michal Kičák a Jirka Borkovec.
Nej kulturista.jpg
U této otázky mě nejvíce zaskočil nízký počet u Dalibora Hájka a Jirky Borkovce. U Dalibora to lze vysvětlit tím, že ještě není tak známý a že jeho obrovská popularita přišla až po fenomenálním úspěchu na Arnold classic amateur. Co se týče již zmíněného Jirky Borkovce, nedokážu si tento neúspěch ničím vysvětlit. Možná mnozí z vás namítnou, že akci zaštituje extrifit.cz, takže extrifit team bude v popředí, ale dle zjištění výzkumu, polovina všech respondentů byla z facebooku a nic společného z extrifit.cz neměli.

Druhá část průzkumu bude zveřejněna v následujících dnech, a věřte, bude ještě zajímavější než část první, takže se máte opět na co těšit...

Komentáře: