Antidopingová laboratoř v Praze má z finančních důvodů skončit!

Antidopingová laboratoř v Praze má z finančních důvodů skončit!

Pavel Vacek | . .
doping.jpg
 Pražská antidopingová laboratoř, která má jako jedna z 35 na světě akreditaci k testování vzorků od Světové antidopingové agentury (WADA), možná ukončí činnost. Podle deníku MF Dnes o jejím uzavření rozhodla ředitelka Všeobecné fakultní nemocnice v Praze, pod kterou laboratoř spadá, Dana Jurásková.   \"Mám informace, že dojde ke zrušení laboratoře,ale žádné oficiální stanovisko jsme zatím nedostali,\" řekl MF Dnes šéf Antidopingového výboru ČR Jan Chlumský s tím, že důvodem je nedostatek financí. Vyjádření zástupců Všeobecné fakultní nemocnice se zatím nepodařilo získat.   Zřizovatelem laboratoře je ministerstvo zdravotnictví, které podle zákona o podpoře sportu musí její provoz zabezpečit. Podle místopředsedy Českého olympijského výboru Františka Dvořáka má stát v úmyslu přesunout testování vzorků do zahraničí.   \"To je ale nešťastné řešení. Vždyť máme laboratoř i know how,\" uvedl Dvořák. Akreditovaných laboratoří je po světě 35, nejbližší existují v Německu, Rakousku a Polsku. Antidopingová laboratoř, která sídlí v Hloubětíně, je jednou z nejstarších institucí svého druhu na světě. Založena byla v 60. letech minulého století. Akreditaci od WADA má ještě na další tři roky. akcebaner 19.5.11-26.5.11.jpg

Komentáře:

Nejnovější články

Sultán symetrie ohlásil comeback!

Autor článku: Petr Pohl

Podobně jako vloni i letos se na scénu vrací jeden z nejlepších kulturistů všech dob a není jím nikdo jiný, než Flex Wheeler. Závodník, který proslul především svojí estetickou postavou a tehdy netradičním, flexibilním pósingem (jako vůbec první kulturista dělal provaz). Není tedy divu, že se letos pokusí prosadit v kategorii Classic Physique, která by měla jeho tělesným proporcím nadmíru vyhovovat. 

Zobrazit celý článek

Sultán symetrie ohlásil comeback!

Trénujte naplno i s nižší zátěží

Autor článku: Extrifit

Pokud to ještě nevíte, tak když budete stále cvičit s vysokou zátěží, tak budete nadměrně zatěžovat své klouby, ale i vazy a šlachy, což se vám může v budoucnu i vymstít. Inspirujte se proto dnešním článkem, ve kterém přinášíme tipy, rady a několik způsobů, jak dosáhnout toho, aby vám i lehká zátěž připadala dostatečně vysoká a zajistili si tak budování svalové hmoty a nový stimul pro vaše tělo.

Zobrazit celý článek

Trénujte naplno i s nižší zátěží